PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Preventivní údržba může eliminovat osm z deseti neplánovaných odstávek

Výskyt neplánovaných odstávek nákladních vozidel může být snížen o 80%. To odhalila studie provedená společností Volvo Trucks. V dlouhodobém výhledu by pak mohly být tyto odstávky úplně eliminovány. Jedním z hlavních předpokladů tohoto očekávaného trendu je on-line spojení u nákladních vozidel.

Výskyt neplánovaných odstávek nákladních vozidel může být snížen o 80%. To odhalila studie provedená společností Volvo Trucks. V dlouhodobém výhledu by pak mohly být tyto odstávky úplně eliminovány. Jedním z hlavních předpokladů tohoto očekávaného trendu je on-line spojení u nákladních vozidel.

Neplánovaná odstávka je jednou z nejnepříjemnějších situací, které mohou přepravní společnost postihnout. Kromě nepříjemností pro řidiče způsobuje i zvýšení nákladů na opravy, ztrátu výnosů z přepravy, a v tom nejhorším případě dokonce i poškození reputace.

„Protože dopravní průmysl již nyní pracuje s nízkými maržemi, každá neplánovaná odstávka přepravní společnost vážně postihuje. Proto se musíme snažit lépe pochopit příčiny jejich vzniku a pomoci zákazníkům i řidičům, aby zvýšili svoji produktivitu a tím i profitabilitu,“ říká ředitel pro kvalitu a provozuschopnost společnosti Volvo Trucks Hayder Wokil.Společnost Volvo Trucks provedla rozsáhlý průzkum založený na reálných provozních datech získaných z 3 500 nákladních vozidel Volvo a shromážděných v průběhu období pěti let. Jeho cílem bylo zdokonalit své know-how o způsobu, jak lze přepravním firmám pomoci zvýšit jejich produktivitu. S využitím této reálné statistické základny pak společnost simulovala široký rozsah možných servisních situací, aby mohla provést analýzu toho, proč a kdy u nákladních vozidel k neplánovaným odstávkám dochází. Na základě toho pak zjišťovala, jak je možné se jim vyhnout.

„Tato studie jasně prokázala, že díky možnosti monitorovat provoz nákladního vozidla a aktuální stav jeho klíčových komponentů je možné lépe plánovat údržbu. Odhadujeme, že když je servis prováděn včas a podle aktuálních požadavků, počet neplánovaných odstávek lze snížit až o 80%,“ vysvětluje Hayder Wokil.

On-line připojení nákladních vozidel je cestou k eliminaci neplánovaných odstávek
Jedním z důležitých předpokladů pro snížení počtu neplánovaných odstávek je schopnost předvídat potřebu údržby a přizpůsobit provádění servisu individuálně pro každé vozidlo. To je možné, protože současné nákladní vozidla mohou být připojena on-line ke svému servisu.

„Mechanik například může v reálném čase na dálku monitorovat, jak je příslušné vozidlo provozováno, a s velkým předstihem může naplánovat údržbu dříve, než dojde k poruše. Stejně tak může včas objednat náhradní díly. A naopak – plánovaná údržba může být odložena na později, pokud mechanik zjistí, že se komponenty vozidla opotřebovávají méně, než bylo očekáváno. Tím lze ušetřit čas i peníze přepravní společnosti,“ dokládá Hayder Wokil.

Ačkoliv společnost Volvo Trucks dosáhla v této oblasti významného pokroku, Hayder Wokil soudí, že vývoj preventivní údržby je ještě stále v plenkách. „V této oblasti cítíme významný potenciál. On-line připojení nákladních vozidel je v budoucnosti cestou k eliminaci neplánovaných odstávek,“ potvrzuje Hayder Wokil.


Fakta
Neplánované odstávky
• Nákladní vozidlo nemůže kvůli poruše plnit svou úlohu, což je opak provozuschopného stavu.
• Studie společnosti Volvo Trucks odhaluje, že průměrné náklady na neplánovanou poruchu činí u evropské přepravní společnosti přibližně 1 000 eur (to však zahrnuje pouze přímé náklady, jako jsou odtažení a opravy, administrativní náklady, jakékoliv příslušné pokuty a ztráta na výtěžku z přepravy, ale ne náklady na poškozený či zkažený náklad nebo na ztracený příjem v důsledku poškození reputace).Průzkum byl prováděn následujícím způsobem:
• Průzkum (vyhodnocení a simulace) byl prováděn oddělením pokročilé techniky a výzkumu (Advanced Technology & Research, ATR) společnosti Volvo Group, jež se mj. věnuje výzkumu provozuschopnosti a poprodejních řešení.
• Průzkum byl založen na reálných uživatelských datech získaných ze 3 500 nákladních vozidel Volvo a shromážděných v průběhu období pěti let. Každý z nákladních vozidel najelo více než 120 000 km ročně.
• Na základě uživatelských dat byly provedeny simulace pro zjištění toho, jak se lze vyhnout neplánovaným odstávkám.
• Příklady získaných informací: jak byly využívány brzdy nákladního vozidla, k jakým poruchám došlo.


On-line připojená nákladní vozidla:
• Znamená to možnost vzdáleně komunikovat s vozidlem.
• Vytváří to příležitosti v mnoha směrech: pro přepravní společnosti, majitele společností, řidiče, servisní dílny a pro společnost obecně ve formě zvýšení produktivity dopravního sektoru s lepším tokem dopravy a menším dopadem na životní prostředí.
• Mnohé ze služeb útvaru Volvo Trucks Services, například řízení dopravy, řízení spotřeby paliva a služeb spojených s udržováním provozuschopnosti, jsou umožněny díky on-line připojení.
• Modelové řady Volvo FH16, Volvo FH, Volvo FM, FMX, Volvo VN, VHD a VM mohou být napojeny na Volvo Trucks Online Funkce.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz

24.05.2015 18:49 367 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
97 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
47 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
97 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
189 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
170 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
242 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)