PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Master otevřel nové ekologické datacentrum

Hostingová společnost Master Internet dnes otevírá nové a dosud nejekologičtější datové sály ve svém brněnském datacentru Master DC Brno.Zatímco menší sál je vyhrazen čistě pro provoz technologií Masteru, ten prostornější bude sloužit zákazníkům.


Hostingová společnost Master Internet dnes otevírá nové a dosud nejekologičtější datové sály ve svém brněnském datacentru Master DC Brno.Zatímco menší sál je vyhrazen čistě pro provoz technologií Masteru, ten prostornější bude sloužit zákazníkům.

Brno, 16. června – Přední český provozovatel datacenter, společnost Master Internet, dnes ve spolupráci s dodavateli Dell a Intel® slavnostně otevřel nové datové sály evropského standardu o rozloze téměř 400 m2. Oba nové sály Master DC Brno jsou prvními svého druhu v Česku, které využívají inovativní technologii LiebertEconomizer. Princip spočívá v přivádění chladného čerstvého vzduchu v zimním období z venkovního prostředí přes dvoustupňovou filtraci přímo do zdvojené podlahy datového sálu.

Více než stovka skříní plných serverů
V menším sále o kapacitě více než čtyř desítek racků vyhrazeném pro potřeby Masteru našly své místo především dedikované servery Dell PowerEdgeR320 v různých konfiguracích.Umístěny jsou v něm i cloudové platformy OpenStack a VMware snovou SAN na bázi technologie FCoE (FibreChanneloverEthernet).Master Internetsvůj hardware osazuje výhradně procesory ze serverové řady Intel®Xeon®. Inovovaná řada E5 zvládá díky 22nm architektuře a 3D tranzistorům nepřetržitou zátěž při permanentním chodu. Druhý sál pak využijí housingoví zákazníci s vlastními servery, pro které Master vybavil prostor o kapacitě téměř sedmi desítek rackových skříní.

Při rozšiřování datacentra vsadili v Masteru na Dell technologii Fresh Air 2.0, kteráumožňuje chlazení prostřednictvím takzvaného přímého freecoolingu. Díky němu je možnépro chlazení sálů využít nižších venkovních teplot namísto klimatizace. Sály jsou navíc ruku v ruce se současným trendem koncipované jako sály vysokoteplotní.V teplých uličkách datacentra je aktuálně udržována teplota 29 °C a není problém ji dočasně zvýšit. „Naše servery, podporující Dell Fresh Air 2.0, mohou fungovat dokonce i při 45°C. Jsme rádi, že můžeme spolu s naším cloudovým partnerem přinést do Česka tyto ekologické a ekonomicky výhodné technologie,“ doplňuje Leoš Vondrák, Solutions manažer v Dellu.

Bezpečné a maximálně ekologické datacentrum
Z pohledu síťové infrastruktury jsou nové sály postaveny naethernetfabric architektuře L3 leaf-spine a disponují standardem 40 GbEthernet. „Na vstupu nového ethernetfabricujsou zapojena i zařízení RadwareDefensePromodelu DefenseProx420 pro ochranu před síťovými útoky. Tato zařízení zvyšují dostupnost služeb serverů filtrací útoků. Díky behaviorální analýze dat umožňuje RadwareDefenseProx420 ochranu zákazníků i před útoky, které jiné systémy nedetekují,“ vyzdvihuje přednosti systému technický ředitel Master Internet Martin Žídek. Zákaznické servery takbudou díky této aktivní ochraně stále dostupné i při masivních útocích v řádu několika desítek Gbps.

Administrátoři Master Internet nově nasadili a testují i software pro monitoring a řízení energetické politiky datového centra. Díky Intel®technologiím a softwaru Intel®DatacenterManager se v datových sálech daří dosahovat vyšší energetické efektivity. Měřit a podrobně sledovat spotřebu energie umožňuje i nástroj Dell OpenManagePower Center. Ten dokáže také eliminovat rizika a udržet provoz při různých teplotních výkyvech, ale třeba také vygenerovat teplotní mapu.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz


17.06.2015 08:18 195 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
tabulka pre mobilnu verziu
v Pomoc
15 1 RobiNN
14-08-2018 11:53
odstranenie panelov [Vyřeše...
v PHP-Fusion 9.0.3
330 15 RobiNN
14-08-2018 11:50
cukanie menu [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
228 28 Kvido
14-08-2018 04:50
Šablony mailov
v Administrace nastavení
31 2 Balin50
13-08-2018 16:53
Kontrola webu
v Obecná diskuse
102 3 jany
10-08-2018 09:27
Viac odkazov v menu pod hla...
v Infuze, panely, vzhledy
72 2 jany
09-08-2018 20:20
Zmena obrazku v hlavicke [V...
v PHP-Fusion 9.0.3
128 7 jany
05-08-2018 22:06