Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Praktický návod, jak pracovat na cestách

Nemusíte být nutně digitální nomádi, kteří vyráží pracovat do exotických destinací, zatímco si svoji kancelář vozí neustále při sobě, aby se vám hodilo několik chytrých tipů pro práci i zábavu na cestách.


Nemusíte být nutně digitální nomádi, kteří vyráží pracovat do exotických destinací, zatímco si svoji kancelář vozí neustále při sobě, aby se vám hodilo několik chytrých tipů pro práci i zábavu na cestách.

Nebaví vás v letním počasí sedět v kanceláři? Tak vyrazte pracovat ven – na terasu, do parku, na chalupu a třeba i dál – na pláže dalekých zemí. Pokud si při své práci vystačíte s telefonem, notebookem a internetem, máte vyhráno a nic vás (snad kromě přísného šéfa) nemůže zastavit.

Aby vám nedošla šťáva
Základním předpokladem pro práci mimo kancelář je dostatečný přísun energie z akumulátorů, pohánějících vaše pracovní nástroje. Smartphony a tablety mají dnes sice nekonečné množství funkcí, ale málokdy vydrží na svoji baterii pracovat celý den a je přitom jedno, jestli intenzivně telefonujete, surfujete po internetu, přehráváte si videa nebo třeba fotíte. Naštěstí existuje snadná pomoc v podobě přenosných akumulátorů, nazývaných powerbanky. Přenosný akumulátor se vejde do každé tašky nebo batohu a, v závislosti na své kapacitě, dokáže jednou či dokonce vícekrát dobít baterii telefonu nebo tabletu. Powerbanky existují v nespočetném množství variant co do kapacity, která přímo souvisí s rozměry a hmotností, i designu. „Vždy volte akumulátor s kapacitou vyšší, než má baterie zařízení, které z něj budete dobíjet. Důležité je to především u tabletů, které mají výrazně vyšší spotřebu energie, než telefony,“ vysvětluje Radim Tlapák z internetového obchodu Batteryshop.cz a doporučuje například externí baterii T6 power ME III, která dovoluje nabíjet dva přístroje zároveň. tento záložní zdroj je schopen až 8 krát nabít baterii chytrého telefonu..

Vysokou spotřebu mají i notebooky, které proto nelze dobíjet z externích akumulátorů. Řešení pro prodloužení jejich výdrže na cestách ale samozřejmě existuje. Můžete si totiž pořídit náhradní baterii a v případě potřeby ji v notebooku vyměnit. Tuto možnost ovšem nabízejí spíše profesionální notebooky, než designové ultratenké přenosné počítače, takzvané ultrabooky. Výdrž moderních notebooků při práci na akumulátor se ale výrazně prodloužila, takže asi nebudete mít problém pokrýt s nimi běžnou pracovní dobu. „Při výrazném poklesu kapacity lze vyměnit i akumulátory vestavěné v noteboocích, ale to už je práce pro servis. Každý šikovnější uživatel si ovšem velmi snadno vymění třeba dosluhující akumulátor v bezdrátové klávesnici nebo myši,“ dodává Radim Tlapák, z internetového obchodu Batteryshop.cz.

Stále on-line
Při práci venku se samozřejmě neobejdete bez připojení k internetu. Zajistit si jej můžete prostřednictvím mobilního telefonu, ale daleko praktičtější jsou přenosné 3G/4G modemy. Jde o kompaktní zařízení, do kterých se vkládá SIM karta s aktivovaným tarifem pro mobilní data. Modem se připojí k internetu prostřednictvím mobilní sítě a vytvoří vlastní Wi-Fi síť. K této síti pak můžete připojit svůj notebook, tablet i mobilní telefon. Přenosný modem má vlastní baterii, která jej udrží v provozu celý den. Může se vám hodit i v zahraničí, kde do něj můžete vložit SIM kartu některného z místních operátorů a používat jej k surfování, zálohování fotek nebo třeba i k bezplatnému telefonování po internetu. „V případě, že zákazník často navštěvuje zahraničí, doporučujeme mu investici do SIM karty s výhodným předplaceným internetem. Pokud zákazník nenavštěvuje cizí země pravidelně, je pro něj výhodnější jednorázové dokoupení objemu dat dle potřeby," vysvětlil Pavel Černoch, jednatel společnosti Tarifomat, která srovnává nabídky všech mobilních operátorů fungujících na území ČR.

Pozor na data
Že můžeme i mimo kancelář přistupovat ke své poštovní schránce dnes považujeme za naprostou samozřejmost. Díky moderním technologiím, je ovšem možné třeba i pokračovat v práci na dokumentech nebo diskutovat s kolegy – třeba i bez počítače, prostřednictvím tabletu či mobilního telefonu. Tyto takzvané cloudové aplikace a služby jsou připraveny na to, že k nim budeme přistupovat odkudkoli na světě a z jakéhokoli zařízení, které máme právě při ruce, tedy třeba i z počítače v hotelové hale nebo v internetové kavárně. Vše co potřebujeme je připojení k internetu.

Cloudové služby nám pomohou i v dalších situacích, typicky s odkládáním pořízených fotek, videozáběrů z našich fotoaparátů a mobilů. „Především na cestách je velmi důležité, abychom všechna pořízená data, zvláště fotky a videa, rovnou odesílali do internetového úložiště. Mají pro nás totiž často vyšší hodnotu, než telefon či fotoaparát, který můžeme při cestování snadno ztratit nebo rozbít,“ říká Zdeněk Malčánek, Technology Consultant ve společnosti Servodata, která je specialista na cloudové aplikace a služby. Právě cloudové služby přidávají poslední, ale ze všech nejvíce potřebný, dílek skládačky nezbytné výbavy pro práci mimo kancelář.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}

Kvido 28.05.2015 05:58 428 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
18 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
369 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
137 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
171 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
413 8 RobiNN
10-02-2019 20:23