Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Těžkosti při hubnutí do plavek? Pozor na rychlé diety i hladovky, varují odborníci

Sluneční paprsky už pomalu ale jistě signalizují začátek plavkové sezóny. Miliony Čechů vybírají dovolenou a těší se k moři či k tuzemským vodám. Roste však i počet kilogramů, které se na poslední chvíli snažíme shodit. Jenže ne vždycky to jde tak, jak bychom chtěli. range'>Jak být štíhlá do plavek? Na to jsme hledali odpověď u výživové poradkyně Martiny Divišové z NATURHOUSE na pražském Florenci, která zároveň poukázala na nejčastější nešvary, kterých se Češky při hubnutí dopouštějí, ačkoli se jim dá předcházet.

Poradkyně Martina Divišová z NATURHOUSE na pražském Florenci a její kolegyně vědí, jak na hubnutí zdravě
Poradkyně Martina Divišová z NATURHOUSE na pražském Florenci a její kolegyně vědí, jak na hubnutí zdravěSluneční paprsky už pomalu ale jistě signalizují začátek plavkové sezóny. Miliony Čechů vybírají dovolenou a těší se k moři či k tuzemským vodám. Roste však i počet kilogramů, které se na poslední chvíli snažíme shodit. Jenže ne vždycky to jde tak, jak bychom chtěli. range'>Jak být štíhlá do plavek? Na to jsme hledali odpověď u výživové poradkyně Martiny Divišové z NATURHOUSE na pražském Florenci, která zároveň poukázala na nejčastější nešvary, kterých se Češky při hubnutí dopouštějí, ačkoli se jim dá předcházet.

Poradkyně Martina Divišová z NATURHOUSE na pražském Florenci a její kolegyně vědí, jak na hubnutí zdravě
Poradkyně Martina Divišová z NATURHOUSE na pražském Florenci a její kolegyně vědí, jak na hubnutí zdravě


Spousta z nás bojuje s jo-jo efektem, který se dostaví ještě před tím, než ztracená kila vůbec stihneme předvést. Nežádoucí efekt, který se projevuje nabytím ještě v průměru tří, čtyř kil navíc, trápí podle výzkumu až 80 % obyvatelů České republiky, kteří se snaží redukovat svou váhu, zejména pak ženy. Výživová poradkyně Martina Divišová z pobočky NATURHOUSE na pražském Florenci přináší díky dlouholeté praxi 4 funkční tipy, jak zhubnout do plavek a na co si dát pozor, což podle odborníků často české ženy porušují.

1. Žádné rychlé diety

Každá dieta, která slibuje rychlý výsledek, není založena na redukci tuků. Ve skutečnosti totiž dojde k úbytku svalové hmoty. Člověku se může sice zdát, že trochu zhubl, ale ne na dlouho. „Všechny rychlé diety s sebou nesou riziko jo-jo efektu. Většinou jsou totiž založeny na zmatení metabolismu, který se zpomalí, přejde do úsporného režimu, nepustí tuky, protože ty pro něj znamenají energii, ale zabaví se naopak svalové hmoty," vysvětluje výživová poradkyně Martina z pobočky na Florenci první z nešvarů, se kterým se zejména Češky potýkají.

2. Pozor na jednosložkové půsty

Právě v tomto období bývají v mnoha dámských magazínech a na internetu zveřejňovány zaručené limonádové, ananasové, okurkové a další diety jako cesta k úspěšnému hubnutí. Ani ty ale nezaručí úbytek tuků a ženy tak mnohdy naletí. „Dieta založena na konzumaci jedné potraviny nebo jedné skupině potravin tělu nedodává vše potřebné pro jeho fungování. To platí i pro metabolismus. Organismus nemůže správně pracovat, nemá dostatek živin," říká dietoložka Martina.

3. Stop hladovkám

Vůbec nejhorší alternativou, jak se snaží české ženy docílit "lepší" siluety, je absolutní absence potravy. Při jakémkoli nedostatku čehokoli je organismus šokován a automaticky se zpomaluje i metabolismus. „Tělo, které nepřijímá potravu, si velmi dobře rozmyslí, jak a s čím naložit. Nemůže totiž plýtvat energií zbytečně, což se projevuje například i vysokou únavou. Dlouhodobé hladovění může zapříčinit i celkový kolaps organismu," upozorňuje paní Divišová a dodává: „V momentě, kdy takto zmatený organismus začne znova přijímat potravu, vše, co zkonzumujeme, si uloží v podobě tuku, protože právě ten je jeho energetickou zásobárnou." Jo-jo efekt je tedy stoprocentně zaručen.

4. Nová výchova ve výživě

Úspěšné hubnutí je možné pouze za předpokladu, že tělu dodáme vyvážený příjem potravy. „Jedná se o program, kde klienta naučíme kompletně přehodnotit dosavadní stravování. Dodržovat jídelníček není vůbec složité. Nejsložitější na tom je pochopit proč, co a jak správně dělat. Pak už to jde samo. A právě proto, aby člověk rozuměl tomu, co dělá, doporučujeme konzultaci s naším odborníkem," dodává výživová poradkyně Martina Divišová z NATURHOUSE Florenc.

O NATURHOUSE Praha 8 - Florenc

NATURHOUSE je celosvětová síť dietetických center s vedoucím postavením v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Koncept byl založen v roce 1992 ve Španělsku a nyní provozuje na 2.000 dietetických center ve 40 zemích světa. Přidaná hodnota konceptu tkví v osobním dietetickém poradenství zdarma, dlouhodobé práci s klientem a širokém sortimentu exkluzivních výrobků. Více než 4.000.000 osob dosáhly díky NATURHOUSE svého cíle snížit a kontrolovat svou váhu.

V současné chvíli působí na českém trhu více než 70 poboček, které jsou ve valné většině provozovány samostatnými podnikateli – franchisanty. Takovou je i pobočka NATURHOUSE Praha 8 – Florenc na ulici Sokolovská, kde je možné domluvit si konzultaci s výživovým poradcem zdarma. Za dobu své existence pomohla stovkám klientů nejen zhubnout a získat zpět své zdraví a spokojenost, ale novou váhu a štíhlou postavu si také udržet. Pro více informací navštivte http://www.naturhouse-cz.cz/pobocka/Florenc.
Připravil: Pavel Kašpar
PC-politika.cz
Zdroj: www.naturhouse-cz.cz


{lang: 'cs'}

Kvido 13.05.2015 10:42 401 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
57 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
69 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
350 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
125 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
166 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4130 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
414 2 Balin50
10-03-2019 08:44