PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Na největší čarodějnický slet ve střední Evropě přiletěla kapela Buty

Čarodějnice i čarodějové všech podob a velikostí se ve čtvrtek 30. dubna slétli do pražského parku Ladronka, kde se konal další ročník filipojakubských oslav s názvem Čarodějnice na Ladronce. Návštěvníci ze všech koutů Prahy i okolí se mohli od rána až do večera zapojit z pestrého programu plného soutěží, koncertů, workshopů i sportovních aktivit. Nechybělo ani oblíbené Oranžové kolo Nadace ČEZ, které tentokrát výtěžek 100 399 korun rozdělilo mezi neziskové organizace Hendaver a Lemniskáta – život bez bariér.

Čarodějnice na Ladronce v Praze! Největší čarodějnický slet v Evropě 30. 4. 2015.
Čarodějnice na Ladronce v Praze! Největší čarodějnický slet v Evropě 30. 4. 2015.
Foto: Kudy z nudy.czČarodějnice i čarodějové všech podob a velikostí se ve čtvrtek 30. dubna slétli do pražského parku Ladronka, kde se konal další ročník filipojakubských oslav s názvem Čarodějnice na Ladronce. Návštěvníci ze všech koutů Prahy i okolí se mohli od rána až do večera zapojit z pestrého programu plného soutěží, koncertů, workshopů i sportovních aktivit. Nechybělo ani oblíbené Oranžové kolo Nadace ČEZ, které tentokrát výtěžek 100 399 korun rozdělilo mezi neziskové organizace Hendaver a Lemniskáta – život bez bariér.

Čarodějnice na Ladronce v Praze! Největší čarodějnický slet v Evropě 30. 4. 2015.
Čarodějnice na Ladronce v Praze! Největší čarodějnický slet v Evropě 30. 4. 2015.
Foto: Kudy z nudy.cz


Čarodějnice na Ladronce jsou tradiční akcí pořádanou Městskou částí Prahy 6. Každým rokem svým návštěvníkům nabízí bohatý program a přátelskou atmosféru, díky čemuž se na ni pravidelně sjíždí nejvíce čarodějnic a čarodějů v širokém okolí. Bohatý celodenní program letos korunoval večerní koncert kapely Buty. K činnostem, na které se stála fronta, patřilo i charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. „Každý, kdo na našem kole strávil jednu minutu, přispěl svým výkonem neziskovým organizacím. Energii účastníků jsme totiž v podobě peněz poslali dál
a věnovali ji na dobrou věc. Zájem byl tradičně obrovský, Oranžové kolo ani na chvíli nezahálelo,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Hendaver o.s. je pořadatelem a organizátorem Mental Power Prague Film Festivalu, mezinárodního festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením, jenž probíhá celoročně ve vybraných českých lokalitách. Jeho hlavní myšlenkou je vytváření prostoru pro uměleckou seberealizaci handicapovaných a nalézání zcela nových možností k jejich integraci do běžné společnosti. „Náš festival je ojedinělým projektem, nikde na světě festival hraných filmů, jejichž herci jsou výhradně lidé s postižením, nenaleznete. Chtěli jsme dát těmto lidem možnost, jak vybočit z kolejí všedního života a zažít chvíle umělecké tvorby, a posilovat tak jejich sebevědomí. Díky příspěvku ve výši 51 965 korun pořídíme ceny, které výhercům festivalu na jeho konci předáme,“ sdělila předsedkyně sdružení Hendaver Gabriela Zdražilová.

Lemniskáta – život bez bariér, o.p.s. provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením. „Vyrábíme papírenské produkty, jako například školní sešity, kroniky, přáníčka a další. Základní myšlenkou a cílem naší organizace je zachování a rozvíjení pracovních příležitostí pro lidi s postižením v přátelském a tvůrčím prostředí. Na udržení těchto pracovních míst, kde handicapovaní lidé mohou získávat nové manuální a sociální dovednosti, využijeme příspěvek z Oranžového kola, který činí 48 434 korun,“ řekl Zdeněk Štorek z neziskové organizace Lemniskáta, která se také snaží přibližovat zážitek z tradičního řemesla a normality života lidí s postižením školákům prostřednictvím exkurzí do prostor dílny. Děti se dozvědí něco o historii a výrobě papíru a potom si vlastnoručně krok za krokem vyrobí školní sešit.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz

02.05.2015 06:27 337 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
57 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
78 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
167 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
149 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
218 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
160 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
209 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 16 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 16 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 17 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)