PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Virtuální prohlídky odhalují zákulisí elektráren z klidu domova

Uhelné, jaderné, vodní, fotovoltaické a větrné elektrárny a také jedna bioplynová stanice tvoří v současné době energetický mix Skupiny ČEZ v České republice. Do nejzajímavějších nebo nepřístupných provozů je přitom možné nahlédnout i z klidu domova, a to prostřednictvím virtuální prohlídky. S jejich realizací začala Skupina ČEZ vloni, přičemž ve středních Čechách lze již díky internetu zavítat do nitra vodního díla Orlík, obou vodních elektráren Štěchovice a fotovoltaické elektrárny Buštěhrad. Nově k nim letos přibyde hnědouhelná elektrárna Mělník.


Uhelné, jaderné, vodní, fotovoltaické a větrné elektrárny a také jedna bioplynová stanice tvoří v současné době energetický mix Skupiny ČEZ v České republice. Do nejzajímavějších nebo nepřístupných provozů je přitom možné nahlédnout i z klidu domova, a to prostřednictvím virtuální prohlídky. S jejich realizací začala Skupina ČEZ vloni, přičemž ve středních Čechách lze již díky internetu zavítat do nitra vodního díla Orlík, obou vodních elektráren Štěchovice a fotovoltaické elektrárny Buštěhrad. Nově k nim letos přibude hnědouhelná elektrárna Mělník.

Elektrárna Mělník je ze všech výroben Skupiny ČEZ nejblíže Praze, přičemž se nachází v lokalitě obce Horní Počaply, tedy přibližně třináct kilometrů pod soutokem Labe a Vltavy. Původně se skládala ze tří technologických celků - EMĚ I, EMĚ II, EMĚ III, vybudovaných postupně v rozmezí konců šedesátých a sedmdesátých let jako komplex kondenzačních elektráren spalujících hnědé uhlí dopravované vlaky ze severočeských a západočeských dolů. EMĚ I byla v říjnu 1993 vyčleněna z ČEZ, a. s., a majetkově převedena do akciové společnosti Mělník – Praha. Její současný název je Energotrans, a. s., přičemž od června 2012 je samostatnou dceřinou společností Skupiny ČEZ.

Do budoucí virtuální prohlídky byly přitom zahrnuty EMĚ I a EMĚ II. Dva rozdílné technologické celky mají totiž pro srovnání s ostatními uhelnými elektrárnami Skupiny ČEZ co nabídnout. Oba se budou prezentovat hlavně jako teplárenské provozy.

„Po roce 1988 prošla „mělnická jednička“ s výkonem 6 x 60 MW významnou rekonstrukcí, během níž byly vyměněny kondenzační turbíny za teplárenské. To umožnilo vybudování výměníkové stanice a tepelného napaječe o délce 34 km pro dodávku tepla do Prahy. V současné době je teplo dodávané i do nejvzdálenějších částí hlavního města, jako jsou Jižní Město, Krč, Modřany. V roce 2003 byla připojena i otopná soustava města Neratovice,“ říká Miroslav Krebs, ředitel pro Správu a integraci Elektrárny Mělník I, kterou obhospodařuje společnost Energotrans, a. s. Jako zajímavost ještě uvedl, že nejvzdálenější spotřebič tepla je od ohříváků v elektrárně vzdálen 74,5 km.

Také „mělnická dvojka“ prošla ve druhé polovině 90. let minulého století zásadní rekonstrukcí. „Dva výrobní bloky, každý o výkonu 110 MW, pokračující v perspektivním provozu dostaly nové turbíny s budoucí možností odběru tepla jak v páře, tak i v horké vodě. Instalován byl i moderní řídicí systém Westinghouse WPDF II. Radikálně byly zrekonstruovány i oba kotle a stejně jako u ostatních elektráren Skupiny ČEZ bylo následně uvedeno do provozu odsiřovací zařízení s využitím metody vápencové vypírky. Zbylé dva nerekonstruované bloky byly pak definitivně odstaveny z provozu k 31. 12. 1998. Od roku 2000 je pak dodáváno teplo do regionálního tepelného napáječe pro město Mělník a blízké obce Horní Počaply a Dolní Beřkovice,“ dodal k tomu Jiří Bukovič, vedoucí odboru výroby elektráren Mělník II a III.

Veškeré natočené a nafocené záběry z obou elektráren jsou nyní ve střižně agentury CDI.CZ, kde čekají na svou ucelenou virtuální podobu. Po doplnění o doprovodné a odborné texty specialisty z provozů a komunikace Skupiny ČEZ se hotové dílo ocitne mezi ostatními nabídkami na stránce http://virtualnip...prohlidky/. Elektrárna Mělník tak doplní dosud hojně navštěvovaná vodní díla Orlík, Štěchovice, Dlouhé Stráně a Střekov, uhelné elektrárny Tušimice a Hodonín, jaderné elektrárny Temelín a Dukovany, větrnou elektrárnu Janov, bioplynovou stanici Číčovice, fotovoltaickou elektrárnu Buštěhrad a SMART region Vrchlabí.

Virtuální prohlídky na stránkách Skupiny ČEZ již mají téměř 90 tisíc unikátních uživatelů a více než 150 tisíc zobrazených stránek.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


23.08.2015 05:45 115 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
7 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
12 0 Balin50
19-01-2018 15:15
video infusion
v Bugy a chyby
523 13 RobiNN
18-01-2018 13:35
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
108 3 Balin50
17-01-2018 09:06
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
401 8 Balin50
11-01-2018 20:38
vkladanie videa do infusie
v Administrace obsahu
190 2 Balin50
11-01-2018 17:33
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (211x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí