PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Modernizace železniční tratě zastaví vlakovou dopravu mezi stanicemi Brno hl.n. a Kuřim

V pondělí 15. června začne náročná výluka na trati Brno – Tišnov. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zcela vyloučí železniční dopravu mezi Brnem a nádražím v Kuřimi. Výluka potrvá 78 dní, skončí 31. srpna. Rychlíky do Prahy jedoucí přes Havlíčkův Brod budou začínat a končit v Tišnově, mezi Brnem a Tišnovem budou nahrazeny autobusy.


V pondělí 15. června začne náročná výluka na trati Brno – Tišnov. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zcela vyloučí železniční dopravu mezi Brnem a nádražím v Kuřimi. Výluka potrvá 78 dní, skončí 31. srpna. Rychlíky do Prahy jedoucí přes Havlíčkův Brod budou začínat a končit v Tišnově, mezi Brnem a Tišnovem budou nahrazeny autobusy. Osobní vlaky do Tišnova budou mezi brněnským hlavním nádražím a nádražím v Králově Poli nahrazeny tramvajovou linkou P6, dále do Kuřimi budou jezdit autobusy. KORDIS JMK prodlouží autobusové linky č. 311 a 312, navíc zavede novou linku č. 304 od vlakového nádraží v Kuřimi ke královopolskému nádraží.

„Náročnost výluky spočívá především v době trvání bezkolejného provozu, kterou nepamatujeme několik desítek let. Navíc se jedná o jednu z nejvytíženějších linek v rámci regionální vlakové dopravy v kraji. Při jejím plánování s investorem stavby, Správou železniční dopravní cesty, jsme zohledňovali všechny možné varianty, od časově náročnějších výluk s jednokolejným provozem, až po úplné zastavení provozu po co možná nejkratší dobu,“ vysvětluje Jiří Sysel, ředitel Regionálního obchodního centra ČD v Brně a dodává: „Hodnotili jsme různé varianty optikou našeho cestujícího a jsme přesvědčení, že zastavení provozu na dva a půl měsíce v době letních prázdnin s pevně daným schématem zajištění dopravy je vhodnější než celoroční dílčí výluky s různým řešením dopravy. Ve spolupráci se společností KORDIS i Dopravním podnikem města Brna jsme naplánovali plnohodnotné zajištění dopravy z Brna do Kuřimi a zpět. Bezkolejný provoz jsme měli v Brně na hlavní trati před dvěma roky a nastavená opatření fungovala výborně. Věřím, že i tato výluka se obejde bez větších komplikací a cestující budou mít pochopení.“

Trať 250 Brno – Tišnov – Žďár nad Sázavou, osobní a spěšné vlaky – linka S3
Osobní vlaky Brno – Tišnov – Žďár nad Sázavou v úseku Brno hl. n. – Brno-Královo Pole – Kuřim nepojedou. Náhradní dopravu Brno hl.n. – Brno-Královo Pole zajistí tramvajová linka P6 a v úseku Brno-Královo Pole – Kuřim autobusy.

Tramvajová linka speciálně zavedená pro tuto výluku bude označena jako linka P6 a pojede po trase Nové sady – Hlavní nádraží – dále po trase linky č. 1 – Semilasso – Královo Pole, nádraží. Jízdní doba této tramvajové linky v úseku Hlavní nádraží – Královo Pole je cca 17 minut. V tramvajích budou některé druhy jízdních dokladů vydaných mimo Tarif IDS JMK platné pouze ve spojení s doplňkovým potvrzením – kupónem, které cestující obdrží v osobních pokladnách nebo u vlakového personálu, jedná se např. o aplikaci IN 100 apod.
Interval linky P6 bude přizpůsoben předpokládanému rozsahu poptávky cestujících v závislosti na časech příjezdů a odjezdů autobusů v úseku Brno-Královo Pole – Kuřim. Součet cestovních dob tramvajové dopravy a náhradní autobusové dopravy je však větší než jízdní doba vlaku, a tak cestující musí při plánování svých jízd přes Brno počítat s rozpadem přípojů na brněnském hlavním nádraží oproti bezvýlukovému stavu. Přeprava spoluzavazadel v tramvajích je možná, přeprava jízdních kol je povolena pouze se souhlasem řidiče tramvaje. Náhradní autobusová doprava za spěšný vlak Pernštejn Brno – Nedvědice – Žďár nad Sázavou bude zavedena v úseku Kuřim – Brno-Židenice a zpět. Spěšný vlak Expres Pálava–Podyjí z Brna-Králova Pole přes Břeclav a Znojmo do Šatova bude v době výluky začínat, resp. končit na brněnském hlavním nádraží.

Náhradní autobusová doprava mezi Brnem-Královým Polem a Kuřimí bude vedena dvojím způsobem:
1. náhradní autobusová doprava za příslušný vlak v úseku Brno-Židenice – Brno-Lesná – Brno-Královo Pole – Brno-Řečkovice – Česká – Kuřim, u některých spojů bude veden i expresní autobus Brno-Královo Pole – Kuřim bez zastavení v Brně-Řečkovicích a České;
2. protažením autobusových linek IDS JMK č. 311 a 312 pro možnost jízd z / do obcí v okolí Kuřimi bez nutnosti přestupu v Kuřimi, tyto linky pojedou v úseku Brno-Královo Pole – Kuřim bez zastavení;
3. zavedením výlukové autobusové linky IDS JMK č. 304 Kuřim,, žel. st. – Kuřim, TYCO – Podlesí – Královo Pole, nádraží.

Přeprava spoluzavazadel v autobusech náhradní dopravy je možná v omezeném rozsahu do vyčerpání kapacity spoje, v linkách č. 304, 311 a 312 není možná přeprava jízdních kol. Při výluce takového rozsahu není technicky možné uspokojit poptávku cyklistů o místo pro jízdní kolo v autobusech náhradní dopravy.

Trať 250 Brno – Tišnov – Havlíčkův Brod – Praha, rychlíky – linka R3
Rychlíky Brno – Havlíčkův Brod – Praha v úseku Brno hl. n. – Tišnov nepojedou. Náhradní dopravu zajistí autobusy. Autobusy náhradní dopravy budou odjíždět od brněnského hlavního nádraží v dřívějších časech a v opačném směru budou do Brna dojíždět v pozdějších časech oproti pravidelnému jízdnímu řádu.
Přeprava spoluzavazadel v autobusech náhradní dopravy bude možná, přeprava jízdních kol bude v omezeném rozsahu do vyčerpání kapacity zajišťována nákladními automobily. Přeprava cestujících na vozíku v autobusech náhradní dopravy bude možná po vzájemné dohodě s ČD.

Trať 250 Brno – Vranovice – Břeclav, linka S3
Osobní vlaky Brno hl.n. – Břeclav pojedou podle pravidelného jízdního řádu. Jedinou výjimkou je nahrazení osobních vlaků 4931 a 4926 z Brna hl.n. do Modřic a zpět v pracovní dny: odjezd náhradní autobusové dopravy z Brna hl.n. v 7:40 s příjezdem do Modřic v 7:53 a zpět z Modřic v 8:55, příjezd na hlavní nádraží v Brně v 9:08.

Podrobné informace získají cestující na stánkách www.cd.cz ve výlukových jízdních řádech a v elektronických vyhledávačích spojení před výlukou. Informace budou poskytovat i zaměstnanci v osobních pokladnách. Prosíme cestující, aby dbali zvýšené pozornosti informacím na informačních panelech na nádražích. Přestupy cestujících budou také koordinovat další zaměstnanci ČD.

Co přinese modernizace tratě mezi brněnskými Maloměřicemi a Kuřimí
Práce mezi brněnskými Maloměřicemi a Kuřimí začaly již v dubnu. Prozatím jde o přípravné práce, které příliš nebrání železničnímu provozu, a podle potřeby jsou využívány jen víkendové výluky na jedné koleji. Hlavní stavební práce SŽDC jsou směřovány od 15. června do 31. srpna, na dobu úplného zastavení provozu.

Na zastávce Brno-Řečkovice bude cestujícím sloužit nové ostrovní nástupiště, k němuž bude vybudován bezbariérový přístup z průchodu pod železniční tratí u bývalé Lachemy. Zachován zůstane i dosavadní přístup k nástupišti od výpravní budovy. Nová nástupiště budou moci využívat cestující i na zastávce Česká. Na této zastávce se rekonstrukční práce budou koordinovat se stavbou přestupního dopravního terminálu. V celém úseku tratě Brno-Maloměřice – Kuřim se opravy dočká jak jedna ze dvou kolejí, tak i trakční vedení sloužící k napájení vozidel na kolejích.

Bez povšimnutí nezůstanou ani tunely, mosty, propustky nebo opěrné či odvodňovací zídky na trati. Náročné budou zejména opravy čtyř tunelů pod Lesnou a výměna ocelového mostu, po němž vlaky překonávají Fryčajovu ulici v Brně-Obřanech, za nový. Práce na mostě uvítají především lidé, kteří bydlí v jeho blízkosti, protože průjezd vlaků po novém ocelobetonovém mostě bude o poznání méně hlučný. O bezproblémový provoz na železnici mezi brněnskými Maloměřicemi a Královým Polem se pak postará nové zabezpečovací zařízení.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz05.06.2015 04:28 329 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
173 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
590 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
89 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
150 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
390 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
381 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
526 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 16 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 17 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 28 dny
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky