Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Quadrio pod dohledem

Systém Desigo od společnosti Siemens reguluje, řídí a monitoruje všechna technologická zařízení v pražském Quadriu. V celém areálu multifunkčního obchodního centra Quadrio s certifikací LEED Silver byl instalován komplexní systém měření a regulace typu Desigo, který dodala společnost Siemens.

Systém Desigo od společnosti Siemens reguluje, řídí a monitoruje všechna technologická zařízení v pražském Quadriu. V celém areálu multifunkčního obchodního centra Quadrio s certifikací LEED Silver byl instalován komplexní systém měření a regulace typu Desigo, který dodala společnost Siemens.

Řídicí DDC systém Desigo PX představuje nejnovější stav techniky v oblasti řízení budov. V nákupní galerii, v kancelářích a bytech řídí a monitoruje technologie starající se o vnitřní klima a zajišťuje návaznosti na další vybrané zabezpečovací systémy. Z celého objektu shromažďuje data z měřičů spotřeb energií i teplé a studené vody a dále je vyhodnocuje. Řídicí systém splňuje všechny požadavky, kladené na řízení a regulaci vytápění, vzduchotechniky, klimatizace a dalších technických zařízení budov.

Základní části systému měření a regulace

Budova obchodního centra
V hlavní budově Quadria systém Desigo řídí zdroje tepla a chladu, včetně distribuce příslušných médií do dalších částí komplexu, množství VZT jednotek, konvektorů, radiátorů a tepelných clon. Řízení této části se převážně odehrává v DDC podcentrálách. Desigo mimo jiné také monitoruje obsah nebezpečných plynů v ovzduší v garážích a zajišťuje zde potřebnou výměnu vzduchu.

Kancelářské prostory
Každá kancelář je regulována vlastním IRC regulátorem řady Desigo RXB. Regulátory používají technologii KNX a vytvářejí tepelnou pohodu v jednotlivých kancelářích a předávají regulátorům tepelných zdrojů informace o aktuálních podmínkách. Díky tomu pak regulátor připravuje jen potřebné množství tepla. V závislosti na způsobu provozu místností jsou časovými programy přepínány režimy činnosti: komfort – standby – útlum. Výhodnou je i možnost vázat různé programy na přítomnost osob – při delší nepřítomnosti, bez ohledu na časové programování, je vytápění místnosti převedeno do útlumového režimu. Obdobně je řízen i systém chlazení.

Luxusní byty
V komplexu vzniklo třináct luxusních bytů a pro regulaci technologií, které zajišťují požadované klima v těchto prostorách, byl použit nejnovější systém společnosti Siemens (TRA). Je určený pro řízení jednotlivých místností s unikátní “eko” funkcí, kde zmáčknutím jednoho tlačítka na ovladači uvede všechny topné a chladicí systémy do optimálního režimu spotřeby energií. Součástí základní verze toho řídicího systému je i přímá komunikace po sběrnici BACnet/IP, KNX a DALI.

Významné charakteristiky – rozšiřitelnost a otevřenost
Snad nejvýznamnější předností instalovaného systému je jeho rozšiřitelnost volně programovatelných procesních podstanic, široký sortiment ovládacích přístrojů a otevřenost pro připojení dalších „cizích“ systémů.

Funkce jednotlivých podstanic, strojoven a částí budovy jsou nezávislé v tom smyslu, že pokud dojde k odstavení nebo přerušení komunikace s některou z nich, ostatní části pracují dále. Komunikace mezi DDC procesními podstanicemi probíhá protokolem BACnet, řídicí a monitorovací centrály jsou napojeny na síť Ethernet. Díky tomu je umožněn zabezpečený přístup a kontrola celého systému i z vnějšku budovy.

Historická data je možné ukládat ve standardních formátech na server, aby k nim měl přístup libovolný definovaný účastník sítě. Systém také umožňuje velmi flexibilně nastavit, kam se budou hlásit poruchy nebo havarijní stavy - podle priorit a kompetence obsluhy se zprávy mohou směrovat na zvolenou pracovní stanici nebo na některou z tiskáren.

Systém umožňuje oddělený přístup k údajům pro jednotlivé části budovy a to z důvodu, aby byla možná dělená správa zařízení.

Systém měření a regulace zajišťuje také sběr dat (po sběrnici M-BUS) z měřičů spotřeb tepla, TUV, SV a elektrické energie. V celém komplexu je na 600 měřicích míst. Z nich nasbíraná data jsou pak dále vyhodnocována na základě nastavených kritérií. Po sběrnici KNX společnost Siemens v objektu monitoruje také stav vybraných jističů a stykačů v silnoproudých rozvaděčích – v souhrnu se jedná přibližně o 560 monitorovaných stavů.

Jako centrální řídící stanice systému Desigo byl do objektu dodán datový a komunikační server, který spolu s monitorovacím systémem Desigo Insight tvoří řídicí a dispečerskou centrálu celého komunikačního systému objektu. Monitorovací systém Desigo Insight je objektově orientovaný programový prostředek pro grafickou vizualizaci, monitorování a operátorské ovládání technologie.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 06.05.2015 23:03 332 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
60 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
79 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
357 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
129 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
177 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4138 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
422 2 Balin50
10-03-2019 08:44