Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem nabízí spojení příjemného s užitečným

Unikátní propojení pohybu a podpory dobročinných projektů nabízí nová mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kterou představila Skupina ČEZ a Nadace ČEZ. Při sportu či pouhé procházce sbírají uživatelé body, které mohou věnovat některému z veřejně prospěšných projektů. Pokud se u projektu sejde dostatek bodů, Nadace ČEZ jej finančně podpoří. Aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

Unikátní propojení pohybu a podpory dobročinných projektů nabízí nová mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kterou představila Skupina ČEZ a Nadace ČEZ. Při sportu či pouhé procházce sbírají uživatelé body, které mohou věnovat některému z veřejně prospěšných projektů. Pokud se u projektu sejde dostatek bodů, Nadace ČEZ jej finančně podpoří. Aplikace je k dispozici zdarma pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

Aplikace může fungovat jako klasický sporttracker, ale rozhodně není určena jen pravidelným, výkonnostním sportovcům. Zapnout si ji mohou lidé na procházce nebo třeba studenti cestou do školy. EPP - pomáhej pohybem registruje jak údaje o rychlosti, vzdálenosti, kaloriích či trase, ale generuje i body, které může každý věnovat na podporu jednoho z aktuálně nabízených projektů. Aplikace bude představovat i méně známé dobročinné aktivity a organizace z celé republiky, v aktuální nabídce třeba lze najít podporu výsadby aleje, rozšíření psího útulku, odstranění bariér na vesnické škole, nebo tábor pro handicapované. „Malé i větší dobročinné projekty podporujeme pravidelně, teď ale navíc zapojujeme veřejnost, aby nám pomohla vybrat, komu dalšímu pomoci. V podstatě budeme energii lidí posílat dál. Čím víc se jich zapojí, tím lépe. Každý bod je důležitý,“ uvedl generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš.
Ve středních Čechách má v osmičce prvních projektů zastoupení prostřednictvím projektu „Škola bez bariér“ Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice.

Škola byla postavena v roce 1956 a je stále plná bariér, i když se budovu jinak daří modernizovat a rozšiřovat. Slouží jako spádová pro pět okolních obcí a i díky tomu má ambice otevřít se také pro děti s omezenými možnostmi pohybu. Od září 2015 zde do šesté třídy nastoupí Ondra, který je i přes těžké tělesné postižení schopen se účastnit výuky se zdravými dětmi a s pomocí asistenta zvládá všechny úkoly s velmi dobrými výsledky. Aby mohl nejen Ondra, ale postupně i další děti s postižením líbeznickou školu navštěvovat, je nutné v ní instalovat dvě plošiny pro přepravu dětí na vozíčcích mezi patry, vchodem a školní jídelnou.
Cíl: 400 000 korun. Jak rychle podporu Nadace ČEZ škola získá, záleží nyní na uživatelích aplikace.

Aplikaci EPP – Pomáhej pohybem spouští Skupina ČEZ zároveň s hokejovým mistrovstvím světa v Praze, jehož je partnerem. Desetitisíce českých hokejových fanoušků tak mohou například při skandování na stadionu sbírat body pro veřejně prospěšné projekty. Skupina ČEZ svou aplikaci představí fanouškům MS v hokeji ve fan zónách před pražskou a ostravskou arénou. „Hledali jsme silnou sportovní akci, na níž bychom aplikaci přestavili, a mistrovství světa v hokeji je ideální příležitost. Až čeští fanoušci poženou svůj tým k vítězství, stačí, aby si zapnuli naši aplikaci, a společným fanděním pomohou dobré věci,“ dodal Daniel Beneš.

Jaromír Jágr už si aplikaci vyzkoušel při tréninku na mistrovství světa a se svou zkušeností se podělil v krátkém videu.

Hlavní tváří společné aplikace Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ je šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, který pro méně zdatné uživatele chytrých mobilních telefonů připravil jednoduchý videonávod. Najdou jej na stránce www.pomahejpohybem.cz věnované aplikaci, která také představuje všechny aktuální projekty, jež Nadace ČEZ díky nasbíraným bodům podpoří. Nebo zde https://www.youtube.com/watch?v=ID4YMLmmMIA
Na webu lze sledovat i stav bodů, který jim k získání této podpory ještě chybí.

S aplikací EPP – Pomáhej pohybem, se lidé setkají i na dalších akcích, které Skupina ČEZ podporuje, například při běžeckých závodech série Run Tour (Praha, Plzeň, Ostrava, Brno, Liberec, Hradec Králové), během pražských Primátorek a Bike Prague či na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}

Kvido 06.05.2015 19:53 386 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
17 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
368 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
135 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
169 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
412 8 RobiNN
10-02-2019 20:23