PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Platební karty mohou živnostníci přijímat jednoduše a levně

Živnostníci, řemeslníci, maloobchodníci, lékaři ve svých ordinacích, kiosky s občerstvením, rozvážkové služby ale i mnozí další. Ti všichni už nemusejí odmítat zákazníky, kteří chtějí platit kartou. Společnost SONET nabízí řešení založené na mPOS terminálech. Malé a přenosné zařízení komunikuje s aplikací v chytrém telefonu či tabletu obchodníka. Do budoucna by takto podnikatelé mohli řešit i ministerstvem financí zamýšlenou povinnost elektronické evidence tržeb.Živnostníci, řemeslníci, maloobchodníci, lékaři ve svých ordinacích, kiosky s občerstvením, rozvážkové služby ale i mnozí další. Ti všichni už nemusejí odmítat zákazníky, kteří chtějí platit kartou. Společnost SONET nabízí řešení založené na mPOS terminálech. Malé a přenosné zařízení komunikuje s aplikací v chytrém telefonu či tabletu obchodníka. Do budoucna by takto podnikatelé mohli řešit i ministerstvem financí zamýšlenou povinnost elektronické evidence tržeb.

mPOS (Mobile Point of Sale) terminály se vyznačují malými rozměry a nízkou váhou. Jejich funkčnost zajišťuje aplikace nahraná v chytrém telefonu či tabletu. Většina mPOS terminálů tedy slouží jen jako čtečka karet a zařízení pro zadávání PINu, samotný software komunikující s autorizačním centrem zajišťuje mobil či tablet. Přenos platebních transakcí probíhá prostřednictvím certifikované komunikační infrastruktury hyperNet. „Chceme, aby se platba kartou stala dostupná i pro menší podnikatele a živnostníky. Platební terminál přitom může být také dobrou odpovědí na ministerstvem uvažované zavedení elektronické evidence tržeb, kdy zprávy o přijatých platbách dostanou finanční úřady on-line,“ uvedla Lenka Bukalová, ředitelka obchodu a marketingu společnosti SONET, která dodává platební terminály v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Na trhu je několik typů mPOS terminálů ale většina z nich má stejné, nebo velmi podobné vlastnosti. Jsou malé, lehké, mají moderní design a na jedno nabití dokážou provést až 600 transakcí. Běžně jsou účtenky z mPOS terminálu zasílány elektronickou formou, a to buď prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Pokud ale zákazník požaduje papírovou účtenku, lze ji vytisknout na externí tiskárně, která je k terminálu připojena pomocí Bluetooth, nebo je možno využít model, který disponuje vlastní vestavěnou tiskárnou. Pro všechny modely je nutné, aby měl obchodník k dispozici chytrý mobilní telefon běžící na platformě Android od verze 2.1 či iOS od verze 4. Samotný terminál si poradí se všemi používanými druhy karet – ať už mají magnetický proužek, čip či jsou bezkontaktní. Platby může obchodník díky hyperNetu spravovat přes web a účtenky si snadno elektronicky archivovat.

I drobným obchodníkům se přitom přijímání karet vyplatí. V Česku mají lidé ve svých peněženkách více karet, než má stát obyvatel – více než 11 milionů. Navíc je podle statistik průměrná platba kartou u obchodníka o třetinu vyšší než ta v hotovosti.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz03.06.2015 06:03 301 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)