Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Platební karty mohou živnostníci přijímat jednoduše a levně

Živnostníci, řemeslníci, maloobchodníci, lékaři ve svých ordinacích, kiosky s občerstvením, rozvážkové služby ale i mnozí další. Ti všichni už nemusejí odmítat zákazníky, kteří chtějí platit kartou. Společnost SONET nabízí řešení založené na mPOS terminálech. Malé a přenosné zařízení komunikuje s aplikací v chytrém telefonu či tabletu obchodníka. Do budoucna by takto podnikatelé mohli řešit i ministerstvem financí zamýšlenou povinnost elektronické evidence tržeb.Živnostníci, řemeslníci, maloobchodníci, lékaři ve svých ordinacích, kiosky s občerstvením, rozvážkové služby ale i mnozí další. Ti všichni už nemusejí odmítat zákazníky, kteří chtějí platit kartou. Společnost SONET nabízí řešení založené na mPOS terminálech. Malé a přenosné zařízení komunikuje s aplikací v chytrém telefonu či tabletu obchodníka. Do budoucna by takto podnikatelé mohli řešit i ministerstvem financí zamýšlenou povinnost elektronické evidence tržeb.

mPOS (Mobile Point of Sale) terminály se vyznačují malými rozměry a nízkou váhou. Jejich funkčnost zajišťuje aplikace nahraná v chytrém telefonu či tabletu. Většina mPOS terminálů tedy slouží jen jako čtečka karet a zařízení pro zadávání PINu, samotný software komunikující s autorizačním centrem zajišťuje mobil či tablet. Přenos platebních transakcí probíhá prostřednictvím certifikované komunikační infrastruktury hyperNet. „Chceme, aby se platba kartou stala dostupná i pro menší podnikatele a živnostníky. Platební terminál přitom může být také dobrou odpovědí na ministerstvem uvažované zavedení elektronické evidence tržeb, kdy zprávy o přijatých platbách dostanou finanční úřady on-line,“ uvedla Lenka Bukalová, ředitelka obchodu a marketingu společnosti SONET, která dodává platební terminály v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Na trhu je několik typů mPOS terminálů ale většina z nich má stejné, nebo velmi podobné vlastnosti. Jsou malé, lehké, mají moderní design a na jedno nabití dokážou provést až 600 transakcí. Běžně jsou účtenky z mPOS terminálu zasílány elektronickou formou, a to buď prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Pokud ale zákazník požaduje papírovou účtenku, lze ji vytisknout na externí tiskárně, která je k terminálu připojena pomocí Bluetooth, nebo je možno využít model, který disponuje vlastní vestavěnou tiskárnou. Pro všechny modely je nutné, aby měl obchodník k dispozici chytrý mobilní telefon běžící na platformě Android od verze 2.1 či iOS od verze 4. Samotný terminál si poradí se všemi používanými druhy karet – ať už mají magnetický proužek, čip či jsou bezkontaktní. Platby může obchodník díky hyperNetu spravovat přes web a účtenky si snadno elektronicky archivovat.

I drobným obchodníkům se přitom přijímání karet vyplatí. V Česku mají lidé ve svých peněženkách více karet, než má stát obyvatel – více než 11 milionů. Navíc je podle statistik průměrná platba kartou u obchodníka o třetinu vyšší než ta v hotovosti.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 03.06.2015 05:03 333 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
27 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1410 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
128 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.