PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Krutá skutečnost, používáním Windows 10 zřejmě přijdete o soukromí

Nechci nikoho strašit, avšak nový operační systém (OS) Windows 10 je tak chytrý, že to až není pěné. A tudíž pro uživatelé zřejmě škodlivé! Windows 10 totiž sbírá velké množství dat o uživateli. Je to proto, že Microsoftu si dál za cíl poskytnout co nejlepší služby a servis všem uživatelům. Nebezpečí je však v tom, že evidentně hrozí zneužití biometrických dat a zásah do soukromí i byznysu. Cyberzločinci a hackeři by mohli zaznamenávat, jaká hesla zrovna zadáváte na klávesnici a dostat se tak k vašim bankovním účtům a soukromým e-mailům. Takže novému OS Windows 10 by se měli velkým obloukem vyhnout ti z vás, kteří šifrujete svá data, včetně uživatelů, kteří si chtějí chránit své soukromí.

Nechci nikoho strašit, avšak nový operační systém (OS) Windows 10 je tak chytrý, že to až není pěné. A tudíž pro uživatelé zřejmě škodlivé! Windows 10 totiž sbírá velké množství dat o uživateli. Je to proto, že Microsoftu si dál za cíl poskytnout co nejlepší služby a servis všem uživatelům. Nebezpečí je však v tom, že evidentně hrozí zneužití biometrických dat a zásah do soukromí i byznysu. Cyberzločinci a hackeři by mohli zaznamenávat, jaká hesla zrovna zadáváte na klávesnici a dostat se tak k vašim bankovním účtům a soukromým e-mailům.
Takže novému OS Windows 10 by se měli velkým obloukem vyhnout ti z vás, kteří šifrujete svá data, včetně uživatelů, kteří si chtějí chránit své soukromí.

Abych nebyl označen fandy Windovs (říká se jim také widle), vybral jsem jen část argumentace z renomovaného amerického serveru:

Nejnovější operační systém sbírá texty zadané ze vstupního zařízení, respektive klávesnice. Texty se ukládají do dočasných souborů, jež se zašifrované a údajně anonymně odesílají každou půl hodinu na servery Microsoftu:

oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
pre.footprintpredict.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com

Problém je ovšem v tom, že absolutní anonymita není naprosto zaručena, neboť dokumenty mohou obsahovat označení vašeho zařízení, případně vaší osoby. Tzv. telemetrický server sdružuje kompletní informace o vaší poloze v síti, IP adrese a geografické poloze.

Takže - každá nové verze Windows, je to prostě pronikání dále a dále do vašeho osobního života, a nový Windows 10 není výjimkou. Windows 10 zavádí některé nové funkce, které shromažďují data, jako nikdy předtím. A, pozor, ve výchozím nastavení má je všechny zapnuté. Jisté omezení pro vypnutí existuje! Podle How_To_fix_3 nahledněme, jak postupovat:

Bloknout některá šmírování

Při instalaci systému Windows 10, můžete si vybrat "easy" instalace nebo vlastní instalaci. Zde doporučují Budete určitě chtít vybrat možnost vlastní instalace.To umožňuje vypnout sledování polohy, sdílení Wi-Fi, inzerenta shromažďování informací a další hned od začátku.

Během instalace vás systém Windows vyzve k vytvoření nového účet systému Windows nebo se můžete přihlásit s již existujícím.Propojení účet Windows s Windows 10 vám umožní mít snadný přístup k ukládání souborů v cloudu, synchronizování s Bing pro lepší vyhledávání a zálohu vaše nastavení v případě, že budete muset přeinstalovat systém Windows. Je třeba si ale uvědomit, že tyto výhody jsou za něco - za vysílání/ukládání vašich dat a informací zpět do společnosti Microsoft.

Pokud jste ovšem již nainstalovali Windows 10, a chcete upravit svůj účet, jděte do Start >> Nastavení a vyberte Účty. Můžete vytvořit nové místní účet a odebrat Windows účet ze systému Windows.

Resumé

Tohle byly opravdu jen minimální rady pro používání Windows 10. Je to první operační systém giganta Microsoft, který se přiklonil k umístění části funkcí operačního jádra na vzdálené servery. Takže se nedivme jeho propojení s textovými vstupy jak z klávesnice v prohlížeči Edge, tak i v jakékoliv jiné aplikaci běžící na Windows 10. Tím si Microsoft získal náskok před Googlem. Měli bychom prostě počítat s tím, že Windows 10 si může rovněž všechny fotografie a vstupy z webové kamery ukládat, což by zejména v profesionální sféře (firmy, kanceláře) mohlo být chápáno jako špehování. A podle toho se také rozhodnout, zda si Windows 10 skutečně nainstalovat trvale.
Autor: Květoslav (Kvido) Vícha
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


Kvido 21.08.2015 12:59 868 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
57 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
77 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
167 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
149 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
218 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
159 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
209 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 16 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 16 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 17 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)