Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Přihlášky už nyní do dalšího ročníku největší fotografické soutěže

Sony World Photography Awards 2016, největší světová fotografická soutěž, kterou organizuje World Photography Organisation, již nyní přijímá přihlášky do svého dalšího ročníku. V profesionální soutěžní kategorii se představují dvě žánrové oblasti: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Do předchozího ročníku 2015 se přihlásil rekordní počet účastníků, rekordní byla i návštěvnost výstavy.


Sony World Photography Awards 2016, největší světová fotografická soutěž, kterou organizuje World Photography Organisation, již nyní přijímá přihlášky do svého dalšího ročníku. V profesionální soutěžní kategorii se představují dvě žánrové oblasti: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Do předchozího ročníku 2015 se přihlásil rekordní počet účastníků, rekordní byla i návštěvnost výstavy.

Soutěž, která proběhne již podeváté, má ve světě fotografie zvučné jméno. Každý rok se do ní hlásí noví i zavedení fotografové – soutěž je přehlídkou toho nejlepšího z mezinárodní fotografické scény posledních dvanácti měsíců.

Účast v soutěži je bezplatná. Fotografové různých úrovní se již nyní mohou hlásit na stránce www.worldphoto.org se svými snímky do některé z pěti soutěžních kategorií: Professional, Open, Youth, National Awards a Student Focus. Více informací o jednotlivých soutěžích a kompletní přehled soutěžních kategorií naleznete v sekci Pro média níže.

Novinkou roku 2016 je, že 14 soutěžních kategorií v soutěži Professional bylo rozděleno do dvou žánrových sekcí: Umělecká fotografie a Dokumentární fotografie. Účelem této změny je nabídnout přehlednější strukturu pro oceňování fotografů v jednotlivých kategoriích. V obou žánrových sekcích přibyly nové soutěžní kategorie. V Umělecké fotografii je to nově kategorie Stylizovaná fotografie a Momentka a žánr Dokumentární fotografie se rozšířil o kategorie Každodenní život a Životní prostředí.

Další novinkou nadcházejícího ročníku je partnerství British Journal of Photography (BJP), nejdéle vycházejícího fotografického magazínu na světě, s pořadatelskou organizací World Photography Organisation v soutěži Student Focus. V rámci této spolupráce získá vítěz soutěže Student Focus možnost prezentovat svoje snímky online na webových stránkách a Instagramu BJP.

Sony World Photography Awards nabízí přihlášeným autorům celou řadu výhod: všechny přihlášené snímky jsou posouzeny porotou složenou z předních odborníků napříč celým fotografickým oborem. Finalisté a vítězové navíc získají celosvětovou publicitu a uznání, společně s možností propagovat a prodávat svoje fotografie s pomocí a podporou World Photography Organisation.

Ceny zahrnují nejnovější fotografickou techniku od Sony, zařazení do výstavy Sony World Photography Awards v londýnské galerii Somerset House, možnost prezentace ve sborníku ročníku 2016. Absolutní vítězové získávají také peněžitou cenu ve výši 30 000 (USD).

Do Sony World Photography Awards 2015 bylo přihlášeno celkem 173 444 snímků ze 71 zemí. Cenu 2015 L’Iris d’Or pro Profesionálního fotografa roku získal fotograf agentury Getty Images John Moore. Výroční výstava vítězných a finálových snímků se vrátila do Somerset House a navštívilo ji rekordních 33 394 lidí.

Finalisté Sony World Photography Awards budou oznámeni 23. února 2016 a jména vítězů budou známa 21. dubna 2016. Výstava v galerii Somerset House v Londýně proběhne v termínu 22. dubna – 8. května 2016.

Vítězné a finálové snímky z ročníku 2015 jsou ke stažení pod následujícím odkazem: press.worldphoto.org

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE ROČNÍKU 2016

Professional – soutěž určena profesionálním fotografům; 14 kategorií ve dvou žánrech; posuzování na základě celého přihlášeného cyklu
Umělecká fotografie – Architektura, Konceptuální fotografie, Krajina, Portrét, Stylizovaná fotografie, Zátiší, Momentka
Dokumentární fotografie – Kampaň, Aktuální dění, Současné otázky, Každodenní život, Životní prostředí, Lidé, Sport
Open – otevřená soutěž; 10 soutěžních kategorií; posuzování na základě jednoho soutěžního snímku
Architektura, Umění & kultura, Enhanced, Low Light, Příroda & divoká zvířata, Panorama, Lidé, Úsměv, Ve zlomku vteřiny, Cestování
Youth – pro mladé fotografy ve věku 12-19 let; tři kategorie; posuzování na základě jednoho soutěžního snímku
Kultura, Životní prostředí, Portrét
Národní cena National Award – hledá se jeden nejlepší snímek fotografa z každé země – uděluje se ve více než 50 zemích
Student Focus – pro nastupující fotografické talenty – studenty fotografie všech ročníků vysokých uměleckých škol
Kompletní seznam zemí zapojených do této soutěže naleznete pod tímto odkazem: www.worldphoto.org
Student Focus – pro nastupující fotografické talenty – studenty fotografie všech ročníků vysokých uměleckých škol

KLÍČOVÁ DATA
4. prosinec 2015 – uzávěrka soutěže Student Focus
5. leden 2016 – uzávěrka soutěží Open, Youth, National Awards
12. leden 2016 – uzávěrka soutěže Professional
23. únor 2016 – oznámeni finalisté soutěží Professional, Open, National Award a Youth
1. březen 2016 – oznámeni finalisté soutěže Student Focus
15. březen 2016 – vyhlášení vítězů národních cen National Award
29. březen 2016 – vyhlášení vítězů soutěží Open a Youth
21. duben 2016 – vyhlášení vítězů ceny L’Iris d’Or/Fotograf roku a soutěže Professional; předání cen vítězům soutěží Open, Youth a Student Focus na galavečeru v Londýně
22. duben – 8. květen – výstava Sony World Photography Awards Exhibition 2015 v londýnské galerii Somerset House

O World Photography Organisation (WPO)

WPO je místem, kde se oslavuje médium fotografie a um fotografa. World Photography Organisation spolupracuje s profesionálními, amatérskými i studentskými fotografy a nabízí globální fotografické komunitě příležitosti ke vzájemnému kontaktu, zvyšuje povědomí o fotografii a napomáhá získání větší prestiže pro toto médium. WPO organizuje celou řadu akcií pro odbornou i laickou veřejnost, včetně Sony World Photography Awards, největší světové fotografické soutěže a doprovodnou výstavu k této soutěži; World Photography Student Focus Programme pro nové generace fotografů a Photo Shanghai, největší veletrh v asijsko-pacifickém regionu, který je zasvěcen fotografii. WPO se také aktivně prezentuje na svých webových stránkách, Twitteru, Facebooku a Instagramu, a na platformě svého online měsíčníku The Magazine se věnuje aktuálním otázkám. Více informací o WPO naleznete pod tímto odkazem www.worldphoto.org
Připravila: Aneta Hoffmannová
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}

Kvido 05.06.2015 08:59 434 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
18 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
369 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
136 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
170 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
413 8 RobiNN
10-02-2019 20:23