PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

SAZKA využívá videokonference a vzdálenou spolupráci od společnosti Cisco

Společnost SAZKA se rozhodla využívat moderní řešení sjednocené komunikace zahrnující videokonference a další moderní nástroje. Zvolila k tomu řešení od společnosti DataSpring postavené na technologiích Cisco. Zaměstnanci SAZKY mohou využívat nástroje pro videokonference či týmovou spolupráci odkudkoli a kdykoli. Řešení je poskytováno formou služby a umožňuje flexibilně reagovat na potřeby SAZKY s ohledem na požadované funkcionality a počty uživatelů.

Společnost SAZKA se rozhodla využívat moderní řešení sjednocené komunikace zahrnující videokonference a další moderní nástroje. Zvolila k tomu řešení od společnosti DataSpring postavené na technologiích Cisco. Zaměstnanci SAZKY mohou využívat nástroje pro videokonference či týmovou spolupráci odkudkoli a kdykoli. Řešení je poskytováno formou služby a umožňuje flexibilně reagovat na potřeby SAZKY s ohledem na požadované funkcionality a počty uživatelů.

Loterijní společnost SAZKA nasadila ve spolupráci se společností DataSpring kompletní telekomunikační řešení formou služby a postavené na technologiích Cisco. SAZKA se vydala nejen cestou náhrady zastaralé pobočkové telefonní ústředny, ale vytvořila zároveň platformu nové generace. Ta společnosti přinese nejen finanční úspory, ale rozšíří i možnosti komunikace, urychlí rozhodovací procesy a zvýší rychlost uvádění nových produktů na trh. Nové řešení spojuje všechny dosavadní systémy, sloužící pro komunikaci zaměstnanců, a telefonní ústřednu, využívanou pro běžné hovory, pod jednotnou správu. Místo budování vlastní infrastruktury pro telepresenci a videokonference si Sazka pořídila řešení sjednocené komunikace formou služby. To jí do budoucna umožní jednoduše navyšovat počet uživatelů.

Poskytovatel služeb DataSpring nabízí vlastní řešení sjednocené komunikace cBridge jako službu a k tomu využívá technologií Cisco. Prvními uživateli služby DataSpring cBridge se stalo 400 zaměstnanců a partnerů společnosti SAZKA. Řešení je možné integrovat do Microsoft Outlook, telepresenční zařízení je možné využít i na telefonech či tabletech s operačním systémem Android a iOS. Uživatel tak může vidět, jestli je jeho kolega u počítače, na mobilu, či třeba na schůzce. Na rozdíl od tradičního přístupu nabízí nasazení telepresence formou služby jednoduchou škálovatelnost a technologie Cisco v Tier III datovém centru DataSpring zajišťují vysokou spolehlivost a dostupnost.

„Služba cBridge splnila naše očekávání. Díky možnosti jejího využívání odkudkoliv, tedy i z domu nebo na cestách, přinesla do naší firmy větší efektivitu práce,“ říká David Kortus, IT ředitel SAZKY. S tím souhlasí i Jan Elefant, obchodní ředitel společnosti Cisco: „Firmy se každodenně potýkají s konkurencí a požaduje se od nich být efektivnější, rychlejší, a to vše za málo peněz. A právě u tak významné společnosti jako je SAZKA, musí vše fungovat.“ A David Kortus ho doplňuje: „Naši zaměstnanci mají nyní možnost připojit se odkudkoli a kdykoli k firemní komunikaci. Zároveň je velmi potěšující, že používané řešení cBridge přineslo našim zaměstnancům i pocit pohodlí a flexibilitu.“

Neustále v kontaktu
Zaměstnanci SAZKY mají k dispozici celou paletu komunikačních nástrojů, které jim umožňují zůstat efektivně ve spojení s kolegy i partnery. Management společnosti SAZKA navíc využívá pokročilého telepresenčního řešení Cisco MX300. Toto řešení využívají i ostatní zaměstnanci, kteří pracují na projektech nejen v rámci skupiny, ale i s externími partnery. Využití telepresence v každodenní praxi umožňuje společnosti SAZKA zefektivnit spolupráci a samozřejmě snížit i náklady na cestování.

Technologie využívané společností Sazka
• Cisco Jabber – all-in-one aplikace umožňuje zasílání krátkých zpráv (instant messaging), zobrazení statusu uživatele, sestavení hlasového nebo videohovoru či jednoduché videokonference, sdílené plochy a další možnosti. Aplikace je k dispozici na chytrých telefonech, tabletech i osobních počítačích.
• Cisco WebEx – aplikace poskytuje funkce pořádání webových videokonferencí a vzdálené spolupráce. Umožňuje jednoduše sestavit a spravovat virtuální schůzku a propojit různé platformy, včetně mobilních zařízení.
• Cisco TelePresence MX300 – videokonferenční zařízení disponuje intuitivním uživatelským rozhraním, nabízí obraz a zvuk ve vysokém rozlišení. Dokáže navíc vytvořit telepresenční místnost z každé kanceláře.

Na rozdíl od veřejných služeb jsou veškeré informace přenášené pomocí služby cBridge zabezpečené, a to i v případech, kdy se zaměstnanci SAZKY připojují mimo firemní síť ze svého mobilu nebo prostřednictvím domácího připojení.

Moderní řešení za cenu mobilního tarifu
Službu cBridge nabízí DataSpring ve třech základních variantách. Základem je instant messaging (Jabber), který lze doplnit hlasovým hovorem, videem nebo i webkonferencí přes WebEx. Cena za měsíční využívání se přitom příliš neliší od běžného mobilního tarifu s neomezeným voláním. Bez ohledu na model poskytované služby platí zákazník měsíční paušál za zvolené služby. V případě nutnosti není nutné řešit navýšení kapacity stávajícího hardware, stačí dokoupit licenci.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet20.09.2015 20:32 283 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Video - Update publication ...
v Infuze, panely, vzhledy
44 1 RobiNN
17-12-2018 21:58
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
192 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
715 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
108 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
169 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
411 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
399 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 19 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 19 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 1 měsícem
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky