PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Běh Prahou nebo starý telefon pomohou ochránit ohrožené gorily

Pobavit se, udělat něco pro své zdraví, a především pomoci ohroženému druhu afrických goril. To je hlavní záměr charitativního Běhu pro gorily, který se uskutečnil v sobotu 20. června v centru Prahy.

Pobavit se, udělat něco pro své zdraví, a především pomoci ohroženému druhu afrických goril. To je hlavní záměr charitativního Běhu pro gorily, který se uskutečnil v sobotu 20. června v centru Prahy. Účastníci proběhli v maskách goril čtyřkilometrový okruh vedoucí z Hradčanského náměstí přes historické centrum Prahy a Petřín zpět na náměstí. Peníze vybrané při registraci pak poputují na podporu ohrožených goril nížinných žijících ve volné přírodě rovníkové Afriky. Přispět mohou i diváci, kteří u stánku společnosti REMA odevzdají svůj starý mobilní telefon.

Již šestý ročník charitativní akce s názvem Běh pro gorily se uskuteční v Praze předposlední červnový víkend. Vybrané peníze věnují organizátoři na osvětový projekt Toulavý autobus, který bude pomocí speciálního vzdělávacího programu seznamovat děti z pralesních oblastí se životem a potřebami ohrožených nížinných goril.

Běh odstartuje ve dvě hodiny odpoledne a na účastníky letos čeká nová čtyřkilometrová trasa vedoucí z Hradčanského náměstí, přes Nerudovu a Karmelitskou ulici na Petřín. Odtud se pak běžci přes ulici Vlašskou vrátí zpět na Hradčanské náměstí. Účastníci mohou trasu absolvovat také s kočárkem, na koloběžce či spolu se svými čtyřnohými miláčky.

Pomoci gorilám nížinným mohou lidé nejen prostřednictvím běhu, ale také odevzdáním starého vysloužilého mobilního telefonu u stánku společnosti REMA. „Na Hradčanském náměstí budeme mít stanoviště, kam může kdokoliv přinést svůj nepotřebný telefon. V rámci projektu Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa za každý takto vybraný mobil přispějeme deseti korunami kamerunské rezervaci Dja na pořízení nového vybavení pro strážce, kteří se snaží ohrožené gorily ochránit před pytláky,“ vysvětlil princip akce ředitel skupiny REMA, David Vandrovec. „Ačkoliv jsou tato zvířata na seznamu chráněných druhů, často končí v Africe na černém trhu a jejich maso je prodáváno ke konzumaci,“ dodává Vandrovec.

Projekt, na kterém se podílí společnost REMA spolu se ZOO Praha, funguje již čtvrtým rokem a zájem české populace o pomoc s každým rokem roste. „Ochrana goril a jejich přirozeného prostředí je pro nás jedním ze stěžejních projektů. V roce 2013 se nám v Kamerunu podařilo rozjet projekt Toulavý autobus, jehož cílem je ukázat dětem z pralesních oblastí gorily jako živá a fascinující zvířata,“ sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Součástí našich aktivit ve střední Africe je také materiální podpora strážců biosférické rezervace Dja, založení chovu řekomyší jako alternativního zdroje takzvaného bushmeatu nebo zakládání místních ekoklubů,“ doplnil Bobek.

V posledních letech se díky projektu podařilo do Kamerunu posílat příspěvky v desítkách tisíc korun a organizátoři doufají, že ani letos tomu nebude jinak. „Pokud by někdo nestihl telefon přinést přímo na akci Běh pro gorily, může ho kdykoliv odevzdat do našich sběrných boxů, které se nacházejí v 15 zoologických zahradách po celé republice,“ uzavřel za organizační tým David Vandrovec.

O skupině REMA
Skupinu REMA tvoří v současné době 3 společnosti: REMA Systém, REMA Battery a REMA PV Systém.
REMA Systém je neziskově hospodařící společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech. Systém byl založen 14. února 2005. Iniciovali jej největší dovozci a výrobci informačních technologií a telekomunikací v ČR. Hlavním smyslem činnosti REMA Systému je ochrana životního prostředí zabezpečením efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení (OEEZ). Za tímto účelem REMA Systém zajišťuje organizaci sběru, třídění, nakládání a recyklaci v celé České republice. REMA Systém se zaměřuje na komplexní řešení pro všechny skupiny elektrozařízení. REMA Systém realizuje projekty Zelená firma, Zelená škola, Zelená obec a Buď líný, v jejichž rámci zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ze škol, firem, obcí a od domácností. Zároveň zastřešuje projekt Trash Made, který je zaměřen na výrobu šperků a doplňků z elektroodpadu.

REMA Battery je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností výrobců a dovozců baterií a akumulátorů daných zákonem č. 297/2009. Hlavním smyslem činnosti REMA Battery je ochrana životního prostředí - zabezpečením efektivního systému zpětného odběru a recyklace baterií a akumulátorů. REMA Battery je oprávněna k provozování kolektivního systému pro zpětný odběr baterií a akumulátorů na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí ze dne 15. 12. 2009.

REMA PV Systém je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech v roce 2012. REMA PV Systému navazuje na aktivity společností REMA Systém a REMA Battery. Hlavním smyslem činnosti REMA PV Systému je ochrana životního prostředí - zabezpečením efektivního systému zpětného odběru a recyklace solárních panelů. REMA PV Systém se v rámci své činnosti zaměřuje na řešení problematiky solárních panelů a jiných solárních komponentů.


Připravil: rjancar
PC-politika.cz

Zdroj: Internet


22.06.2015 20:51 247 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
173 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
592 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
89 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
150 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
390 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
381 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
526 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 16 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 17 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 29 dny
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky