Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Pět nápadů, kam v létě za zážitky

Krásné slunečné počasí, dlouhé letní dny, volno a parta přátel nebo společnost rodiny. To jsou sice výborné podmínky k tomu, aby se člověk nenudil, ale samo o sobě to zajímavý program nezajistí. Léto je dlouhé a studnice nápadů v hlavě není bezedná, inspirujte se proto našimi tipy na prázdninové vyžití.


Krásné slunečné počasí, dlouhé letní dny, volno a parta přátel nebo společnost rodiny. To jsou sice výborné podmínky k tomu, aby se člověk nenudil, ale samo o sobě to zajímavý program nezajistí. Léto je dlouhé a studnice nápadů v hlavě není bezedná, inspirujte se proto našimi tipy na prázdninové vyžití.

Ať už člověk dává přednost městskému vyžití, nebo rád vyrazí za dobrodružstvím do přírody, léto nabízí prostor pro akce rozmanitého druhu. Nabízíme pár nápadů na volnočasový program, kterým nepohrdne ani parta přátel, ani rodina s dětmi.

1. Poznávání českých luhů a hájů
Chladnější klima v horách, slunná Morava, údolí, malebné krajiny, lesy… V duchu přísloví „pod svícnem bývá největší tma“ se mnoho Čechů automaticky zamýšlí nad dovolenou v zahraničí, jako by česká kotlina neměla co nabídnout. Dokud takovému výletu nedáte šanci, pravděpodobně si to ani plně neuvědomíte. Záleží na tom, co kdo upřednostňuje. Může to být poznávání nových krajů a mravů, degustování, horské túry, kulturní objevování či objíždění hradů a romantických zřícenin. Snadno se to dá navíc propojit s pohybem. Stačí vzít k ruce mapu a pustit se do plánování cyklistické výpravy, sjíždění řeky nebo mezi vybranými cíli zvolit přemisťování po vlastní ose. Nějaký čas v dané oblasti pobuďte, ať nasajete atmosféru a necháte na sebe zapůsobit genius loci.

2. Zážitková turistika
Dává možnost nahlédnout do jiného prostředí, či dokonce doby. Zkusit si žít jinak, stravovat se jinak, naučit se novým dovednostem a opustit tak každodenní žitou realitu. Je to výborné na odreagování. Skvělým tipem je Zámecký resort Dětenice u Mladé Boleslavi. Nachází se tam barokní zámek, ale hlavně vyhlášená středověká krčma. Na otevřeném ohni tam připravují středověké speciality, které se jí rukama a obsluha je servíruje poněkud nevybíravou staročeskou mluvou. Dobové hodování doprovází bohaté programy, jež zahrnují například souboje těžkooděnců, tanečnice na stolech nebo popravy a mučení. Zvláště vítány jsou teď přes léto děti. Děti do 14 let v doprovodu dospělých totiž mají každé úterý a středu všechny vstupy na místní atrakce i oběd v místní krčmě zdarma.

3. Městská pohoda
Jsou prostě věci, jež si nelze vychutnat lépe než v teplých dnech. K nim patří například popíjení vychlazeného drinku na zahrádce oblíbené restaurace, plovárny anebo… kina. Obrovským hitem posledních letních sezón jsou venkovní bijáky. Promítání pod širým nebem má své jedinečné kouzlo, které ještě umocníte, vezmete-li s sebou milou společnost a do jedné ruky dáte popcorn, do druhé typicky letní drink, jako je Aperol, cider a domácí limonáda. Za letními kiny se nemusíte vydávat do větších měst. Jejich rostoucí popularita zapříčinila, že vyrostla i v těch menších.

4. Festivalové šílenství
Další velký fenomén posledních let. Jejich oblíbenost je tak enormní, že se počet pořádaných festivalů nejen navýšil, ale také žánrově a typově rozrůznil. A to natolik, že snad není možné, aby každý neobjevil alespoň jednu takovou akci „na míru“. Už dávno nejde jen o záležitost pro hudební fandy, pořádají se i festivaly gastronomické, kulturní, dětské, zábavné… Tip! Řeč tu není pouze o velkých, zavedených a dobře známých festivalech, které zná každý a kdekdo je navštíví. Zapátrejte v místě bydliště po menším, lokálním festivalovém dění. Informace hledejte na webu nebo prolistujte místní zpravodaj.

5. Lázně a wellness pobyty
Pokud jste spíš upracovaní, ubití pracovní rutinou a nepřejete si více, než být hýčkáni, ideálním řešením je odpočinkový pobyt v blízkosti takových zařízení jako bazén, sauna, vířivka, masáže, solné jeskyně a lázně. I do takových míst můžete pohodlně vyrazit s přáteli, rodinou nebo partnerem a užívat si všechno to rozmazlování společně.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');
{lang: 'cs'}
Kvido 30.07.2015 06:54 785 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
22 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
64 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1387 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
121 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
129 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
463 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
223 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.