PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Lenovo představuje svůj první smartphone s dvojicí selfie fotoaparátů

Společnost Lenovo představila na mezinárodním veletrhu IFA další z řady chytrých telefonů - 5palcový Lenovo VIBE S1. Tento nejnovější přírůstek do rodiny VIBE v sobě spojuje módní zevnějšek spolu s možností pořídit opravdu kreativní selfies. Unikátní smartphone se dvěma předními fotoaparáty a atraktivním designem zadního krytu v podobě zakřiveného skla bude dostupný ve dvou barevných variantách.

Společnost Lenovo představila na mezinárodním veletrhu IFA další z řady chytrých telefonů - 5palcový Lenovo VIBE S1. Tento nejnovější přírůstek do rodiny VIBE v sobě spojuje módní zevnějšek spolu s možností pořídit opravdu kreativní selfies. Unikátní smartphone se dvěma předními fotoaparáty a atraktivním designem zadního krytu v podobě zakřiveného skla bude dostupný ve dvou barevných variantách.

„Selfie snímky jsou nyní nejpopulárnějším typem fotografií pořízených pomocí chytrých telefonů s více než miliónem autoportrétů pořízených za den. Z toho 48 % je sdíleno jen na Facebooku,“ říká Michal Lojek, produktový manažer společnosti Lenovo Česká republika. „Lidé dnes očekávají od svých smartphonů mnohem více. Zachytit jedinečný okamžik o samotě nebo s přáteli a rodinou už nestačí. Uživatelé chtějí, aby jejich selfies vynikly mezi ostatními fotografiemi na sociálních sítích. Těmto novým požadavkům jsme vyšli vstříc a na jejich základě navrhli telefon VIBE S1.“

Lenovo VIBE S1 je skutečně unikátní díky dvojici selfie fotoaparátů – 8Mpx primární přední fotoaparát pořizuje výjimečně ostré fotografie a 2Mpx sekundární přední fotoaparát analyzuje hloubku zorného pole a replikuje tak lidské binokulární vidění. Oba fotoaparáty pracují v tandemu a nabízí tak řadu nových možností.

Po zachycení autoportrétu s oběma fotoaparáty existují různé možnosti, jak snímek dále vylepšovat pomocí jednoho z řady vestavěných nástrojů pro úpravu fotografií. Nástroj Blur umožňuje na snímku kdekoliv nově zaostřit (až ve 3 rovinách zaostření), přidat na pozadí snímku bokeh efekt pro stylizaci selfie nebo se jednoduše zbavit nechtěného prvku v záběru. S nástrojem Cut Out se může uživatel ze snímku vyříznout a přenést svůj obraz na jiný snímek ze široké nabídky přeinstalovaných fotografií přímo ve VIBE S1 nebo stažených z internetu. Tato funkce navíc funguje také u fotografií pořízených zadním fotoaparátem. Uživatelé tak mohou jednoduše vytvořit jakousi fotomontáž a umístit sebe sama například přímo před Eiffelovku nebo Tádž Mahal.

Přední fotoaparát disponuje zabudovaným BSI snímačem, který zlepšuje jasnost a kvalitu autoportrétů po setmění, takže je možné s Lenovo VIBE S1 pořizovat i noční snímky. Pro opravdové milovníky selfie by byl zážitek z focení nekompletní bez plug-in selfie blesku VIBE Xtension. Ten umožňuje pořídit až 100 perfektních fotografií na jedno nabití a zároveň dosáhnout přirozenější barevné tonality u selfies vyfocených za špatných světelných podmínek.

Zadní fotoaparát s rozlišením 13 Mpx umožňuje uživatelům zachytit životní okamžiky tak, jak jsou. Zadní fotoaparát se dále může pochlubit automatickým ostřením s fázovou detekcí, která výrazně zvyšuje rychlost zaostřování. Dvoubarevný blesk navíc optimalizuje barevné tóny v závislosti na okolním osvětlení.

Designéři VIBE S1 věnovali zvláštní pozornost každému detailu jeho zpracování. Uživatelé se nyní mohou těšit ze vzhledu zadního panelu vyrobeného z nejnovějšího Gorilla Glass zakřiveného skla a tenkého kovového rámečku, který jej po stranách obepíná. S tenkým 7,8mm profilem a hmotností pouhých 132 g je tento telefon navržen tak, aby se pohodlně vešel do ruky.

Lenovo VIBE S1 rozhodně nedělá kompromisy, co se výkonu týče. Poháněn kombinací 64bitového osmijádrového procesoru MediaTek, operačního systému Android 5.0 Lollipop a 3 GB RAM je schopný zvládnout bez problémů jakýkoli úkol. Díky 160 GB úložného prostoru (s kapacitou až 128 GB externího úložiště microSD) může VIBE S1 snadno pojmout přibližně 40 000 fotografií. Uživatelé si mohou svoje selfies a fotografie prohlížet na živém 5palcovém Full HD displeji a snadno sdílet všechna data pomocí předinstalované aplikace Lenovo SHAREit nebo prostřednictvím vysokorychlostního připojení LTE (4G).
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


05.09.2015 08:11 176 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
172 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
174 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
250 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
275 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
204 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
256 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
366 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy