Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Monitory Philips s technologií SoftBlue chrání zrak bez vlivu na kvalitu zobrazovaných barev

MMD představila domácím uživatelům a profesionálům nové monitory s inovativní technologií SoftBlue. Tato technologie snižuje únavu očí a chrání zrak před vlivem škodlivého modrého světla bez jakéhokoli dopadu na kvalitu a věrnost zobrazovaných barev.

MMD představila domácím uživatelům a profesionálům nové monitory s inovativní technologií SoftBlue. Tato technologie snižuje únavu očí a chrání zrak před vlivem škodlivého modrého světla bez jakéhokoli dopadu na kvalitu a věrnost zobrazovaných barev.

Uživatelé tak mají zajištěnou pohodu pro své oči a zároveň i profesionální úroveň podání barev. Zatímco nové monitory s technologií SoftBlue určené pro domácí uživatele jsou již naskladněny (E-Line), monitory pro profesionály (P-Line) budou k dispozici během tohoto podzimu.

„Nová technologie SoftBlue symbolizuje odhodlání společnosti MMD starat se o zdraví a pohodu uživatelů a zároveň poskytovat dokonalý barevný obraz. Studie ukazují, že modré světlo z LED displejů může poškodit oči a tím ovlivnit vidění. A protože lidé tráví před obrazovkami stále více a více času, vystavují svoje oči škodlivým paprskům. Je prokázáno, že naše nová technologie SoftBlue dokáže toto riziko snížit, a navíc je certifikována mezinárodními zkušebními organizacemi SGS Labs a TUV Rheinland,“ okomentoval novou řadu monitorů Philips s technologií SoftBlue Jiří Dubina, Regional Sales Director v MMD.Odstranění škodlivého modrého světla přímo ve zdroji

Nové monitory Philips s technologií SoftBlue zvolily odlišný přístup k odstraňování škodlivého modrého světla. Na rozdíl od řešení postavených na filtrech – tedy využití speciálního skla před obrazovkou nebo brýlí s ochranou před modrým světlem – zachovávají monitory Philips s technologií SoftBlue věrnost zobrazovaných barev. Řešení s filtry totiž zabarvují obraz dožluta a v nejlepším případě kazí zážitek ze sledování. V nejhorším případě – například při využívání monitoru během lékařských vyšetření, která spoléhají na věrné podání barev – se monitory stávají nepoužitelnými.

Monitory Philips s technologií SoftBlue totiž zmírňují nepříznivé modré světlo hned ve zdroji. Tato technologie odstraňuje škodlivé emise modrého světla ve škodlivých vlnových délkách na horním konci krátkovlnného spektra a posunuje vrchol vlnové délky ze 450 nm na 460 nm. Tak dochází k útlumu nepříznivého modrého světla o více než 90 % bez jakéhokoli vlivu na kvalitu a věrnost zobrazovaných barev.

E-Line a P-Line: výkon do práce i na doma
Vedle technologie SoftBlue je všech pět nových monitorů vybaveno kompletní sadou funkcí, které zajišťují maximální výkon – IPS-ADS panel pro extra široké pozorovací úhly (178°/178°) a ostrý obraz s živými barvami, formát obrazu 16:9, Full HD rozlišení (1920 x 1080), zabudované stereo reproduktory, které svým zvukem skvěle doplňují zážitek ze sledování.

Monitory určené pro domácí uživatele (E-Line) jsou dostupné hned ve třech velikostech – 21,5 palce, 23,6 palce a 27 palců –, mají elegantní tenký design s dotykovým ovládáním, který ozdobí každou moderní domácnost. Všechny modely jsou vybaveny unikátními chytrými funkcemi, jako je SmartContrast, která dynamicky zlepšuje nastavení kontrastu, a SmartImageLite, která upravuje kontrast, sytost a ostrost barev pro dokonalé zobrazení jakéhokoli obsahu. To vše v reálném čase a stisknutím jediného tlačítka.

Nové monitory z řady P, dostupné ve velikostech 21,5 palce a 23,8 palce, jsou navrženy tak, aby vyhovovaly požadavkům profesionálních uživatelů. U obou těchto modelů je technologie SoftBlue doplněna další technologií, která zmírňuje únavu očí, reguluje jas a redukuje blikání, a to Flicker-Free. Díky základně SmartErgoBase lze monitor naklánět, otáčet a výškově nastavovat podle požadavků uživatele. Jedná se tedy opět o funkce, které zvyšují produktivitu a snižují fyzickou námahu uživatele během dlouhého pracovního dne. Oba modely jsou vybaveny také technologií SmartImage s dynamickou optimalizací kontrastu obrazu, sytosti a ostrosti barev a speciálním ekonomickým režimem pro úsporu energie. Další úsporu zajišťuje integrovaná technologie PowerSensor, která dokáže rozpoznat, zda se uživatel vzdálil od monitoru, a v takovém případě automaticky sníží jas monitoru. Tak dochází k úspoře nákladů na elektřinu až o 80 % a prodlužuje se životnost monitoru.

Dostupnost
Monitory z produktové řady E, tedy 27palcový Philips 277E6EDAD, 23,6palcový Philips 247E6EDAW a 21,5palcový Philips 227E6EDSD, jsou již na českém a slovenském trhu dostupné. Monitory z produktové řady P budou k dispozici během září 2015.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


{lang: 'cs'}


Kvido 07.09.2015 05:09 240 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
37 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
83 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1459 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
136 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
141 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
479 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
237 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.