PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Přihlášky už nyní do dalšího ročníku největší fotografické soutěže

Sony World Photography Awards 2016, největší světová fotografická soutěž, kterou organizuje World Photography Organisation, již nyní přijímá přihlášky do svého dalšího ročníku. V profesionální soutěžní kategorii se představují dvě žánrové oblasti: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Do předchozího ročníku 2015 se přihlásil rekordní počet účastníků, rekordní byla i návštěvnost výstavy.


Sony World Photography Awards 2016, největší světová fotografická soutěž, kterou organizuje World Photography Organisation, již nyní přijímá přihlášky do svého dalšího ročníku. V profesionální soutěžní kategorii se představují dvě žánrové oblasti: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Do předchozího ročníku 2015 se přihlásil rekordní počet účastníků, rekordní byla i návštěvnost výstavy.

Soutěž, která proběhne již podeváté, má ve světě fotografie zvučné jméno. Každý rok se do ní hlásí noví i zavedení fotografové – soutěž je přehlídkou toho nejlepšího z mezinárodní fotografické scény posledních dvanácti měsíců.

Účast v soutěži je bezplatná. Fotografové různých úrovní se již nyní mohou hlásit na stránce www.worldphoto.org se svými snímky do některé z pěti soutěžních kategorií: Professional, Open, Youth, National Awards a Student Focus. Více informací o jednotlivých soutěžích a kompletní přehled soutěžních kategorií naleznete v sekci Pro média níže.

Novinkou roku 2016 je, že 14 soutěžních kategorií v soutěži Professional bylo rozděleno do dvou žánrových sekcí: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Účelem této změny je nabídnout přehlednější strukturu pro oceňování fotografů v jednotlivých kategoriích. V obou žánrových sekcích přibyly nové soutěžní kategorie. V Umělecké fotografii je to nově kategorie Stylizovaná fotografie a Momentka a žánr Dokumentární fotografie se rozšířil o kategorie Každodenní život a Životní prostředí.

Další novinkou nadcházejícího ročníku je partnerství British Journal of Photography (BJP), nejdéle vycházejícího fotografického magazínu na světě, s pořadatelskou organizací World Photography Organisation v soutěži Student Focus. V rámci této spolupráce získá vítěz soutěže Student Focus možnost prezentovat svoje snímky online na webových stránkách a Instagramu BJP.

Sony World Photography Awards nabízí přihlášeným autorům celou řadu výhod: všechny přihlášené snímky jsou posouzeny porotou složenou z předních odborníků napříč celým fotografickým oborem. Finalisté a vítězové navíc získají celosvětovou publicitu a uznání, společně s možností propagovat a prodávat svoje fotografie s pomocí a podporou World Photography Organisation.

Ceny zahrnují nejnovější fotografickou techniku od Sony, zařazení do výstavy Sony World Photography Awards v londýnské galerii Somerset House, možnost prezentace ve sborníku ročníku 2016. Absolutní vítězové získávají také peněžitou cenu ve výši 30 000 (USD).

Do Sony World Photography Awards 2015 bylo přihlášeno celkem 173 444 snímků ze 71 zemí. Cenu 2015 L’Iris d’Or pro Profesionálního fotografa roku získal fotograf agentury Getty Images John Moore. Výroční výstava vítězných a finálových snímků se vrátila do Somerset House a navštívilo ji rekordních 33 394 lidí.

Finalisté Sony World Photography Awards budou oznámeni 23. února 2016 a jména vítězů budou známa 21. dubna 2016. Výstava v galerii Somerset House v Londýně proběhne v termínu 22. dubna – 8. května 2016.

Vítězné a finálové snímky z ročníku 2015 jsou ke stažení pod následujícím odkazem: press.worldphoto.org

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE ROČNÍKU 2016

Professional – soutěž určena profesionálním fotografům; 14 kategorií ve dvou žánrech; posuzování na základě celého přihlášeného cyklu
Umělecká fotografie – Architektura, Konceptuální fotografie, Krajina, Portrét, Stylizovaná fotografie, Zátiší, Momentka
Dokumentární fotografie – Kampaň, Aktuální dění, Současné otázky, Každodenní život, Životní prostředí, Lidé, Sport
Open – otevřená soutěž; 10 soutěžních kategorií; posuzování na základě jednoho soutěžního snímku
Architektura, Umění & kultura, Enhanced, Low Light, Příroda & divoká zvířata, Panorama, Lidé, Úsměv, Ve zlomku vteřiny, Cestování
Youth – pro mladé fotografy ve věku 12-19 let; tři kategorie; posuzování na základě jednoho soutěžního snímku
Kultura, Životní prostředí, Portrét
Národní cena National Award – hledá se jeden nejlepší snímek fotografa z každé země – uděluje se ve více než 50 zemích
Student Focus – pro nastupující fotografické talenty – studenty fotografie všech ročníků vysokých uměleckých škol
Kompletní seznam zemí zapojených do této soutěže naleznete pod tímto odkazem: www.worldphoto.org
Student Focus – pro nastupující fotografické talenty – studenty fotografie všech ročníků vysokých uměleckých škol

KLÍČOVÁ DATA
4. prosinec 2015 – uzávěrka soutěže Student Focus
5. leden 2016 – uzávěrka soutěží Open, Youth, National Awards
12. leden 2016 – uzávěrka soutěže Professional
23. únor 2016 – oznámeni finalisté soutěží Professional, Open, National Award a Youth
1. březen 2016 – oznámeni finalisté soutěže Student Focus
15. březen 2016 – vyhlášení vítězů národních cen National Award
29. březen 2016 – vyhlášení vítězů soutěží Open a Youth
21. duben 2016 – vyhlášení vítězů ceny L’Iris d’Or/Fotograf roku a soutěže Professional; předání cen vítězům soutěží Open, Youth a Student Focus na galavečeru v Londýně
22. duben – 8. květen – výstava Sony World Photography Awards Exhibition 2015 v londýnské galerii Somerset House

O World Photography Organisation (WPO)

WPO je místem, kde se oslavuje médium fotografie a um fotografa. World Photography Organisation spolupracuje s profesionálními, amatérskými i studentskými fotografy a nabízí globální fotografické komunitě příležitosti ke vzájemnému kontaktu, zvyšuje povědomí o fotografii a napomáhá získání větší prestiže pro toto médium. WPO organizuje celou řadu akcií pro odbornou i laickou veřejnost, včetně Sony World Photography Awards, největší světové fotografické soutěže a doprovodnou výstavu k této soutěži; World Photography Student Focus Programme pro nové generace fotografů a Photo Shanghai, největší veletrh v asijsko-pacifickém regionu, který je zasvěcen fotografii. WPO se také aktivně prezentuje na svých webových stránkách, Twitteru, Facebooku a Instagramu, a na platformě svého online měsíčníku The Magazine se věnuje aktuálním otázkám. Více informací o WPO naleznete pod tímto odkazem www.worldphoto.org
Připravila: Aneta Hoffmannová
PC-politika.cz

Balin50 05.06.2015 09:59 416 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
FAQ chyba
v Administrace obsahu
6 0 Balin50
22-09-2018 22:15
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
73 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
89 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
171 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
152 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
223 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 18 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)