PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Škoda Transportation dodala bateriové tramvaje pro turecké město Konya

Škodovka do turecké průmyslové metropole dodala poslední dvanáctou plně nízkopodlažní tramvaj ForCity Classic, která je vybavená bateriovým pohonem umožňujícím vozidlům nezávislý pohyb na trakčním vedení s pravidelným dojezdem s cestujícími nejméně 3 km.

Škodovka do turecké průmyslové metropole dodala poslední dvanáctou plně nízkopodlažní tramvaj ForCity Classic, která je vybavená bateriovým pohonem umožňujícím vozidlům nezávislý pohyb na trakčním vedení s pravidelným dojezdem s cestujícími nejméně 3 km.

„Loni si náš zákazník v Konye objednal dvanáct nejmodernějších tramvají s unikátní „catenary-free“ technologií, navázal tak na předchozí kontrakt na šedesát tramvají ForCity Classic bez bateriového pohonu, který skončil dodáním posledního vozidla koncem letošního března. Jsme velice spokojeni, že se nám dnešním dnem podařilo dodat celkově 72 tramvají do Konye a tím se úspěšně zakončila jedna z nejvýznamnějších exportních zakázek na tramvaje celkově za více než 3,4 miliardy korun,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel Škoda Transportation.

„S potěšením konstatuji, že vzájemný obchod mezi Tureckem a Českou republikou v poslední dekádě setrvale roste, jen od počátku milénia jeho objem vzrostl zhruba dvanáctkrát. V tomto kontextu musím připomenout, že Turecko plánuje v dlouhodobém měřítku rozvoj železniční, silniční, letecké i lodní dopravy. Perspektivní je zejména export kolejových vozidel, kde Turecko stále ještě nesaturovalo stávající poptávku. Pevně věřím, že úspěch Škody Transportation v turecké Konye bude vhodnou platformou nejen k navýšení našich exportních výkonů do Turecka, ale i vhodnou branou k penetraci třetích trhů v tomto regionu,“ doplňuje Pavel Kafka, velvyslanec České republiky v Turecku.

Škodovácké „catenary-free“ tramvaje mohou v současnosti bez napájení přes pantograf ujet v nejtěžších podmínkách běžného městského provozu nejméně 3 kilometry, při rychlosti až 30 km/h. Tento druh napájení se využívá hlavně v případě, kdy má tramvaj zajet do oblastí, kde není nainstalována trolej, nejsou tedy nutné vysoké investice do infrastruktury nebo jako v případě města Konya v částech města, kde by trolejové vedení narušovalo místní historický ráz. „Při interních testech dokázala ujet naše bateriová tramvaj i mnohonásobně více než plánované tři kilometry. Dojezd závisí na mnoha parametrech. V ideálních případech se dojezdy blížily 20 km. Dobíjení baterií, které jsou umístění na střeše vozidla, je možné průběžné při jízdě nebo při stání pod napájenou trolejí během několika minut. Jedná se o výsledek vývoje českých inženýrů ze skupiny Škoda, kterým bych chtěl poděkovat za jejich práci,“ doplňuje Jaroslav Kulhánek, hlavní inženýr projektu.

Tramvaje pro Konyu jsou nízkopodlažní, pětičlánkové se třemi podvozky a navíc mohou jezdit v soupravě ze dvou vozidel i v plánovaném asi 4 km dlouhém tunelu. Jsou tedy konstruované jako lehké metro. Vozidla také nabízejí zabudované Wi-Fi přijímače pro bezdrátové připojení k internetu a samozřejmě vysoký komfort pro cestující včetně klimatizace. Zajímavostí nových tramvají je také jejich design včetně unikátního barevného motivu, který vybírali sami obyvatelé Konye. Na čele vozidla je možné z boku rozeznat siluetu postavy, jedná se o tzv. tančícího derviše se zvlněným spodním lemem kněžské sukně.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


19.08.2015 14:07 199 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Migrace phpfusion [Vyřešno]
v PHP - Fusion 7
240 8 jany
20-06-2018 21:06
reCAPTCHA
v PHP - Fusion 9.0.3
16 0 Balin50
19-06-2018 21:04
Užívatelia a priatelstvo
v PHP - Fusion 9.0.3
18 0 Balin50
19-06-2018 15:23
Preklad
v PHP - Fusion 9.0.3
31 0 Balin50
18-06-2018 17:05
Aktualizace na novou verzi
v PHP - Fusion 9.0.3
124 9 Kvido
18-06-2018 07:14
chyba token.php
v PHP - Fusion 9.0.3
27 0 Balin50
17-06-2018 13:34