PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Letošní král distribuční maturity je z Lipníka nad Bečvou

Již po páté se sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Jejich distribuční maturita tentokráte probíhala v Kladně, přičemž teoretické výklady absolvovali v Zákaznickém centru Skupiny ČEZ a praktickou část na výcvikovém polygonu Singing Rock a v transformovně Dříň.

Již po páté se sešli studenti z partnerských středních škol Skupiny ČEZ na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Jejich distribuční maturita tentokráte probíhala v Kladně, přičemž teoretické výklady absolvovali v Zákaznickém centru Skupiny ČEZ a praktickou část na výcvikovém polygonu Singing Rock a v transformovně Dříň. Sedmatřicet středoškoláků tak získalo znalosti, které se jim budou hodit nejen u maturity, ale případně i na začátku vysokoškolského studia.

„Takzvanou distribuční maturitu pořádáme v Kladně poprvé, předtím se konala dvakrát v Ostravě a dále v Děčíně a Hradci Králové,“ říká Pavel Puff, manažer Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ. Jak dodal, energetické maturity Skupina ČEZ, ať již jsou zaměřené na klasickou či jadernou energetiku, případně distribuci vyrobené elektrické energie, probíhají již devátým rokem. „Vždy se jedná o třídenní program určený vybraným žákům z našich partnerských škol zaměřených na elektrotechniku a energetiku. Tento projekt je specifický tím, že studenti získají nejen základní teoretické znalosti, ale seznámí se i se vším co obnáší výroba a distribuce elektrické energie, a to podle toho, jaké maturity se účastní. Zároveň se setkají s energetiky na různých pozicích a také poznají své kolegy z dalších škol, kteří mají podobné zájmy.“

Náborový specialista Martin Klacián k tomu dodává, že celý vzdělávací program zahrnuje přednášky, besedy, exkurze a praktické semináře s odborníky z ČEZ Distribuce a ČEZ Distribuční služby. „Studenti tak získají konkrétní představu, co obnáší práce v jednotlivých úsecích distribuce energie. Dozvědí se například zajímavosti z provozování sítí vysokého a velmi vysokého napětí, něco o diagnostice, měření a dispečerském řízení distribuční soustavy. V praxi uvidí, jak funguje rozvodna, práci pod napětím či vytyčování podzemního vedení, kde se školí lidé pracující ve výškách a podobně. Samozřejmostí maturity je pak závěrečný test, u něhož rozhodují nejen správné odpovědi, ale hlavně rychlost. Ten, kdo získá nejvíce bodů v nejkratším čase, se pak stane králem všech maturantů,“ přibližuje tradiční program distribuční maturity Martin Klacián.

Distribuční maturity v Kladně se zúčastnili vybraní studenti ze 14 středních škol v Chomutově (2x), Hradci Králové, Kladně, Lipníku nad Bečvou, Liberci, Plzni (2x), Dobrušce, Pardubicích, Kutné Hoře, Praze (2x) a západočeském Ostrově. O jejich výběru vždy rozhodovali jejich pedagogové, přičemž z některé školy mohli z velkého počtu zájemců opravdu přijet za poznáním jen ti čtyři nejlepší. Jak se většina z přítomných shodla, díky třídennímu poznávání už nyní lépe chápou, jak vše kolem distribuce vyrobené elektrické energie funguje. Hlavně ti ze čtvrtých ročníků, jež za chvíli čeká opravdová maturita, si pochvalovali nabyté znalosti.

Téměř devadesát procent účastníků distribuční maturity by se chtělo dostat na vysokou školu. Více jak třetina z nich pak zvažovala, že by si v budoucnu našla práci u ČEZ nebo ČEPS. „To nás pochopitelně těší, zvláště, když současná generace energetiků se pomalu ale jistě začíná povážlivě ztenčovat kvůli odchodům do důchodu. Vezmeme-li v úvahu, že jen ve středních Čechách, včetně Prahy odejde ze Skupiny ČEZ do roku 2020 do starobního důchodu zhruba 280 a v sousedních severních Čechách 390 zaměstnanců. Proto rádi v našich řadách uvítáme každou mladou posilu, zvláště pak absolventy středních a vysokých škol,“ uzavírá pohled na letošní kladenskou distribuční maturitu Karel Kohout, generální ředitel ČEZ Distribuční služby, jenž vedl se studenty závěrečnou besedu a zároveň jim předával diplomy za účast a absolvování testu.

Samozřejmě, že jeho rukou převzali ocenění i ti nejlepší. Po absolvování vědomostního testu se Králem Distribuční maturity 2015 stal Štěpán Macek ze SŠE Lipník nad Bečvou. Druhý skončil Petr Fryš ze SPŠ a VOŠ Kladno a třetí příčku jako nejlepší absolvent obsadil Martin Kubaň ze SPŠE Plzeň. Všichni získali 23 z 25 možných bodů, takže opravdu rozhodoval čas. Ostatní rovněž prospěli, ovšem nějaká ta chybička jim ubrala potřebné body, případně se s odevzdáním vyplněného testu, byť jen o vteřiny, zpozdili za třemi nejlepšími.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet03.10.2015 08:04 228 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
126 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
153 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
227 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
238 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
176 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
222 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
334 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy