PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Éra internetu věcí je tady

Prudce rostoucí množství připojených zařízení staví zejména administrátory před nové výzvy, jak tyto rozsáhlé sítě efektivně spravovat a zajistit jejich bezpečnost. Přitom je tady éra internetu a trend digitalizace. A podle nedávného výzkumu společnosti Cisco lze očekávat další bouřlivý vývoj v této oblasti. Nová platforma pro internet věcí Cisco IoT System umožní firmám zvládnout přicházející změny a obstát na digitalizovaných trzích.


Prudce rostoucí množství připojených zařízení staví zejména administrátory před nové výzvy, jak tyto rozsáhlé sítě efektivně spravovat a zajistit jejich bezpečnost. Přitom je tady éra internetu a trend digitalizace. A podle nedávného výzkumu společnosti Cisco lze očekávat další bouřlivý vývoj v této oblasti. Nová platforma pro internet věcí Cisco IoT System umožní firmám zvládnout přicházející změny a obstát na digitalizovaných trzích.

Společnost Cisco představila novou platformu Cisco IoT System určenou pro správu rozsáhlých sítí Internetu věcí s velkým množstvím různorodých koncových bodů a systémů. Kromě zjednodušení správy přináší Cisco IoT System možnost sběru dat ze všech prvků v síti a jejich analýzu pro provozní, obchodní a bezpečnostní účely. Spolu s novým systémem společnost Cisco představila řadu nových kompatibilních produktů pro internet věcí.

Cisco IoT System umožňuje podnikům různých oborů včetně průmyslové výroby, těžebního průmyslu, energetiky nebo dopravy i organizacím veřejné správy (veřejná bezpečnost, správa města a obcí) vytvářet a rozvíjet IoT řešení pro efektivnější provoz a řízení.

„Internet věcí znamená z hlediska dosavadního fungování síťové infrastruktury velkou výzvu. Dříve měli správci připojená zařízení jednoduše pod kontrolou, to už dnes ale přestává platit. Do sítě se připojuje stále více zařízení a senzorů, což znamená mimo jiné potenciální bezpečnostní riziko a komplikovanou správu pro tyto, většinou kritické, produkční systémy,“ uvádí Jiří Rott, systémový inženýr společnosti Cisco. „Nová platforma Cisco IoT System umožní zjednodušit správu rozsáhlých sítí, zvýšit přehled o jednotlivých zařízeních a zjednodušit vývoj uživatelských aplikací. To přinese nejen zefektivnění práce administrátorů a zkrácení procesu implementace IoT řešení, ale i vyšší bezpečnost. Cisco IoT System je tak uceleným nástrojem, který firmám pomůže zvládnout změny související s digitalizací a fenoménem internetu věcí. Digitální revoluce může podle studie Centra DBT přinést problémy až čtyřem z deseti dominantních firem ve svých oborech,“ doplňuje Jiří Rott.

Platforma Cisco IoT System je vystavěna na šesti základních pilířích tvořících základ architektury pro digitalizaci společnosti a tím i zvládnutí nových nároků, které před firmy staví digitální revoluce.

1. Síťová konektivita
Základním stavebním prvkem platformy je samozřejmě síťová infrastruktura, zejména průmyslové směrovače, přepínače a bezdrátové prvky v odolném i běžném provedení.
2. Fog Computing
Fog Computing patří podle společnosti Cisco k nejdůležitějším trendům letošního roku. Jedná se o distribuovanou výpočetní infrastrukturu pro internet věcí, která rozšiřuje výpočetní schopnosti – a tedy i analýzu a předzpracování dat – na „okraj“ sítě. Umožňuje zákazníkům místně analyzovat a koncentrovat data pro zefektivnění jejich přenosu tak, aby bylo možné okamžitě ekonomicky získávat analytické výstupy z připojených zařízení. Neméně důležité je lokálně uzavřít kritické servosmyčky systémů pracujících v reálném čase a získat tak nezávislost na případnou nedostupnost síťové konektivity. Cisco odhaduje, že v roce 2018 bude 40 % dat vzniklých v internetu věcí zpracováváno konceptem Fog Computing. Více než 25 síťových produktů Cisca podporuje výpočetní infrastrukturu Fog Computingu, která s tradičním síťovým operačním systémem IOS tvoří platformu IOx pro zpracování dat na okraji sítě.
3. Bezpečnost
Bezpečnost je klíčovou komponentou v Internetu věcí, která v sobě spojuje fyzické a kybernetické zabezpečení pro ochranu hmotného i nehmotného majetku. Zahrnuje portfolio produktů pro dohled nad IP provozem, portfolio síťových produktů včetně bezpečnostní technologie TrustSec a řešení pro cloudovou bezpečnost, která umožňují uživatelům detekovat, sledovat a řešit útoky proti sítím, systémům a aplikacím i proti fyzickým zařízením.
4. Analýza dat
Cisco IoT System poskytuje optimalizovanou infrastrukturu pro shromažďování dat a analýzu reálně využitelných očištěných dat pomocí portfolia řešení Cisco Connected Analytics i software od dalších partnerů.
5. Řízení a automatizace
Cisco IoT System umožňuje jednotnou a efektivní správu, řízení, zabezpečení, dohled a podporu samostatných funkčních částí v prostředí s rostoucím počtem koncových bodů a aplikací.
6. Platforma pro tvorbu a implementaci IoT aplikací
Nově vytvořená platforma pro internet věcí nabízí sadu rozhraní pro programování aplikací (API) pro průmyslové podniky, veřejnou správu, partnery a nezávislé dodavatele, kteří s jejich pomocí mohou efektivněji a rychleji navrhovat, vyvíjet, odlaďovat a implementovat vlastní aplikace využívající vlastností IoT platformy.

Noví partneři
Zároveň s růstem počtu zařízení podporujících internet věcí rozšiřuje společnost Cisco okruh partnerů podporujících platformy Cisco IoT System a IOx pro Fog Computing. Významní hráči z různých odvětví již přizpůsobili své aplikace pro běh v systému Cisco Fog Computing, jedná se například o společnosti GE (Predix), Itron (Riva), OSISoft (PI), smartFOA v Japonsku, Bit Stew, Davra, SK Solutions, Toshiba a další. Nejnověji přibyla společnost Covacsis, která s využitím platformy Cisco IOx nabízí průmyslovým podnikům řešení pro prediktivní analýzu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet
12.07.2015 06:55 230 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
82 6 RobiNN
16-10-2018 17:03
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
138 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
213 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
222 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
157 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
207 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
320 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.