Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Preventivní údržba může eliminovat osm z deseti neplánovaných odstávek

Výskyt neplánovaných odstávek nákladních vozidel může být snížen o 80%. To odhalila studie provedená společností Volvo Trucks. V dlouhodobém výhledu by pak mohly být tyto odstávky úplně eliminovány. Jedním z hlavních předpokladů tohoto očekávaného trendu je on-line spojení u nákladních vozidel.

Výskyt neplánovaných odstávek nákladních vozidel může být snížen o 80%. To odhalila studie provedená společností Volvo Trucks. V dlouhodobém výhledu by pak mohly být tyto odstávky úplně eliminovány. Jedním z hlavních předpokladů tohoto očekávaného trendu je on-line spojení u nákladních vozidel.

Neplánovaná odstávka je jednou z nejnepříjemnějších situací, které mohou přepravní společnost postihnout. Kromě nepříjemností pro řidiče způsobuje i zvýšení nákladů na opravy, ztrátu výnosů z přepravy, a v tom nejhorším případě dokonce i poškození reputace.

„Protože dopravní průmysl již nyní pracuje s nízkými maržemi, každá neplánovaná odstávka přepravní společnost vážně postihuje. Proto se musíme snažit lépe pochopit příčiny jejich vzniku a pomoci zákazníkům i řidičům, aby zvýšili svoji produktivitu a tím i profitabilitu,“ říká ředitel pro kvalitu a provozuschopnost společnosti Volvo Trucks Hayder Wokil.Společnost Volvo Trucks provedla rozsáhlý průzkum založený na reálných provozních datech získaných z 3 500 nákladních vozidel Volvo a shromážděných v průběhu období pěti let. Jeho cílem bylo zdokonalit své know-how o způsobu, jak lze přepravním firmám pomoci zvýšit jejich produktivitu. S využitím této reálné statistické základny pak společnost simulovala široký rozsah možných servisních situací, aby mohla provést analýzu toho, proč a kdy u nákladních vozidel k neplánovaným odstávkám dochází. Na základě toho pak zjišťovala, jak je možné se jim vyhnout.

„Tato studie jasně prokázala, že díky možnosti monitorovat provoz nákladního vozidla a aktuální stav jeho klíčových komponentů je možné lépe plánovat údržbu. Odhadujeme, že když je servis prováděn včas a podle aktuálních požadavků, počet neplánovaných odstávek lze snížit až o 80%,“ vysvětluje Hayder Wokil.

On-line připojení nákladních vozidel je cestou k eliminaci neplánovaných odstávek
Jedním z důležitých předpokladů pro snížení počtu neplánovaných odstávek je schopnost předvídat potřebu údržby a přizpůsobit provádění servisu individuálně pro každé vozidlo. To je možné, protože současné nákladní vozidla mohou být připojena on-line ke svému servisu.

„Mechanik například může v reálném čase na dálku monitorovat, jak je příslušné vozidlo provozováno, a s velkým předstihem může naplánovat údržbu dříve, než dojde k poruše. Stejně tak může včas objednat náhradní díly. A naopak – plánovaná údržba může být odložena na později, pokud mechanik zjistí, že se komponenty vozidla opotřebovávají méně, než bylo očekáváno. Tím lze ušetřit čas i peníze přepravní společnosti,“ dokládá Hayder Wokil.

Ačkoliv společnost Volvo Trucks dosáhla v této oblasti významného pokroku, Hayder Wokil soudí, že vývoj preventivní údržby je ještě stále v plenkách. „V této oblasti cítíme významný potenciál. On-line připojení nákladních vozidel je v budoucnosti cestou k eliminaci neplánovaných odstávek,“ potvrzuje Hayder Wokil.


Fakta
Neplánované odstávky
• Nákladní vozidlo nemůže kvůli poruše plnit svou úlohu, což je opak provozuschopného stavu.
• Studie společnosti Volvo Trucks odhaluje, že průměrné náklady na neplánovanou poruchu činí u evropské přepravní společnosti přibližně 1 000 eur (to však zahrnuje pouze přímé náklady, jako jsou odtažení a opravy, administrativní náklady, jakékoliv příslušné pokuty a ztráta na výtěžku z přepravy, ale ne náklady na poškozený či zkažený náklad nebo na ztracený příjem v důsledku poškození reputace).Průzkum byl prováděn následujícím způsobem:
• Průzkum (vyhodnocení a simulace) byl prováděn oddělením pokročilé techniky a výzkumu (Advanced Technology & Research, ATR) společnosti Volvo Group, jež se mj. věnuje výzkumu provozuschopnosti a poprodejních řešení.
• Průzkum byl založen na reálných uživatelských datech získaných ze 3 500 nákladních vozidel Volvo a shromážděných v průběhu období pěti let. Každý z nákladních vozidel najelo více než 120 000 km ročně.
• Na základě uživatelských dat byly provedeny simulace pro zjištění toho, jak se lze vyhnout neplánovaným odstávkám.
• Příklady získaných informací: jak byly využívány brzdy nákladního vozidla, k jakým poruchám došlo.


On-line připojená nákladní vozidla:
• Znamená to možnost vzdáleně komunikovat s vozidlem.
• Vytváří to příležitosti v mnoha směrech: pro přepravní společnosti, majitele společností, řidiče, servisní dílny a pro společnost obecně ve formě zvýšení produktivity dopravního sektoru s lepším tokem dopravy a menším dopadem na životní prostředí.
• Mnohé ze služeb útvaru Volvo Trucks Services, například řízení dopravy, řízení spotřeby paliva a služeb spojených s udržováním provozuschopnosti, jsou umožněny díky on-line připojení.
• Modelové řady Volvo FH16, Volvo FH, Volvo FM, FMX, Volvo VN, VHD a VM mohou být napojeny na Volvo Trucks Online Funkce.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}

Kvido 24.05.2015 17:49 394 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
37 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
83 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1458 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
136 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
141 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
479 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
236 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.