PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Diskuze na sociálních sítích: chceme odměny a platit mobilním telefonem

Společnost MasterCard ve spolupráci s PRIME Research zveřejnila výsledky roční analýzy 1,6 milionů příspěvků, které byly publikovány na sociálních sítích a týkaly se nakupování a maloobchodu. Studie prováděná v 61 zemích upozornila na fakt, že spotřebitelé stále více požadují po obchodnících jednodušší a inovativnější způsoby placení.

Společnost MasterCard ve spolupráci s PRIME Research zveřejnila výsledky roční analýzy 1,6 milionů příspěvků, které byly publikovány na sociálních sítích a týkaly se nakupování a maloobchodu. Studie prováděná v 61 zemích upozornila na fakt, že spotřebitelé stále více požadují po obchodnících jednodušší a inovativnější způsoby placení.

Veřejně přístupné konverzace na Twitteru, Facebooku, Instagramu nebo Youtube pomohly identifikovat některé klíčové trendy v nákupním chování zákazníků a maloobchodním sektoru. Smyslem studie je poskytnout prodejcům hlubší poznatky o jejich cílové skupině. Spotřebitelé si přejí nakupovat rychle, a tak se jejich očekávání neustále posouvají. Průzkum se zabýval konverzacemi, jež byly zaměřeny na šest oblastí: bezpečnost a ochrana, zákaznický servis, akceptace nových způsobů placení, náklady a poplatky, odměny a benefity a v neposlední řadě spokojenost.

A o čem se tedy ve světě sociálních sítí nejvíce mluví?

- Spokojenost prostřednictvím technologických inovací: spotřebitelé zvláště oceňují, pokud mohou na cestách platit mobilním telefonem, tedy cestovat bez nutnosti neustále mít u sebe peněženku.

- Odměny: na všech sociálních sítích jsou tématem číslo jedna různé typy a formy spotřebitelských výhod, zvláště jedná-li se o odměny v zábavním sektoru.

- Poptávka po rozšíření akceptační sítě míst, která přijímají nové metody placení: druhým nejčastěji probíraným tématem po odměnách je požadavek, aby obchodníci integrovali nové platební systémy, jako jsou například akceptace NFC či mobilní platby.

Díky geografické lokaci lze charakterizovat specifika pro jednotlivé regiony. V Evropě jsou vedoucím konverzačním tématem digitální peněženky a In-App platby (93 %), téměř stejná pozornost (91 %) je věnována bezkontaktním platbám. Z hlediska maloobchodních sektorů jsou nejčastěji diskutovanými tématy zábava a móda (95 %). V evropském měřítku se nejlépe mluví o bezpečnosti ve Španělsku, o spokojenosti v Německu a Francii, o odměnách a benefitech v Německu a Velké Británii a o akceptační síti v Nizozemsku.

Studie je první svého druhu a představuje jedinečný úhel pohledu. Na rozdíl od klasických průzkumů, v nichž respondenti odpovídají na seznam otázek a často formují svůj názor na základě položené otázky, jsou internetové diskuze místem, kde se respondenti vyjadřují volně a bez jakýchkoliv zábran.

O studii Retail Social Listening
Studie zkoumala více než 1,6 milionů příspěvků týkajících se tématu nakupování a maloobchodu na sociálních sítích od července 2014 do června 2015, a to v souvislosti s MasterCard a ostatními společnostmi ze stejného sektoru. Do studie byly zahrnuty kanály sociálních sítí Twitter, Facebook, Instagram, Forums, Weibo (CN), Google+ a YouTube. Studie obsahovala jedinečné názory spotřebitelů z 61 trhů v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Asii a Tichomoří. S využitím analytických metod a technologií společnosti PRIME identifikovala výzkumná firma trendy v oblasti komfortu, bezpečnosti a zabezpečení, akceptace a neakceptace a další aspekty související s nákupy a maloobchodem.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet10.09.2015 20:19 269 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
89 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
38 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
92 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
180 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
233 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
172 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 19 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 20 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)