PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Horizon Educational podporuje vytrvalostní závod aut na vodíkový pohon

Týmy studentů z českých škol v Praze soutěžily ve čtyřhodinovém vytrvalostním závodu vlastnoručně sestavených aut na dálkové ovládání s vodíkovým pohonem.

Týmy studentů z českých škol v Praze soutěžily ve čtyřhodinovém vytrvalostním závodu vlastnoručně sestavených aut na dálkové ovládání s vodíkovým pohonem.

Pražská soutěž odstartovala mezinárodní sérii závodů, která vyzdvihuje čistou energii jako součást komplexního technického vzdělávání. S finanční podporou od společnosti Moravia Steel sestavily školní týmy auta s vodíkovým hybridizačním systémem H-Cell 2.0 společnosti Horizon, který se vyznačuje výjimečným poměrem výkonu a hmotnosti a nulovými emisemi.

Z Prahy soutěž putuje do francouzského Saint-Martin-Boulogne, kde proběhne 15. a 16. května. Také na Floridě se v průběhu května uskuteční závod mezi 17 školami. V roce 2016 se soutěž celosvětově rozroste, již teď se počítá s 200 školami v Evropě a 240 školami v USA.

Technické vzdělávání: revoluce v praktické výuce
Společnost Horizon Educational se stala významným hráčem v oblasti výroby a dodávky učebních materiálů pro studium technických oborů. Společnost byla založena v roce 2013 a dnes má zákazníky v osmdesáti zemích po celém světě, především ve Spojených státech, Evropě a Asii. Se svou nabídkou vědeckých pomůcek Horizon nejen poskytuje nástroje k podpoře technického vzdělávání po celém světě, ale také otevírá mladým lidem cestu k objevení zázraku obnovitelných zdrojů energie. Vlastní vzdělávací tým společnosti pracuje na vývoji učebních plánů, průvodců pro učitele a sestavě experimentů a laboratorních prací pro studenty s cílem podpořit roli pedagogů a vzbudit u dětí nadšení pro technické vzdělávání.

„Prostřednictvím soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge podporujeme výuku technických předmětů,“ řekl Timo Lukkarinen, výkonný ředitel Horizon Educational. „Jsme přesvědčeni, že praktická výuka založená na řešení konkrétních problémů je budoucností vědeckého vzdělávání. Během tohoto závodu aut s vodíkovým pohonem získají studenti cenné zkušenosti, díky nimž se toho spoustu naučí, a zároveň si užijí mnoho zábavy,“ dodal Timo Lukkarinen.

„Aktivitu Hydrogen Horizon Automotive Challenge vítáme. Nejenže jejich škola získá technické vybavení pro výuku nejnovějších technologií, ale studenti se zábavnou formou naučí i spoustu nových věcí. Tímto také propagují svůj studijní obor,“ řekl Mojmír Kašprišin, člen představenstva Moravia Steel.

Studenti se učí technickou teorii i praxi
Všechny školy, které se soutěže účastní, dostávají nejen veškeré vybavení a pomůcky pro technickou výuku, ale také kompletní osnovy se studijním plánem, průvodcem pro učitele, příklady a laboratorními experimenty na několik dalších let. Tuto sadu učebních materiálů připravují profesionální učitelé ve spolupráci se zaměstnanci Horizon Educational z celého světa. Studijní materiály jsou poté přizpůsobeny osnovám v jednotlivých zemích.

Kateřina Horiszny Šarešová, ředitelka Horizon Europe, dodala: „Zjišťujeme, že najít mladé techniky a inženýry se stává obecným problémem ve všech průmyslových odvětvích po celém světě. Proto usilujeme o to, aby se technické vzdělání těšilo větší oblibě, a mohlo tak přilákat více studentů, a to především v zemích, kde bývali tradicí vysoce kvalifikovaní technici. Dobrým příkladem je právě Česká republika, kde je podle nás velký potenciál v mladé generaci. Musíme jim ale technické obory představit zábavnou cestou.“
Připravil: rjancar
PC-politika.cz

16.05.2015 06:10 288 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
31 0 Balin50
21-05-2018 12:12
Gist
v Administrace obsahu
71 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
83 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
65 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
53 0 Balin50
16-05-2018 19:42
Code v news [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
94 5 RobiNN
16-05-2018 18:52