PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Přechody v okolí tří škol jsou již bezpečné, dočkaly se osvětlení a také nového vodorovného značení

Nového osvětlení se dočkaly hned tři frekventované přechody ve středočeském Mělníku. Jejich slavnostní zprovoznění připadlo na středu 2. září. Díky odborníkům z organizace BESIP a Nadaci ČEZ, která na instalaci bezpečnostních prvků přispěla částkou 200 tisíc korun, jsou zebry na silnicích v ulicích Pražská, Českolipská a O. Wenzla zdálky viditelnější a přehlednější.

Nového osvětlení se dočkaly hned tři frekventované přechody ve středočeském Mělníku. Jejich slavnostní zprovoznění připadlo na středu 2. září. Díky odborníkům z organizace BESIP a Nadaci ČEZ, která na instalaci bezpečnostních prvků přispěla částkou 200 tisíc korun, jsou zebry na silnicích v ulicích Pražská, Českolipská a O. Wenzla zdálky viditelnější a přehlednější.

Vybrané přechody přes Pražskou či Českolipskou ulici označili odborníci za nebezpečné kvůli jejich umístění na dlouhém rovném úseku, přechod na silnici O. Wenzla zase kvůli těsné blízkosti frekventované křižovatky, z níž řidiči zatáčejí do neosvětlené části ulice. „Všechny tři přechody zároveň leží v blízkosti škol - dvou základních a jedné střední. Časté přecházení dětí společně s problematickým umístěním si i z naší strany vyžádalo maximální prevenci a snahu
o bezpečnost okolí přechodů,“ sdělil Lukáš Kuda z MěÚ Mělník. Město proto kromě instalace osvětlení na míru u každého z přechodů obnovilo a doplnilo také jejich vodorovné značení. To by mělo zvýšit pozornost řidičů z dostatečné vzdálenosti i za snížené viditelnosti a v noci.

O dohled nad návrhem a instalací bezpečnostních prvků na mělnické přechody se postarali zástupci organizace BESIP Ministerstva dopravy, s nimiž Nadace ČEZ spolupracuje. „Ve všech třech případech se jedná o dopravně komplikovaná místa. Dlouhé rovné úseky jsou z hlediska pozornosti řidičů velmi problematické, dle sčítání intenzity dopravy z konce roku 2013 překročil povolenou rychlost v ulici Pražská více než každý pátý řidič. Je tedy nutné místa s chodci co nejlépe označit a nasvítit, aby si jich řidiči všimli včas,“ vysvětlil krajský koordinátor BESIP pro Středočeský kraj Miroslav Polách.

Nadace ČEZ osvětluje nebezpečné přechody po celé České republice od roku 2013, kdy Dopravní policie a BESIP vytipovaly 70 nejnebezpečnějších přechodů a veřejnost pak měla možnost svými hlasy rozhodnout, který z nich dostane prostřednictvím nadační podpory osvětlení. „Oranžové přechody se setkaly s velkým ohlasem měst a obcí i samotné veřejnosti. Snažíme se tedy systematicky postupovat v duchu základního pravidla bezpečnosti na silnicích „vidět a být viděn“ a kritická místa postupně osvětlovat. Neosvětlených, a tedy nebezpečných přechodů je však stále hodně a jsme si vědomi toho, že nás ve spolupráci s městy a obcemi po celé republice čeká ještě mnoho práce,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Další fakta:


Přechody pro chodce jsou častým místem dopravních nehod s často tragickými následky. Čtrnáctou nejtragičtější příčinou nehod zaviněných řidičem motorového vozidla bylo v loňském roce nedání přednosti chodci na vyznačeném přechodu. Z tohoto důvodu se stalo 990 nehod, při nichž zemřelo 13 chodců.

Jen za první pololetí letošního roku způsobili řidiči motorových vozidel 433 nehod z důvodu nedání přednosti chodci na vyznačeném přechodu.
Při rychlosti 75 km/h potřebuje řidič k reakci nejméně 31 m (1,5 s).
Kvalitní osvětlení dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech až o 65 %.
Osvětlení se projektuje na každý přechod zvlášť, do výpočtů se zahrnuje nejen šířka silnice a přechodu, ale i okolní osvětlení, barva povrchu silnice, stoupání či klesání vozovky atd.

Osvětlení přechodu není přímo shora, ale pod mírným úhlem vždy ze směru příjezdu aut. Chodec je tak osvětlen více ze strany, aby jej řidič viděl skutečně jasně. Současně je třeba nastavit osvětlení tak, aby řidiče ani v jednom směru neoslňovalo.Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet07.09.2015 06:11 119 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
FAQ chyba
v Administrace obsahu
6 0 Balin50
22-09-2018 22:15
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
73 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
89 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
171 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
152 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
223 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 18 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)