PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

S pomocí českých odborníků vznikne v Etiopii výzkumné centrum pro vyhodnocování zemětřesení a sesuvů hornin

Odborníci Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR pomohou vybudovat v Etiopii výzkumné centrum pro vyhodnocování zemětřesení a sesuvů hornin.


Odborníci Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR pomohou vybudovat v Etiopii výzkumné centrum pro vyhodnocování zemětřesení a sesuvů hornin.

Geologové a geofyzici z Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd ČR (dále ÚSMH) zahájili projekt, jehož cílem je vybudování výzkumného centra při univerzitě v Arba Minch v jižní Etiopii. Toto centrum umožní získávat relevantní data pro analýzu geologických rizik v oblasti – tedy především zemětřesení a sesuvů hornin. Součástí projektu je výuka etiopských studentů v oborech geologie, inženýrská geologie a geofyzika. Zařízení a přístroje, které do centra zakoupí česká strana, zůstanou etiopské univerzitě natrvalo k dispozici, uvedl vedoucí týmu odborníků Mgr. Jan Valenta, Ph.D.
Projekt, který má být dokončen v prosinci 2016, finančně podpořila Česká rozvojová agentura (ČRA) v rámci dotačního titulu Vysílání českých učitelů do Etiopie – podpora zvyšování kvality vysokého školství na rok 2013.

Experti z ÚSMH budou od září 2015 vyučovat etiopské studenty. Sestavili pro ně již učební materiály v elektronické formě. Součástí výuky budou i terénní kurzy. Čeští odborníci budou rovněž učit vybrané pedagogy etiopské univerzity tak, aby byla zajištěna kontinuita kvalitního vzdělávání v delším časovém horizontu.

Pro potřeby výzkumného střediska budou v terénu v okolí Arba Minch mimo jiné instalovány přístroje pro měření tektonických pohybů na zlomech (tzv. prostorové dilatometry, které jsou patentem ÚSMH), seismická aparatura i zařízení pro měření odporovými metodami. „Pracovníky centra zaškolíme v používání darovaných přístrojů i v dalších činnostech,“ uvedl J. Valenta.

„Činnost centra bude úzce koordinována s výzkumnými aktivitami Světového centra excelence pro výzkum rizik ze sesuvů, které ÚSMH provozuje společně s Přírodovědeckou fakultou UK,“ doplnil ředitel ÚSMH RNDr. Josef Stemberk, CSc.

Etiopské vysoké školství se sice rychle rozvíjí, ale univerzity se potýkají s nedostatkem vzdělaných pedagogů. Zkušenosti ukazují, že studenti geologických oborů jsou nedostatečně připraveni pro praktický výzkum geologických rizik, která v Etiopii existují, a nedokáží kvalitně předávat geologická data koncovým uživatelům. Také tato skutečnost iniciovala vznik projektu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet02.09.2015 05:11 78 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
video infusion
v Bugy a chyby
328 7 zizub
17-01-2018 03:05
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
331 8 Balin50
11-01-2018 20:38
vkladanie videa do infusie
v Administrace obsahu
149 2 Balin50
11-01-2018 17:33
chyba Locale.inc a news.php...
v PHP - Fusion 9.1
279 0 Balin50
09-01-2018 09:07
Nejnovější PHPF 9.1 na test...
v PHP - Fusion 9.1
204 1 Balin50
08-01-2018 12:06
pokus o zmazanie vlákna vo ...
v Administrace obsahu
244 2 Balin50
06-01-2018 13:54
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí