Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Důsledné kontroly elektrárenských hasičů mají úspěch, další půl rok bez požáru

Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady ze Skupiny ČEZ 52 výjezdy, z toho dva v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). Vyjížděli tak k dopravní nehodě u Bečova a k úniku motorové nafty, když u nákladního vozu odjíždějícího od nedalekého podniku Knauf praskla nádrž. Vzhledem k tomu, že velitel sboru Josef Hubač hodně vsází na účinnou prevenci, již pátým rokem v areálu elektrárny nehořelo.


Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady ze Skupiny ČEZ 52 výjezdy, z toho dva v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS). Vyjížděli tak k dopravní nehodě u Bečova a k úniku motorové nafty, když u nákladního vozu odjíždějícího od nedalekého podniku Knauf praskla nádrž. Vzhledem k tomu, že velitel sboru Josef Hubač hodně vsází na účinnou prevenci, již pátým rokem v areálu elektrárny nehořelo.

„Absolvovali jsme celkem 950 preventivních kontrol, 400 z nich se týkala provozu a dalších 550 konkrétního dohledu nad svařováním v místech s požárním nebezpečím. Takové kontroly se konají vlastně třikrát, a to před, během a po skončení prací,“ říká Josef Hubač, velitel Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady, a. s., s tím, že nikdy nebyly zjištěny vážné závady nebo neshody s provozním řádem elektrárny a plněním předepsaným opatřením. Případné drobné nedostatky pak byly vždy namístě odstraněny.

Jak dále velitel elektrárenských hasičů uvedl, z celkových 52 zásahů se pouze dva týkaly předlékařské pomoci, v obou případech se jednalo o řezné poranění ruky.Technická či technologická pomoc byla zapotřebí ve 28 případech. Tradičně se týkala vyprošťování osob uvízlých ve výtahu, odčerpávání vody či odvětrávání prostor. Čtyřikrát pak hasiči přímo dohlíželi na práci s otevřeným ohněm a v 16 případech se jednalo o takzvané ostatní zásahy. Sem například patřily plané poplachy.

V rámci Skupiny ČEZ mají hasiči za sebou i prověření havarijní připravenosti jednotky. Námětem cvičení bylo poškození olejového potrubí pod turbogenerátorem výrobního bloku 5, přičemž následný únik velkého množství turbínového oleje způsobil požár, když se dostal na rozpálené parovody. Na pomoc přitom byly povolány další dvě hasičské jednotky, a to HZS územního odboru Žatec a SDH města Postoloprty. Tomu ovšem již v dubnu předcházelo velké noční taktické cvičení, jehož základní scénář připravil sám Josef Hubač.

„Simulovali jsme na zauhlování požár dopravníku po zadření válečku a tím i přetržení jednoho ze dvou pásů na přesypech T3A,B. Na základě informace po průzkumu na místě, požádal velitel zásahu Krajské operační a informační středisko HZS Ústeckého kraje o posilové jednotky. Jeho dispečer vyhodnotil požadavek tak, že na místo zásahu vyslal jednotky z územních odborů Žatec a Louny a také dobrovolné hasiče z Postoloprt,“ vrátil se do dubna Josef Hubač. Jak dodal, jak havarijní, tak i taktické cvičení mělo ověřit operativní pohotovost směnového inženýra při vzniku mimořádné události a také spolupráci požární hlídky s jednotkou Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady, a. s., a možnosti vzájemné komunikace a koordinace většího počtu jednotek ve složitém industriálním prostředí počeradské elektrárny.

„Taktické cvičení takového rozsahu děláme společně s kolegy z venku jednou, maximálně dvakrát do roka. Jednou ročně vždy proběhne i velké havarijní cvičení v rámci Skupiny ČEZ. Další cvičení jsou prověřovací a týkají se jen našich hasičů. Postupně je během roku absolvují všechny směny a jejich smyslem je ověřit fyzickou zdatnost a odolnost jednotlivců, připravenost techniky, dojezdové vzdálenosti a dostupnost v místě zásahu,“ uzavřel Josef Hubač.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


{lang: 'cs'}


Kvido 26.08.2015 05:53 200 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
109 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
107 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
407 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
178 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky