PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Jak slaví 1. máj

Dnešní 1. máj, tradiční svátek zamilovaných i svátek práce, má zcela jinou podobu, než na jakou jsme byli zvyklí před deseti, dvaceti roky... range'>Volání po sociálních jistotách, jak tomu bylo v minulosti, ustoupilo. I když by rozhodně bylo dnes také aktuální, jako v dávné historii. Svátek práce podle významu jeho slov měli pouze komunisté, ostatní politici a občané se věnovali zábavě o volném dni.Dnešní 1. máj, tradiční svátek zamilovaných i svátek práce, má zcela jinou podobu, než na jakou jsme byli zvyklí před deseti, dvaceti roky... range'>Volání po sociálních jistotách, jak tomu bylo v minulosti, ustoupilo. I když by rozhodně bylo dnes také aktuální, jako v dávné historii. Svátek práce podle významu jeho slov měli pouze komunisté, ostatní politici a občané se věnovali zábavě o volném dni.

Česká strana sociálně demokratická měla svůj prvomájový program na Střeleckém ostrově. Akce se zúčastnila místopředsedkyně strany Lenka Teska Arnoštová a Michaela Marksová-Tominová a Ústřední tajemník ČSSD Martin Kucián. Z dalších politiků této straby byl vidět Miroslav Ludvík a poslanci František Adámek a Jaroslav Zavadil.

Na tradiční prvomájové shromáždění, u Křižíkovy fontány v Praze, přišly stovky převážně starších lidí. Účastníkem byl i předlistopadový generální tajemník strany Miloš Jakeš. Byly tam také přibližně tři desítky odpůrců komunistů, kteří upozorňovali na zločiny komunistického režimu.
Na shromáždění komunistů promluvil Dolejš. Připomněl, že Svátek práce se už slaví 125 let, problém nedostatku práce ale stále přetrvá, a to i v České republice. "Je třeba zdvihnout prst, jestli tato vláda, která má ve své sestavě sociální demokracii, která stála u zrodu tohoto svátku, jestli dělá všechno pro to, aby lidé, kteří chtějí pracovat a žít důstojně, jestli mají dostatek možností. Musím říct, že tomu zdaleka tak není," uvedl Dolejš. "Proto vzkazuji vládě, aby začala konečně něco dělat," prohlásil v projevu na úvod oficiální části shromáždění komunistů a jejich přátel.

V centru Oxfordu se konají každoroční oslavy dne 1. května. Studenti a občané vítají jaro
V centru Oxfordu se konají každoroční oslavy dne 1. května. Studenti a občané vítají jaro.


A co Amerika? Tam jsou třeba tradičně už 500 let oslavovány na prvního máje May Day oslavy v Oxfordu. Jak píše Routers, letos opět přišly tisíce studentů a občanů. Choralisti zpívali Hymnus Eucharisticus za rozbřesku z Velké věže s výhledem na Magdalen most na řece Cherwell. A rušno bylo na nejrůznějších atrakcích do pozdního večera... Přítomno bylo na 6000 místních obyvatel a studentů, někteří oblečeni v klubových šatech, jiní byli v akademických šatech.

Kdo by byl z našich čtenářů nespokojen s tímto přehledem, má možnost napsat zde své vlastní postřehy jako samostatný článek. Nutno kliknou v horním "modrém" menu na "Napsat článek". Podmínkou je, nejprve se zareegistrovat , jako u jiných webů.
Připravil: Květoslav
PC-politika.cz

Balin50 01.05.2015 15:04 968 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
FAQ chyba
v Administrace obsahu
3 0 Balin50
22-09-2018 22:15
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
72 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
89 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
171 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
152 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
223 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 18 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)