PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Oživení toalet ve vlacích, ohodnoťte jednotlivé varianty

České dráhy ve spolupráci s Evropským institutem pro udržitelný rozvoj realizují úpravu sociálních zařízení ve vlacích. Nové barevné řešení toalet v provedení imitace koupelny nebo s polepem stromů zvýší kulturu cestování.

České dráhy ve spolupráci s Evropským institutem pro udržitelný rozvoj realizují úpravu sociálních zařízení ve vlacích. Nové barevné řešení toalet v provedení imitace koupelny nebo s polepem stromů zvýší kulturu cestování.

Navíc se na grafickém návrhu i vlastní realizaci podílejí lidé se zdravotním postižením. V rámci pilotního projektu byl upraven vůz 1. i 2. třídy, oba vozy nasadí České dráhy koncem týdne do běžného provozu na spoje mezi Prahou a Žilinou. Cestující můžou ohodnotit na webu dopravce celkem čtyři barevné varianty, vítězný design pak získají další vozy.

„Cestující mířící za hranice naší republiky se občas mohou setkat s netradiční úpravou toalet ve vlacích. Většina vnímá takové prostředí velmi pozitivně, rozhodli jsme se proto jít podobnou cestou. V pilotním projektu jsme upravili dva vozy, vůz 1. třídy Apee a 2. třídy Bee. V každém voze jsou upraveny obě toalety, v provedení koupelny a s motivem lesa vždy v různém barevném provedení,“ uvádí Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu a současně doplňuje: „Vozy nasadíme do běžného provozu tento čtvrtek, bude se jednat o spoje mezi Prahou a Žilinou přes Vsetín, konkrétně vlaky EC 120/121 Hradčany a EC 122 / 123 Radhošť. Budeme rádi, pokud nám cestující sdělí své názory na našem webu www.cd.cz/anketa. Nejlépe hodnocený design chceme realizovat u dalších vozů.“

České dráhy oslovily při přípravě projektu Národní radu osob se zdravotním postižením (NRZP ČR). „NRZP ČR přijala výzvu od vedení Českých drah, aby navrhla oživení designu hygienických zařízení ve vlacích a také tento návrh rovnou pilotně zrealizovala ve dvou vagonech. Jde zdánlivě o maličkost, ale kulturu cestování spoludotvářejí právě tyto drobné detaily. Kromě roviny estetické má tento projekt i rozměr pracovně integrační, protože se na grafickém návrhu i na vlastní realizaci mohou podílet lidé se zdravotním postižením a zapojit se tak do aktivního pracovního procesu.

Rovněž je třeba připomenout, že České dráhy významně pomohly lidem se sníženou schopností pohybu i při realizaci Euroklíče, tedy dalšího projektu týkajícího se zlepšení hygieny cestování. Národní dopravce tedy dělá maximum pro pohodlné, bezpečné a čisté cestování lidí se zdravotním postižením a zároveň se snaží, aby se tito lidé spolupodíleli na vytváření příjemného prostředí na železnici jak pro sebe, tak pro všechny cestující,“ uvedl předseda NRZP ČR Václav Krása.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet22.09.2015 22:36 238 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
97 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
47 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
97 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
189 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
170 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
242 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)