Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Tetra Pak má novou technologii na sterilizaci obalů

Společnost Tetra Pak v červnu představila nový plnicí stroj Tetra Pak® E3 založený na technologii eBeam, která ke sterilizaci obalového materiálu využívá proud elektronů namísto peroxidu vodíku. Tato technologie snižuje provozní náklady, je šetrnější k životnímu prostředí a zvyšuje flexibilitu výroby. Ověřují ji největší světoví výrobci mléka, včetně slovenské společnosti Rajo.

Společnost Tetra Pak v červnu představila nový plnicí stroj Tetra Pak® E3 založený na technologii eBeam, která ke sterilizaci obalového materiálu využívá proud elektronů namísto peroxidu vodíku. Tato technologie snižuje provozní náklady, je šetrnější k životnímu prostředí a zvyšuje flexibilitu výroby. Ověřují ji největší světoví výrobci mléka, včetně slovenské společnosti Rajo.

Sterilizační technologii eBeam vyvinula společnost Tetra Pak ve spolupráci se společností COMET, která je předním světovým dodavatelem vysokonapěťových a vysokovakuových technologií. Technologie eBeam spočívá v soustředění řízeného svazku elektronů na povrch obalového materiálu při průchodu plnicím strojem, čímž se likvidují veškeré přítomné bakterie a mikroorganismy.

Představení stroje Tetra Pak E3 na brazilském veletrhu Fispal předcházel úspěšný pilotní provoz v několika významných světových mlékárnách, například u největšího slovenského výrobce mléčných produktů Rajo. V letech 2011 až 2014 vyrobila společnost Rajo 110 milionů kusů mléka ošetřeného velmi vysokou teplotou (UHT) v obalu Tetra Brik® Aseptic 1000 Slim na stroji Tetra Pak A3/Speed vybaveném novým sterilizačním systémem eBeam. Výrobní proces byl pod neustálým dohledem odborníků společnosti Tetra Pak. Výrobky z této linky testovala specializovaná laboratoř a zkušební technik byl přítomen i během výroby obalového materiálu. „Vývoj našich produktů a technologií vychází z potřeb a požadavků našich zákazníků. Proto je zveme ke každé fázi vývoje a testování. Oceňujeme, že tuto moderní technologii ověřil náš strategický partner, mlékárna Rajo,“ říká obchodní ředitel společnosti Tetra Pak Pavel Němeček.

“Inovace je jedním ze základních stavebních kamenů strategie společnosti Rajo. Na domácím trhu jsme na prvním místě ve všech segmentech, ve kterých působíme, ale je to nejen otázka nových produktů. Musíme neustále usilovat také o inovace v řízení výrobních nákladů. Dnes můžeme říci, že nová technologie eBeam může být řešením pro budoucí zlepšení. Tento inovativní systém nabízí jednoznačnou úsporu nákladů na peroxid vodíku. Ke sterilizaci 1 milionu obalů klasickým způsobem potřebujete 300 litrů peroxidu vodíku, takže úspora u nové metody je značná,“ říká Peter Novoroľnik, výrobní ředitel společnosti Rajo.

Charles Brand, výkonný viceprezident společnosti Tetra Pak odpovědný za produktový management a obchodní činnost, uvedl: „Jsme svědky významného pokroku. Tetra Pak E3 našim zákazníkům nabízí nejen výrazné úspory a větší ohleduplnost vůči životnímu prostředí, ale představuje také začátek nové éry ve světě kartonových obalů. Úspornost a efektivita plnicích zařízení právě učinila značný krok kupředu.“

Využití technologie eBeam odstraňuje dlouhodobé fyzikální omezení rychlosti výroby obalového kartonu – proces sterilizace peroxidem vodíku. Se systémem eBeam lze dosáhnout rychlosti až 40 000 jednotlivých kartonů za hodinu, což znamená 11 kusů každou sekundu. Testy na trhu ukázaly, že vyšší kapacita může výrobcům nápojů ušetřit až 20 % provozních nákladů. Modularita platformy Tetra Pak E3 umožňuje výrobcům zvýšit flexibilitu výroby. Po instalaci systému eBeam mohou realizovat zakázky na pasterizované výrobky a výrobky s prodlouženou trvanlivostí (ESL) na stejném plnicím stroji Tetra Pak® E3/CompactFlex.

Stroj předvedený na veletrhu Fispal je Tetra Pak E3/Speed, který bude zaveden do prodeje od roku 2016. Dokáže vyrobit 15 000 ks rodinných balení Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge s uzávěrem LightCap™ 30 za hodinu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


{lang: 'cs'}

Kvido 22.08.2015 05:25 172 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
37 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
83 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1459 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
136 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
141 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
479 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
237 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.