PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Přechody v okolí tří škol jsou již bezpečné, dočkaly se osvětlení a také nového vodorovného značení

Nového osvětlení se dočkaly hned tři frekventované přechody ve středočeském Mělníku. Jejich slavnostní zprovoznění připadlo na středu 2. září. Díky odborníkům z organizace BESIP a Nadaci ČEZ, která na instalaci bezpečnostních prvků přispěla částkou 200 tisíc korun, jsou zebry na silnicích v ulicích Pražská, Českolipská a O. Wenzla zdálky viditelnější a přehlednější.

Nového osvětlení se dočkaly hned tři frekventované přechody ve středočeském Mělníku. Jejich slavnostní zprovoznění připadlo na středu 2. září. Díky odborníkům z organizace BESIP a Nadaci ČEZ, která na instalaci bezpečnostních prvků přispěla částkou 200 tisíc korun, jsou zebry na silnicích v ulicích Pražská, Českolipská a O. Wenzla zdálky viditelnější a přehlednější.

Vybrané přechody přes Pražskou či Českolipskou ulici označili odborníci za nebezpečné kvůli jejich umístění na dlouhém rovném úseku, přechod na silnici O. Wenzla zase kvůli těsné blízkosti frekventované křižovatky, z níž řidiči zatáčejí do neosvětlené části ulice. „Všechny tři přechody zároveň leží v blízkosti škol - dvou základních a jedné střední. Časté přecházení dětí společně s problematickým umístěním si i z naší strany vyžádalo maximální prevenci a snahu
o bezpečnost okolí přechodů,“ sdělil Lukáš Kuda z MěÚ Mělník. Město proto kromě instalace osvětlení na míru u každého z přechodů obnovilo a doplnilo také jejich vodorovné značení. To by mělo zvýšit pozornost řidičů z dostatečné vzdálenosti i za snížené viditelnosti a v noci.

O dohled nad návrhem a instalací bezpečnostních prvků na mělnické přechody se postarali zástupci organizace BESIP Ministerstva dopravy, s nimiž Nadace ČEZ spolupracuje. „Ve všech třech případech se jedná o dopravně komplikovaná místa. Dlouhé rovné úseky jsou z hlediska pozornosti řidičů velmi problematické, dle sčítání intenzity dopravy z konce roku 2013 překročil povolenou rychlost v ulici Pražská více než každý pátý řidič. Je tedy nutné místa s chodci co nejlépe označit a nasvítit, aby si jich řidiči všimli včas,“ vysvětlil krajský koordinátor BESIP pro Středočeský kraj Miroslav Polách.

Nadace ČEZ osvětluje nebezpečné přechody po celé České republice od roku 2013, kdy Dopravní policie a BESIP vytipovaly 70 nejnebezpečnějších přechodů a veřejnost pak měla možnost svými hlasy rozhodnout, který z nich dostane prostřednictvím nadační podpory osvětlení. „Oranžové přechody se setkaly s velkým ohlasem měst a obcí i samotné veřejnosti. Snažíme se tedy systematicky postupovat v duchu základního pravidla bezpečnosti na silnicích „vidět a být viděn“ a kritická místa postupně osvětlovat. Neosvětlených, a tedy nebezpečných přechodů je však stále hodně a jsme si vědomi toho, že nás ve spolupráci s městy a obcemi po celé republice čeká ještě mnoho práce,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Další fakta:


Přechody pro chodce jsou častým místem dopravních nehod s často tragickými následky. Čtrnáctou nejtragičtější příčinou nehod zaviněných řidičem motorového vozidla bylo v loňském roce nedání přednosti chodci na vyznačeném přechodu. Z tohoto důvodu se stalo 990 nehod, při nichž zemřelo 13 chodců.

Jen za první pololetí letošního roku způsobili řidiči motorových vozidel 433 nehod z důvodu nedání přednosti chodci na vyznačeném přechodu.
Při rychlosti 75 km/h potřebuje řidič k reakci nejméně 31 m (1,5 s).
Kvalitní osvětlení dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech až o 65 %.
Osvětlení se projektuje na každý přechod zvlášť, do výpočtů se zahrnuje nejen šířka silnice a přechodu, ale i okolní osvětlení, barva povrchu silnice, stoupání či klesání vozovky atd.

Osvětlení přechodu není přímo shora, ale pod mírným úhlem vždy ze směru příjezdu aut. Chodec je tak osvětlen více ze strany, aby jej řidič viděl skutečně jasně. Současně je třeba nastavit osvětlení tak, aby řidiče ani v jednom směru neoslňovalo.Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet07.09.2015 05:11 46 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
video infusion
v Bugy a chyby
649 16 zizub
21-01-2018 23:06
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
38 0 Balin50
21-01-2018 11:29
chyby
v PHP - Fusion 9.1
59 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
83 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
73 0 Balin50
19-01-2018 15:15
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
158 3 Balin50
17-01-2018 09:06
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (239x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí