Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Mezinárodní konference o pevnosti materiálů 9.- 14. 8. Brno

Mezinárodní konference o pevnosti materiálů je tradiční konference, která se koná ve významných městech a turisticky atraktivních místech. Brno se stalo určitou výjimkou, přestože je z celosvětového hlediska považováno za poměrně malé a nepříliš významné město. Nicméně díky autoritě (a přirozeně i předcházejícímu úsilí) brněnských vědců z Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR zaměřených na studium deformace, podstaty pevnosti a porušování materiálů se podařilo konferenci uspořádat v tomto přirozeném centru materiálové vědy.

Mezinárodní konference o pevnosti materiálů je tradiční konference, která se koná ve významných městech a turisticky atraktivních místech. Brno se stalo určitou výjimkou, přestože je z celosvětového hlediska považováno za poměrně malé a nepříliš významné město. Nicméně díky autoritě (a přirozeně i předcházejícímu úsilí) brněnských vědců z Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR zaměřených na studium deformace, podstaty pevnosti a porušování materiálů se podařilo konferenci uspořádat v tomto přirozeném centru materiálové vědy.

Konference je organizována ve tříletém intervalu vědeckým výborem v současnosti vedeném Prof. Helenou van Swygenhoven z Paul Scherrer Institute & EPFL, Switzerland, Švýcarsko, (www.icsma17.org/committees). Členem vědeckého výboru je i prof. Antonín Dlouhý, který je současně garantem (chairmanem) konference ICSMA 17 v Brně. Spolugrarantem konference je Prof. Ludvík Kunz, ředitel Ústavu fyziky materiálů AVČR v Brně. Členy organizačního výboru jsou další významní pracovníci tohoto ústavu.
Odborný program bude zaměřen na řadu témat řešených v rámci základního výzkumu pevnosti materiálů, např. atomistické a mikrostrukturní aspekty plastické deformace, experimentální testy na nano a mikroúrovni včetně (statistických) efektů velikosti, problémy adheze a mezifázové pevnosti vrstev, problematika porušování, cyklická deformace a únava materiálů, vysokoteplotní deformace a creep (tečení) materiálů, transformačně indukovaná plasticita, velké plastické deformace, pevnost biologických systémů a biomateriálů, mechanické chování skel a nekrystalických materiálů, elementární deformační procesy v polymerech a kompozitech s polymerní matricí, vnitřně strukturované materiály, atd.

Speciální symposium Plasticita kovů – modely a experimenty je věnované životnímu jubileu významného českého vědce prof. P. Lukáče z Matematicko-fyzikální fakulty, UK Praha,. Jedná se klíčové obory vědy o materiálu, právě takové, které odkrývají nové možnosti zvýšení pevnosti a houževnatosti materiálů jak pro standardní tak pro extrémní podmínky mechanického namáhání. Předmětem zájmu připravených přednášek jsou tedy právě taková témata, která umožní další vývoj materiálů potřebných pro praktický život, zvýšení efektivnosti průmyslové výroby, kvality a efektivnosti dopravy apod.

Díky autoritě Ústavu fyziky materiálů ale i postavení, kterou konference má, se jí zúčastňují špičkoví vědci z celého světa, takže v Brně jsou očekávány desítky kolegů ze zemí s vyspělou ekonomikou, např. 39 vědců z Rakouska, 15 vědců z Francie, 57 vědců z Německa, 46 vědců z Japonska, 14 ze Švýcarska, 12 z Velké Británie, 15 z USA, atd. To vše včetně reprezentativního zastoupení všech Evropských zemí přibližně 350 účastníků.
Odborný program proběhne ve dnech 9. – 14. srpna 2015 v konferenčních prostorách BVV (www.icsma17.org/venue). Je tvořen 8 plenárními přednáškami špičkových specialistů, 289 vyzvanými a standardním příspěvky v 6 souběžných sekcích a posterovou sekcí. (80 posterů). Konference se zúčastní řada významných osobnosti vědeckého světa v deformace, pevnosti a lomu materiálů. Kromě zmíněných představitelů vědeckého výboru např.:
Prof. Gunther Eggeler z Institut für Werkstoffe, Ruhr-Universität Bochum, Německo, který se chystá přednést přednášku k funkční a mikrosturní únavě slitin NiTi s efektem tvarové paměti.

Prof. Masaki Tanaka, Kyushu University, Japonsko, bude hovořit o použití vysokorozlišovancí tomografie při charakterizaci dislokaci (mřížkových poruch) na čele trhliny.

Prof. Anthony Rollet, Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA se chystá přednést přednášku k vztahu pevnosti a mikrostruktury v nanolaminátech.

Prof. Lei Lu, Institute of Metal Research, Chinese Academy of Sciences, z Číny bude hovořit k mechanismům plastické deformace nanodvojčatění v kovech.

Prof. Yves Bréchet, Grenoble University, Saint Martin d’heres cedex, Francie – se chystá prezentovat inspirativní přednášku k materiálům s vnitřní architekturou a to na základě shrnutí příkladů z přírody a průmyslových aplikaci, jejich porovnání.

Dr. Catherine M. F. Rae, Cambridge University, z Velké Británie přednese přednášku k deformačním a creepovým mechanismům v superslitinách.

Prof. Cynthia A. Volkert, Institute of Materials Physics, University of Göttingen, Německo, představí výsledky pozorování mechanismů deformace a porušování in-situ v elektronovém mikroskopu

Prof. Peter D. Nellist, University of Oxford, z Velké Británie se chystá k přednesení přehledu výsledků chování jádra dislokací pozorovaných za použití transmisního rastrovacího módu v elektronovém mikroskopu.

Jejich vystoupení zazní v plenárních sekcích, tj. před všemi účastníky konference. Další významní vědci přednesou své výsledky v rámci jednotlivých sekcí konference.

Doprovodné akce
V rámci konference se koná řada pracovních setkání včetně schůzky Mezinárodního vědeckého výboru.

Při tvorbě odborného programu je vždy uvažováno o doprovodných společenských aktivitách. První příležitostí k setkání s moravskou kulturou a prostředím: Zámek Lednice a Valtice spojený s ochutnávkou vín, Pivovar Starobrno spojený s ochutnávkou piv. Počítáno je rovněž s návštěvou architektonického skvostu Vily Tugendhat, procházkou brněnskými památkami a zajímavostmi historie a výletem do Moravského krasu.

Podobné akce jsou obvykle příležitostí k masivní reklamě. Nutno poznamenat, že i když byla oslovena řada významných jihomoravských firem, kterých se náš obor bezprostředně dotýká a které občas u organizujících institucí uplatní svou produkci, využil této příležitosti v podstatě pouze brněnský výrobce mikroskopů firma Tescan.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');
{lang: 'cs'}

Kvido 11.08.2015 07:30 336 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
18 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
369 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
137 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
171 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
413 8 RobiNN
10-02-2019 20:23