Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Modernizace železniční tratě zastaví vlakovou dopravu mezi stanicemi Brno hl. n. a Nesovice

V sobotu 1. srpna zahájí Správa železniční dopravní cesty stavební práce na trati Brno – Veselí nad Moravou v úseku Blažovice – Nesovice, ke které se později přidají i práce v úseku Brno-Černovice – Blažovice. České dráhy proto přistoupily k úplnému vyloučení jízd vlaků na trati 340 v úseku Brno hl. n. – Nesovice a jejich převedení do náhradní autobusové dopravy. Tento stav potrvá až do 30. listopadu 2015.

V sobotu 1. srpna zahájí Správa železniční dopravní cesty stavební práce na trati Brno – Veselí nad Moravou v úseku Blažovice – Nesovice, ke které se později přidají i práce v úseku Brno-Černovice – Blažovice. České dráhy proto přistoupily k úplnému vyloučení jízd vlaků na trati 340 v úseku Brno hl. n. – Nesovice a jejich převedení do náhradní autobusové dopravy. Tento stav potrvá až do 30. listopadu 2015. Částečně vyloučený úsek Brno hl. n. – Blažovice poslouží pouze pro průjezd rychlíků a spěšných vlaků směr Olomouc a Ostrava.

Organizace náhradní autobusové dopravy
Veškeré osobní a spěšné vlaky budou na trati 340 převedeny do náhradní autobusové dopravy ve čtyřech linkách:
• linka A (IDS JMK xS6A) v trase Brno – (po dálnici D1) – Slavkov u Brna – Nesovice za osobní vlaky, v úseku Brno – Slavkov u Brna je zrychlená, v úseku Slavkov u Brna – Nesovice obsluhuje všechny zastávky. V některých případech tato linka pokračuje až do Kyjova;
• linka B (IDS JMK xS6Cool v trase Brno – Slavkov u Brna za osobní vlaky, obsluhuje všechny zastávky a ve Slavkově u Brna je zajištěna provázanost s linkou A;
• linka R (IDS JMK xR6) v trase Brno – (po dálnici D1) – Slavkov u Brna – Nesovice za spěšné vlaky, obsluhuje pouze zastávky, ve kterých zastavují spěšné vlaky;
• linka X v trase Brno-Židenice – Brno-Slatina zajišťuje spojení mezi zastávkami Brno-Židenice a Brno-Slatina ve špičkách pracovních dnů.

Vlakové soupravy budou po dobu čtyř měsíců jezdit pouze v úseku Nesovice – Kyjov – Veselí nad Moravou. V železniční stanici Nesovice bude zajištěn přestup mezi vlakovými soupravami osobních a spěšných vlaků a náhradní autobusovou dopravou.

Stanoviště náhradní autobusové dopravy jsou umístěna zpravidla co nejblíže železničním stanicím a zastávkám, jejich přehled je blíže uveden ve výlukovém jízdním řádu. Upozorňujeme však na některé odlišné polohy v Brně:
• Brno hlavní nádraží: autobusy náhradní dopravy budou odjíždět z ulice Uhelná, konkrétně z parkoviště u OD Tesco u výjezdu na ulici Úzká. Příchod na stanoviště náhradní dopravy podchodem pod stanicí. Na stanovišti je rovněž umístěn označovač pro označení jednorázových jízdních dokladů IDS JMK;
• Brno-Židenice: zastávka IDS JMK „Tržní“ na ulici Hladíkova (na zastávku IDS JMK „Židenice, nádraží“ budou přivedeny pouze spoje linky X ve špičkách pracovních dnů);
• Brno-Slatina: autobusy náhradní dopravy zastaví na zastávce IDS JMK „Řípská“ na stejnojmenné ulici (na zastávku IDS JMK „Slatina, nádraží“ budou přivedeny pouze spoje linky X ve špičkách pracovních dnů).

Přeprava jízdních kol nebude v autobusech náhradní dopravy možná. Cestujícím s jízdními koly doporučujeme při plánování cest využít spojů na tratích 250 a 330 (linka IDS JMK R5) přes Hodonín, Moravský Písek nebo Staré Město u Uherského Hradiště.

Podrobné informace získají cestující na stánkách www.cd.cz ve výlukovém jízdním řádu a v elektronických vyhledávačích spojení. Koordinátor IDS JMK, společnost KORDIS, a.s., vydala ve spolupráci s Českými dráhami přehledný letáček se základními informacemi o výluce a schématem vedení linek náhradní autobusové dopravy. Informace poskytují i zaměstnanci v osobních pokladnách. Prosíme cestující, aby dbali zvýšené pozornosti informacím na informačních panelech na nádražích.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');
{lang: 'cs'}


Kvido 30.07.2015 06:57 335 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
60 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
79 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
357 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
129 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
177 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4138 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
422 2 Balin50
10-03-2019 08:44