PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Společnost Volvo Trucks uvádí systém sledování polohy – Positioning+ pro „just in-time“ přepravu

S novou službou společnosti Volvo Trucks lze v reálném čase sledovat polohu nákladního vozidla. Tato služba je velmi výhodná zejména pro zákazníky, kteří provozují náročnou přepravu „just in-time“, nebo ty, kteří přepravují drahé zboží.
Včasné doručení zboží je důležité pro všechny druhy přepravy, zejména ale pro přepravu „just in time“, kde může být čas klíčovým prvkem pro splnění přísných podmínek sjednané smlouvy na přepravu zboží.

S novou službou společnosti Volvo Trucks lze v reálném čase sledovat polohu nákladního vozidla. Tato služba je velmi výhodná zejména pro zákazníky, kteří provozují náročnou přepravu „just in-time“, nebo ty, kteří přepravují drahé zboží.
Včasné doručení zboží je důležité pro všechny druhy přepravy, zejména ale pro přepravu „just in time“, kde může být čas klíčovým prvkem pro splnění přísných podmínek sjednané smlouvy na přepravu zboží. S novou službou určování polohy společnosti Volvo Trucks nazvanou Positioning+ je možné minutu po minutě sledovat geografickou polohu nákladního vozidel. Je to služba, která vytváří předpoklady pro efektivnější logistiku.

„Dobrým příkladem je konkrétní přeprava, např. betonu. Správné načasování znamená vše – nákladní vozidlo musí dorazit přesně v tom správném okamžiku, aby převzal svůj náklad betonu. Při míchání betonu musí být směs individuálně přizpůsobena tomu, aby odpovídala času nutnému pro naložení, přepravu a lití betonu. Se službou Positioning+ lze přesně určit, kdy nákladní vozidlo dorazí, a podle toho připravit odpovídající směs betonu,“ říká produktový specialista společnosti Volvo Trucks Johan Östberg.

Kromě určování polohy v reálném čase tato služba umožňuje přesně určit geografickou oblast, silnici nebo konkrétní stát. Systém zároveň odesílá zprávy, kdykoliv nákladní vozidlo projíždí těmito definovanými místy. To je užitečné zejména pro sklady nebo překladiště, u nichž pracovníci potřebují vědět, kdy vozidlo dorazí a kdy odjíždí, aby mohli provádět odpovídající činnosti. Služba sledování polohy přináší doplňkové výhody i pro další druhy přepravy.
„Pokud se nákladní vozidlo odchýlí ze stanovené trasy, systém vyšle varování. To vytváří bezpečnější a zároveň jistější pracovní prostředí pro řidiče, kteří převážejí drahé zboží,“ vysvětluje Johan Östberg.

Fakta: Positioning+
• Positioning+ je doplňkem systému Dynafleet – Mapa a Sledování, což je služba, která je součástí řídicího systému společnosti Volvo Trucks pro fleety, Dynafleet.
• Positioning+ poskytuje minutu po minutě informace o současné poloze nákladního vozidla, čímž pomáhá v přepravě na čas.
• Tato služba umožňuje přesně určit geografickou oblast, silnici, případně konkrétní stát. Systém zároveň odesílá zprávy, kdykoliv nákladní automobil projíždí těmito definovanými místy.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz


19.06.2015 05:10 335 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
167 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
170 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
247 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
272 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
201 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
250 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
362 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy