PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Elektrárna nejblíže Praze je středem zájmu studentů, odborníků, ale i seniorů

O prohlídku Elektrárny Mělník, jediného klasického výrobního zdroje energie Skupiny ČEZ ve středních Čechách, projevilo během prvního pololetí zájem 357 návštěvníků. Ve směs se rekrutovali ze studentů středních a vysokých škol, nechyběli mezi nimi ovšem i návštěvníci ze zahraničí, konkrétně z Ukrajiny a Švýcarska. V prvním případě se jednalo odborníky přes energetiku, uhelný průmysl, ekologii a přírodní zdroje z tamních ministerstev, ve druhém o skupinu studentů ze všeobecné střední odborné školy.


O prohlídku Elektrárny Mělník, jediného klasického výrobního zdroje energie Skupiny ČEZ ve středních Čechách, projevilo během prvního pololetí zájem 357 návštěvníků. Ve směs se rekrutovali ze studentů středních a vysokých škol, nechyběli mezi nimi ovšem i návštěvníci ze zahraničí, konkrétně z Ukrajiny a Švýcarska. V prvním případě se jednalo odborníky přes energetiku, uhelný průmysl, ekologii a přírodní zdroje z tamních ministerstev, ve druhém o skupinu studentů ze všeobecné střední odborné školy.

„Prohlídky Elektrárny Mělník bývají nejčastěji koncipované jako pochůzka po technologiích Mělník II a Mělník III. Prohlídková trasa začíná na prostranství před „dvojkou“ krátkým slovním exkurzem do historie lokality, tedy rokem výstavby počínaje a následným vývojem až po současnost konče. Poté se vydáváme do strojovny, kde je v turbínové hale možné nahlédnout trochu blíže k turbogenerátorům TG9, TG10. Následuje návštěva pracoviště operátorů - společného velínu výrobních bloků 9 a10. Dále jsou exkurze zaváděny na velín, do strojovny k turbogenerátoru a na střechu kotelny K11 elektrárny Mělník III, z níž si lze z ptačí perspektivy prohlédnout celý komplex všech tří elektráren,“ přibližuje klasickou cestu 90 procent exkurzí Jiří Bukovič, vedoucí odboru Výroba EME, který zajišťuje odborný doprovod všech exkurzí.

Jak ještě dodal, podle specifických požadavků se pak ještě vydávají na prohlídku dalších technologií, jako jsou například elektro, odsíření, zauhlování, zpracování vedlejších energetických produktů a podobně. „V tomto případě se hlavně jedná o vysokoškolské studenty, kteří k nám zavítali například sbírat informace pro své budoucí seminářské práce či fundované odborníky, jež zajímá celý výrobní proces, ekologické dopady, veškeré naše zkušenosti a podobně, včetně veškerých našich zkušeností s výrobou elektrické energie, aby je mohli porovnat s těmi svými,“ poznamenal k tomu Jiří Bukovič.

Takovou návštěvou například byla 3. června skupina z Ukrajiny, složená z odborníků ministerstva energetiky a uhelného průmyslu, ministerstva ekologie a přírodních zdrojů, Ústavu uhelných technologií Akademie věd a elektrárenské společnosti Donbasenergo. Dalším příkladem bylo 24 studentů druhého ročníku bakalářského studia oboru elektro – siloproud z ČVUT Praha. „Exkurze vždy mají u studentů velmi dobrý ohlas a přinášejí jim reálnou představu o oblasti, kterou měli zatím zvládnutou jen teoreticky,“ uvedl Vít Klein, odborný asistent na katedře elektroenergetiky FEL ČVUT, k dubnové návštěvě Elektrárny Mělník.

Ta se v prvním pololetí stala středem zájmu třeba i pro středoškoláky z Gymnázia F. Křižíka v Plzni, Gymnázia F. Palackého v Neratovicích, Střední odborné školy technické a zahradnické v Lovosicích, Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem či v České Lípě. Jiřím Bukovičem výše zmiňované trasy po EME II a EME III si ovšem prošlo i 40 seniorů sdružujících se v klubu při Obecním úřadu Vinary a 21 studentů s pedagogickým doprovodem a tlumočníkem ze švýcarské Berufsfachschule. Aby byl výčet úplný, nelze opomenout ani 50 zaměstnanců ČEZ, a. s., z útvaru divize Strategie, kteří v rámci své výjezdní porady rovněž absolvovali exkurzi v Elektrárně Mělník.

„Za celý loňský rok k nám zavítali 503 návštěvníci ze Středočeského a také Ústeckého kraje, opět převážně studenti ze středních a vysokých škol. Letošní pololetní číslo 357 přitom nasvědčuje, že zájem o prohlídku naší elektrárny bude přinejmenším stejný jako vloni. To nás pochopitelně těší, zvláště když všichni získají přímo u zdroje informace o všem, co děláme nejen v rámci výrobních procesů, ale například i pro neustálé zlepšování podmínek životního prostředí,“ uzavřel Miroslav Krpec, ředitel Elektrárny Mělník.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet
06.08.2015 06:53 183 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
46 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
71 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
163 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
145 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
215 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
158 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
205 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 16 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 16 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 16 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)