PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Lepší přilnavost a nižší spotřeba paliva díky nové funkci zvedání dvojité nápravy

S novým systémem zvedání dvojité nápravy nákladních vozidel Volvo lze odpojit a zvednout druhou poháněnou nápravu. Při jízdě naprázdno se toto opatření projeví zlepšením přilnavosti poháněných kol a snížením spotřeby paliva až o 4 procenta.


S novým systémem zvedání dvojité nápravy nákladních vozidel Volvo lze odpojit a zvednout druhou poháněnou nápravu. Při jízdě naprázdno se toto opatření projeví zlepšením přilnavosti poháněných kol a snížením spotřeby paliva až o 4 procenta.

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh systém zvedání dvojité nápravy. Tato funkce je určena pro vozidla převážející těžký náklad jedním směrem a vracející se zpět prázdná, s čímž se lze setkat například při přepravě dřeva či sypkých materiálů nebo při dovozu materiálu na staveniště.

„Se systémem zvedání dvojité nápravy lze u prázdného vozidla odpojit a zvednout druhou poháněnou nápravu. To s sebou přináší spoustu výhod, mezi nimiž dominuje zejména úspora paliva. V porovnání se situací, kdy jsou všechna kola v kontaktu se zemí, může zvednutí druhé poháněné nápravy ušetřit až 4 procenta pohonných hmot,“ uvádí Jonas Odermalm pracující u společnosti Volvo Trucks jako manažer pro segment stavebnictví.
Klasický diferenciál je u vozidel vybavených tímto systémem nahrazen zubovou spojkou umožňující odpojení a zvednutí druhé poháněné nápravy. Řidič si tak může sám vybrat, zda dá přednost výkonu a přepravní kapacitě konfigurace 6x4 se dvěma poháněnými nápravami, nebo lepší manévrovatelnosti konfigurace 4x2 s jednou poháněnou nápravou. Se zvednutou druhou poháněnou nápravou se totiž o metr sníží průměr otáčení a ještě ke všemu zamezíte zbytečnému opotřebovávání pneumatik a součástí zavěšení.

„Funkce zvedání dvojité nápravy je ideální pro přepravu, k níž z důvodu stavu cest či celkové hmotnosti soupravy potřebujete vozidlo s dvojitou nápravou, ale při které cestuje opačným směrem prázdný, případně jen s malým nákladem. Na kluzkých a měkkých površích může řidič zvednutím druhé poháněné nápravy zvýšit tlak na první nápravu, čímž získá více přilnavosti a sníží tak riziko uvíznutí,“ vysvětluje Jonas Odermalm.
Zvednutí dvojité nápravy s sebou přináší také pohodlnější jízdu s nenaloženým vozidlem, což může být často až polovina celkového času. Díky tomu, že s vozovkou mají kontakt pneumatiky pouze jedné poháněné nápravy, se sníží hluk v kabině i vibrace volantu.
Funkce zvedání dvojité nápravy je dostupná pro modely Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FH a Volvo FH16.

Fakta o funkci zvedání dvojité nápravy
– Se systémem zvedání dvojité nápravy lze za jízdy odpojit a zvednout druhou poháněnou nápravu.

– Pneumatiky je možné zvednout až do výšky 140 mm nad zemí.
– S aktivovaným systémem zvedání zadní nápravy lze snížit spotřebu paliva až o 4 procenta. Sníží se opotřebovávání pneumatik a o jeden metr se zkrátí průměr otáčení.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet14.09.2015 05:02 206 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
cron.php - chyba
v PHP - Fusion 9.1
16 0 Balin50
22-01-2018 15:09
video infusion
v Bugy a chyby
651 16 zizub
21-01-2018 23:06
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
40 0 Balin50
21-01-2018 11:29
chyby
v PHP - Fusion 9.1
61 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
85 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
75 0 Balin50
19-01-2018 15:15
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (245x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí