PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Známá místa z jiné perspektivy – proleťte se balonem

Kolikrát vás při pohledu na ptactvo brázdící oblohu napadlo, jaké to asi je, vidět svět z výšky a mít ho jako na dlani? Unikátní pohled shůry si nemusíte jen představovat, minimálně jednou za život byste ho měli především zažít. Natolik se jedná o unikátní a nepřenositelný prožitek.


Kolikrát vás při pohledu na ptactvo brázdící oblohu napadlo, jaké to asi je, vidět svět z výšky a mít ho jako na dlani? Unikátní pohled shůry si nemusíte jen představovat, minimálně jednou za život byste ho měli především zažít. Natolik se jedná o unikátní a nepřenositelný prožitek.

Let balonem je nezapomenutelným zážitkem plným romantiky, neopakovatelné atmosféry, klidu a ticha. Můžete si být jistí, že „tam nahoře“ plyne čas jinak, pomaleji, klidněji, pokojněji. A právě toto se zvláště v dnešní moderní, přetechnizované a uspěchané době jeví jako nedocenitelná hodnota, jíž se nedostává většině lidí žijícím v překotném životním tempu a ve věčném shonu a stresu, doma i v práci. Výlet do oblak si můžete užít buď sami, anebo ho věnovat darem druhým. Je to nápaditý dárek a hodí se k mnoha příležitostem – k narozeninám, svátku, Vánocům, výročí nebo jiným situacím, které si přejete oslavit a zpečetit jedinečnou vzpomínkou. Může jít přitom například i o firemní party, teambuilding, výročí obce, města, firmy apod. Pořídit takový zážitek dnes už není vůbec žádný problém – existuje spousta provozovatelů vyhlídkových letů, z nichž je možné vybírat.
Vzduchoplavbě zdar!

Jak takový let probíhá a co všechno je potřeba k němu zajistit? Nejdůležitější podmínkou je vhodné počasí pro to, aby mohl balon vzlétnout. Domluvíte si tedy předběžný termín letu s tím, že se vybrané datum může ještě změnit v závislosti na aktuálním počasí. Ideální je slunečno a mírně foukající vítr. Nebudou-li vám povětrnostní vlivy stát v cestě, projdete krátkou instruktáží o průběhu vzduchoplavby a pak už se můžete vydat vzhůru. Po úspěšném přistání projdou pasažéři památečným křtem na počest úspěšné plavby a dostanou k tomu certifikát. Jedná se o jednu z balonářských tradic, která praví, že kdo letí poprvé a vrátí se bezpečně zpátky na zem, jako by se podruhé narodil. Proto je třeba tuto událost náležitě oslavit. Prvoletec tak zároveň získá nové balonářské jméno.

„Let balonem je nevšední zážitek. Na vlastní oči uvidíte dechberoucí panoramata a na vlastní kůži pocítíte to, co zažívali hrdinové z Verneových knih,“ popisuje vzduchoplavec Jan Smrčka a provozovatel Balony.cz, tradičního poskytovatele vyhlídkových letů balonem od r. 1990. „Vyhlídkové lety u nás vede zkušená profesionální posádka, která svému řemeslu rozumí a dělá ho s láskou. Navíc není problém užít si ho v plném soukromí a sdílet tyto vzácné chvíle jen s těmi nejbližšími. K letům používáme balony, kde je pilot a vše, co potřebuje k řízení, je odděleno od pasažérů. Ti mají své vlastní oddíly maximálně po třech osobách,“ dodává Smrčka. V rámci své společnosti se specializuje na lety nad Prahou a dále v oblastech jako Karlštejnsko a Plzeňsko. Mezi nabízené lokality patří také Hluboká nad Vltavou, Konopiště, Český Šternberk a jiné.

Místa důvěrně známá, v nichž se denně pohybujeme s neochvějnou samozřejmostí, rázem dostanou jinou podobu, budete-li je pozorovat z výšin. Známé lokality se vám tak otevřou v novém úhlu pohledu a vy na ně získáte nový, neobyčejný náhled, jenž vám dosud zůstal utajen. Navíc si vyčistíte hlavu jako při málokteré odpočinkové činnosti.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


25.08.2015 07:11 481 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
32 0 Balin50
21-05-2018 12:12
Gist
v Administrace obsahu
72 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
83 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
66 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
53 0 Balin50
16-05-2018 19:42
Code v news [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
94 5 RobiNN
16-05-2018 18:52