PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

První automatický pohon všech kol vozidel Volvo Trucks

Nová funkce automatického řízení trakce vozidel Volvo Trucks automaticky aktivuje pohon na přední nápravě, když hrozí riziko, že nákladní vozidlo za jízdy uvízne. Řidič získá lepší ovladatelnost vozidla, majitel ušetří na palivu a celkové opotřebení nákladního vozidla se sníží.

Nová funkce automatického řízení trakce vozidel Volvo Trucks automaticky aktivuje pohon na přední nápravě, když hrozí riziko, že nákladní vozidlo za jízdy uvízne. Řidič získá lepší ovladatelnost vozidla, majitel ušetří na palivu a celkové opotřebení nákladního vozidla se sníží.

Společnost Volvo Trucks je prvním výrobcem nákladních vozidel na světě, který nabízí automatickou aktivaci pohonu všech kol u vozidel pro stavebnictví. Funkce automatického řízení trakce automaticky aktivuje pohon na přední nápravě, když zadní kola začnou prokluzovat na kluzkém nebo měkkém povrchu.

„Řada řidičů aktivuje pohon předních kol nebo uzávěrku diferenciálu s dostatečným předstihem, než vjedou do obtížného terénu, aby se vyhnuli riziku uvíznutí vozidla. Automatické řízení trakce Volvo aktivuje pohon předních kol za jízdy, a to pouze na krátkou dobu, po kterou je skutečně potřeba,“ prohlašuje Jonas Odermalm, manažer segmentu stavebnictví, Volvo Trucks.

Vyvinuto pro náročná průmyslová prostředí

Automatické řízení trakce Volvo je nově standardní výbavou vozidel Volvo FMX s pohonem přední nápravy a společnost Volvo Construction Equipment jej využívá ve svých kloubových damprech.

Toto řešení je tvořeno softwarem připojeným ke snímačům otáček kol, který sleduje a ovládá pohon kol. Pokud zadní kolo začne prokluzovat, pohon se automaticky přepne na přední kola, aniž by vozidlo ztratilo záběr nebo zpomalilo. Svorková spojka aktivuje pohon předních kol za pouhou polovinu sekundy. Tato spojka je lehčí a jednodušší než tradiční spojka používaná ve vozidlech s trvalým pohonem všech kol. Pokud se vozidlo pohybuje po obzvlášť náročném terénu, je možné ručně uzamknout ostatní diferenciály vpředu i vzadu.

Lepší ovladatelnost a nižší spotřeba paliva

Pohon přední nápravy předchází úplnému zastavení v náročném terénu, je však potřeba pouze po velmi krátkou část celé cesty. Automatické řízení trakce zajišťuje koncentrovaný záběr předních pneumatik až do jakékoli kritické situace. Řidič tak může využívat výhod lepší ovladatelnosti vozidla po maximálně dlouhou dobu.

Dále také zamezí vyšší spotřebě paliva a sníží opotřebení hnacího ústrojí a pneumatik, což jsou běžné doprovodné jevy trvalé aktivace pohonu předních kol. Automatické řízení trakce zajišťuje optimální výběr pohonu náprav a usnadňuje tím práci řidiči.

„Automatické řízení trakce je dalším z příkladů, jak inovativní technologie usnadňují práci a přinášejí inteligentnější funkce. Věříme, že tento nový prvek výbavy přinese stejnou revoluci na poli pohonů přední nápravy, jako se to podařilo technologii Volvo I-Shift v oblasti převodovek,“ prohlašuje Ricard Fritz, viceprezident Volvo Trucks Brand.
Standardní výbava vozidel Volvo FMX s pohonem přední nápravy.

Automatické řízení trakce je standardní výbavou vozidel Volvo FMX ve verzích 4*4, 6*6, 8*6 a je nabízeno ke všem motorům splňujícím normy Euro 3, 4, 5 a 6.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz18.05.2015 17:43 368 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
chyba menu v paneli
v PHP - Fusion 9.0.3
34 1 Kvido
26-05-2018 17:53
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
79 2 Balin50
24-05-2018 13:40
Gist
v Administrace obsahu
95 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
102 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
80 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
67 0 Balin50
16-05-2018 19:42