PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Osvětlení se změnilo. Včera obyčejná žárovka, dnes HUE

Vývoj na poli osvětlení doposud znamenal především změnu technologií jednotlivých žárovek. S příchodem internetu věcí se však možnosti výrazně rozšířily a Philips nyní představuje unikátní systém osvětlení HUE, který dokonale zapadne do konceptu propojené domácnosti a sahá daleko za hranice běžného osvětlení.

Vývoj na poli osvětlení doposud znamenal především změnu technologií jednotlivých žárovek. S příchodem internetu věcí se však možnosti výrazně rozšířily a Philips nyní představuje unikátní systém osvětlení HUE, který dokonale zapadne do konceptu propojené domácnosti a sahá daleko za hranice běžného osvětlení.

Nechte se probudit denním světlem, i když bude venku ještě tma. Uspořádejte večírek se světelnými efekty, které mění barvu přesně podle hudby. Ovládejte své domácí osvětlení pohodlně na dálku prostřednictvím mobilních zařízení. Nechte osvětlení, aby vás upozornilo na příchozí hovor, hotovou večeři či oblíbený pořad. To vše bezpečně a bez složité instalace.

Základem je starter kit obsahující tři LED žárovky a bridge pro zapojení do wi-fi routeru. Instalace je velmi snadná - stačí jen našroubovat žárovky, zapojit bridge, stáhnout aplikaci a ihned můžete začít vychutnávat neopakovatelný zážitek z 16 milionů barev. HUE však nejsou pouze žárovky. Pro milovníky designu vytvořil Philips také celou řadu svítidel a doplňků, které oživí každou domácnost a nabízí široké spektrum využití.

Jak HUE funguje?

Po zapojení do routeru zajistí bridge propojení jednotlivých HUE produktů (žárovek i svítidel) s libovolnými zařízeními připojenými k domácí wi-fi síti. Prostřednictvím aplikací na mobilním telefonu či tabletu pak lze jednoduše celý ekosystém ovládat. Jednotlivé produkty rodiny HUE komunikují navzájem a s bridgem prostřednictvím ZigBee protokolu. Ten je zárukou vysoké bezpečnosti a kompatibility s dalšími elektronickými zařízeními v rámci propojené domácnosti.

Jeden bridge obslouží minimálně padesát žárovek (či svítidel) a lze jej ovládat až z osmi různých zařízení. Díky ZigBee protokolu funguje bridge i v rámci lokální wi-fi sítě, není potřeba připojení routeru na internet.

Otevřený ekosystém aplikací umožňuje neustálý vývoj, již nyní existuje přes 270 aplikací a toto číslo se každým dnem zvyšuje. Programátoři mohou prostřednictvím otevřeného rozhraní API a SDK vytvářet nové aplikace a posouvat možnosti HUE ještě dále. Kanál Philips Hue je možné synchronizovat s aplikacemi Weather, Date&Time, OS Location, Fitbit, Nest Protect a ESPN.

Každá činnost vyžaduje jiné světlo

Pro každou činnost je vhodné jiné osvětlení. Philips HUE umožňuje nastavit si barvu, teplotu i intenzitu světla přesně podle toho, jakou činnost zrovna vykonáváme. Každý člen domácnosti si může zvolit svůj typ osvětlení a aplikovat ho jediným dotykem na svém chytrém telefonu či tabletu. V jednu chvíli tak můžeme pracovat nebo číst při bílém „denním“ světle, abychom vzápětí nechali své oči i organismus odpočinout při tlumenějším a teplejším osvětlení.

Barevné osvětlení vytvoří tu správnou atmosféru pro sledování filmů, přizpůsobí se promítaným fotografiím nebo změnou odstínu upozorní na právě uvařenou večeři. Chcete se bavit? Stáhněte aplikaci a roztančete pokoj všemi barvami, které budou střídavě blikat přesně podle rytmu hudby. Váš večírek se tak stane nezapomenutelným.


Pokročilé funkce osvětlení

Kromě kvalitního funkčního i dekorativního osvětlení nabízí HUE také nespočet praktických funkcí. Díky partnerství s aplikací „IF“ si může uživatel jednoduše nastavit, aby příchozí email, změna počasí, označení na Facebooku nebo jakákoli jiná ze stovek možných „akcí“ byla převedena do světelného upozornění.

Prostřednictvím internetu lze ovládat osvětlení na dálku, což zajistí pohodlnou kontrolu zapomenutého osvětlení, ale i prevenci před vloupáním v případě dovolené.

Podle GSM sítě a domácí wi-fi pozná aplikace, že se blížíte domů a může automaticky zapnout osvětlení. Je to nejen pohodlnější, ale i bezpečnější.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet08.09.2015 00:16 150 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Užívatelia a priatelstvo
v PHP - Fusion 9.0.3
7 0 Balin50
19-06-2018 15:23
Preklad
v PHP - Fusion 9.0.3
19 0 Balin50
18-06-2018 17:05
Aktualizace na novou verzi
v PHP - Fusion 9.0.3
117 9 Kvido
18-06-2018 07:14
chyba token.php
v PHP - Fusion 9.0.3
20 0 Balin50
17-06-2018 13:34
FAQ ako také [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
115 1 Kvido
10-06-2018 14:00
Vymazanie FAQ [Vyřešno]
v PHP - Fusion 9.0.3
123 1 Kvido
08-06-2018 12:38