PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Společnost RETIA předvedla radar pro odhalování osob přepravovaných v kamionech

Pardubická společnost RETIA na Dnech NATO předvedla v praxi detekci živé osoby za cihlovou zdí a v automobilovém přívěsu. Radar ReTWis je unikátní zařízení, které je schopno „vidět“ přes zdi a další pevné překážky. Přístroj je přitom lehce přenosný.

Pardubická společnost RETIA na Dnech NATO předvedla v praxi detekci živé osoby za cihlovou zdí a v automobilovém přívěsu. Radar ReTWis je unikátní zařízení, které je schopno „vidět“ přes zdi a další pevné překážky. Přístroj je přitom lehce přenosný.

Radar je možné držet v ruce, případně jej umístit na opěrnou tyč či trojnožku. Díky své kompaktnosti je primárně předurčen pro bezpečnostní a záchranné složky; zatímco velitel policejního zásahu může s jeho pomocí snadno zmapovat prostor, do kterého posílá své jednotky a odhalit případná skrytá nebezpečí, hasiči jej mohou využít například pro vyhledávání přeživších při sesuvech budov či při přírodních katastrofách.

„Dnů NATO se účastníme rádi, naše spolupráce s Jagellem 2000 trvá již řadu let. Letos představujeme unikátní radar ReTWis. S jeho pomocí zde demonstrujeme například kontrolu vnitřku kamionového návěsu. To může být v souvislosti s přílivem uprchlíků z válkou postižených zemí, kteří hranice často překonávají na palubě nákladních vozů, velmi zajímavé pro policejní a celní jednotky. U mnohých zástupců bezpečnostních a záchranných sborů vzbudily schopnosti systému ReTWis velmi pozitivní ohlas. Letošní Dny NATO tedy hodnotíme jako úspěch,“ uvedl Ing. Petr Tichý, obchodní ředitel společnosti RETIA, a.s.

Kromě zmíněného monitoringu vnitřku kamionu (reprezentovaného standardním automobilovým přívěsem) byla na živém figurantovi předvedena rovněž detekce osoby za cihlovou stěnou. Radar „skrz zeď“ může být efektivním zařízením pro bezpečnostní složky při zásahu proti teroristickým, případně kriminálním živlům. Zásahové jednotky získávají užitečné informace o celkovém počtu osob v místnosti, kde je třeba zasáhnout, a o jejich poloze, a tím značně snižují ztráty na životech při zásahu. Zkušená obsluha dokáže identifikovat, kdo z přítomných v místnosti je rukojmí a kdo pachatel trestného činu. Dané informace jsou pro zásahové jednotky klíčové a rozhodují často o životech rukojmích.

Systém pracuje na principu odrazu rádiových vln. Zařízení pracuje s velmi malým vyzařovacím výkonem – přibližně 20 mW. Díky unikátní implementaci technologie UWB (ultraširokopásmové vyzařování, kdy pracovní pásmo vysílače začíná na frekvenci 1 GHz a vyzářená energie je rozprostřená v širokém rozpětí) je výhodou tohoto řešení mj. nízká zjistitelnost signálu. Systém navíc neruší jiná zařízení pracující na podobných frekvencích.

Zařízení ReTWis je v každém případě zajímavou „odbočkou“ od obvyklého sortimentu firmy, která je především celosvětově známým výrobcem radarových technologií v oblasti vojenských systémů. Zatímco však vojenské radary jsou masivní jak vyzařovacími výkony, tak rozměry antén (z důvodu extrémních vzdáleností a ztrát při přenosu signálu), tento malý přenosný přístroj si vystačí doslova se zlomkovým výkonem vysílače, a to i díky pokrokové technologii vyzařování UWB. Relativní jednoduchost systému navíc znamená přijatelnou pořizovací cenu. Společnost RETIA, a. s. prokázala, že oblast radiolokačních technologií může být využita i v jiné oblasti než v tradičně chápané, tj. v oblasti civilních či vojenských radarů.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


24.09.2015 23:05 228 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
video infusion
v Bugy a chyby
649 16 zizub
21-01-2018 23:06
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
38 0 Balin50
21-01-2018 11:29
chyby
v PHP - Fusion 9.1
59 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
83 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
73 0 Balin50
19-01-2018 15:15
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
159 3 Balin50
17-01-2018 09:06
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (239x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí