PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Známá místa z jiné perspektivy – proleťte se balonem

Kolikrát vás při pohledu na ptactvo brázdící oblohu napadlo, jaké to asi je, vidět svět z výšky a mít ho jako na dlani? Unikátní pohled shůry si nemusíte jen představovat, minimálně jednou za život byste ho měli především zažít. Natolik se jedná o unikátní a nepřenositelný prožitek.


Kolikrát vás při pohledu na ptactvo brázdící oblohu napadlo, jaké to asi je, vidět svět z výšky a mít ho jako na dlani? Unikátní pohled shůry si nemusíte jen představovat, minimálně jednou za život byste ho měli především zažít. Natolik se jedná o unikátní a nepřenositelný prožitek.

Let balonem je nezapomenutelným zážitkem plným romantiky, neopakovatelné atmosféry, klidu a ticha. Můžete si být jistí, že „tam nahoře“ plyne čas jinak, pomaleji, klidněji, pokojněji. A právě toto se zvláště v dnešní moderní, přetechnizované a uspěchané době jeví jako nedocenitelná hodnota, jíž se nedostává většině lidí žijícím v překotném životním tempu a ve věčném shonu a stresu, doma i v práci. Výlet do oblak si můžete užít buď sami, anebo ho věnovat darem druhým. Je to nápaditý dárek a hodí se k mnoha příležitostem – k narozeninám, svátku, Vánocům, výročí nebo jiným situacím, které si přejete oslavit a zpečetit jedinečnou vzpomínkou. Může jít přitom například i o firemní party, teambuilding, výročí obce, města, firmy apod. Pořídit takový zážitek dnes už není vůbec žádný problém – existuje spousta provozovatelů vyhlídkových letů, z nichž je možné vybírat.
Vzduchoplavbě zdar!

Jak takový let probíhá a co všechno je potřeba k němu zajistit? Nejdůležitější podmínkou je vhodné počasí pro to, aby mohl balon vzlétnout. Domluvíte si tedy předběžný termín letu s tím, že se vybrané datum může ještě změnit v závislosti na aktuálním počasí. Ideální je slunečno a mírně foukající vítr. Nebudou-li vám povětrnostní vlivy stát v cestě, projdete krátkou instruktáží o průběhu vzduchoplavby a pak už se můžete vydat vzhůru. Po úspěšném přistání projdou pasažéři památečným křtem na počest úspěšné plavby a dostanou k tomu certifikát. Jedná se o jednu z balonářských tradic, která praví, že kdo letí poprvé a vrátí se bezpečně zpátky na zem, jako by se podruhé narodil. Proto je třeba tuto událost náležitě oslavit. Prvoletec tak zároveň získá nové balonářské jméno.

„Let balonem je nevšední zážitek. Na vlastní oči uvidíte dechberoucí panoramata a na vlastní kůži pocítíte to, co zažívali hrdinové z Verneových knih,“ popisuje vzduchoplavec Jan Smrčka a provozovatel Balony.cz, tradičního poskytovatele vyhlídkových letů balonem od r. 1990. „Vyhlídkové lety u nás vede zkušená profesionální posádka, která svému řemeslu rozumí a dělá ho s láskou. Navíc není problém užít si ho v plném soukromí a sdílet tyto vzácné chvíle jen s těmi nejbližšími. K letům používáme balony, kde je pilot a vše, co potřebuje k řízení, je odděleno od pasažérů. Ti mají své vlastní oddíly maximálně po třech osobách,“ dodává Smrčka. V rámci své společnosti se specializuje na lety nad Prahou a dále v oblastech jako Karlštejnsko a Plzeňsko. Mezi nabízené lokality patří také Hluboká nad Vltavou, Konopiště, Český Šternberk a jiné.

Místa důvěrně známá, v nichž se denně pohybujeme s neochvějnou samozřejmostí, rázem dostanou jinou podobu, budete-li je pozorovat z výšin. Známé lokality se vám tak otevřou v novém úhlu pohledu a vy na ně získáte nový, neobyčejný náhled, jenž vám dosud zůstal utajen. Navíc si vyčistíte hlavu jako při málokteré odpočinkové činnosti.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


25.08.2015 07:11 542 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)