PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Jak pomocí mobilů a tabletů přežít hodinu a nevyšťavit se

Celodenní vyučování dokáže být vyčerpávající, zvláště po několika měsících prázdnin. Při návalu povinností a termínů je těžké udržet si dostatek energie a pozitivní přístup. Usnadněte si studentský život. Skvělými pomocníky vám v tom mohou být chytré telefony, tablety a další výdobytky dnešní doby. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak i díky elektronickým společníkům přežít školu v pohodě.

Celodenní vyučování dokáže být vyčerpávající, zvláště po několika měsících prázdnin. Při návalu povinností a termínů je těžké udržet si dostatek energie a pozitivní přístup. Usnadněte si studentský život. Skvělými pomocníky vám v tom mohou být chytré telefony, tablety a další výdobytky dnešní doby. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak i díky elektronickým společníkům přežít školu v pohodě.

Tip: Před hodinou si vyčistěte hlavu a relaxujte
Využijte čas o přestávkách mezi jednotlivými vyučovacími hodinami na odpočinek. Pokud máte možnost, vyjděte na čerstvý vzduch. Osvěžíte tak mysl a protáhnete celé tělo ztuhlé od sezení. Účinným relaxačním nástrojem jsou oblíbené písničky, které doporučujeme mít vždy po ruce ve vašem chytrém telefonu či iPodu. Hudba odbourává stres a napětí, dokáže správně naladit a vrátit vám ztracenou energii. Vědecké studie uvádějí, že před písemkou nebo důležitou zkouškou je vhodné pustit uklidňující klasické skladby. Klasika údajně zlepšuje výkonnost a soustředění.

Tip: Šetřete své síly, studujte efektivněji
Dávat pozor na hodině, psát si poznámky, soustředit se na úkoly, to vše vyžaduje velké množství mozkové aktivity a energie. Dobrá zpráva je, že díky chytrým pomocníkům a technologiím, které máme dnes běžně k dispozici, si můžeme práci na hodinách výrazně ulehčit. Například takové psaní poznámek už dnes nemusí vůbec bolet – žádné strnulé prsty a nestíhání. Stačí využít diktafon a přednášku si nahrát. Místo psaní zdlouhavých poznámek vám tak postačí zaznamenat si stručné záchytné body probíraného tématu do svého sešitu nebo rovnou textového editoru v tabletu či smartphonu.

Podchytíte tak skutečnou podstatu učiva, víc si toho zapamatujete a v případě potřeby si můžete přednášku kdykoliv znovu přehrát. „Diktafon či nahrávání videí z přednášek je náročné na energii. Proto raději vypněte zbytečné procesy, abyste zvýšili výdrž baterie. Například můžete snížit jas a automatické podsvícení displeje, vypnout datové přenosy nebo GPS. Také je vhodné omezit frekvenci aktualizací a oznámení z aplikací,“ doporučuje Radim Tlapák z internetového obchodu BatteryShop.cz.

Tip: Chytré aplikace vám usnadní život
Skvělou pomůckou každého studenta jsou chytré aplikace do smartphonů nebo tabletů. Zdarma nebo za menší poplatek si během pár minut jednoduše stáhnete vybranou aplikaci do svého zařízení a pak se už jen nestačíte divit, jak je možné, že jste dosud fungovali bez ní. Výběr je velký a na své si přijde opravdu každý. Pokud máte v termínech, schůzkách a úkolech zmatek, vyzkoušejte aplikace na plánování. Řád do vašeho studentského života přinese například aplikace inClass dostupná pro iPad a iPhone, kde si můžete evidovat svůj rozvrh se všemi předměty a přiřazovat k nim důležité termíny, poznámky, či dokonce vkládat fotografie a zvukové záznamy. Podobně funguje aplikace Any.Do to Do dostupná pro zařízení s Androidem. Užitečné jsou i aplikace na překlady textů, různé slovníky či pokročilé kalkulačky.

Tip: Ať vám nedojde šťáva, využijte externí baterie
Celodenní psaní poznámek na přednáškách, poslech hudby či surfování na internetu vás může překvapit vybitím vašeho zařízení právě v nejnevhodnější chvíli. Najít přitom ve škole volnou elektrickou zásuvku na dobití energie může být problém. Nenechte si zkazit náladu. Na takové nečekané situace se dá snadno připravit. Jednoduše si do školy přibalte náhradní baterii nebo vychytávku v podobě externí baterie. Zajistíte si tak jednoduché dobití vašich smartphonů, tabletů nebo jiných mobilních zařízení napájených prostřednictvím USB kabelu, bez nutnosti přístupu k elektrické síti. „Při výběru externí baterie si všímejte odpovídajícího rozměru i hodnoty výstupního napětí, ta je udávána ve voltech. Alternativou mohou být adaptéry se záložní baterií, které kombinují výhody klasické nabíječky s menší integrovanou baterií,“ poradil Radim Tlapák z internetového obchodu Batteryshop.cz, který nabízí širokou škálu spotřebních baterií do nejrůznějších přístrojů za zvýhodněné ceny. „U zákazníků je oblíbená externí baterie T6 power ME III, která má až osmkrát větší kapacitu než běžná baterie chytrého telefonu. Studentům tak zajistíte dostatek energie na celý vyučovací den. Navíc díky dvěma USB portům umožní nabíjení mobilu i tabletu zároveň,“ uzavřel Tlapák.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet30.09.2015 19:42 158 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
мтб 1 4 многофункциональный...
v Bugy a chyby
13 1 Balin50
19-01-2018 21:46
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
22 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
21 0 Balin50
19-01-2018 15:15
video infusion
v Bugy a chyby
532 13 RobiNN
18-01-2018 13:35
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
111 3 Balin50
17-01-2018 09:06
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
402 8 Balin50
11-01-2018 20:38
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (211x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí