PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Cena za výzkum temné hmoty genomu

Za výzkum nekódující RNA označované také jako temná hmota genomu obdržel biolog Richard Štefl ze Středoevropského technologického institutu Masarykovy univerzity (CEITEC MU) Cenu předsedy Grantové agentury ČR. V oceněném projektu základního výzkumu se zabýval studiem vzniku nekódující RNA.

Za výzkum nekódující RNA označované také jako temná hmota genomu obdržel biolog Richard Štefl ze Středoevropského technologického institutu Masarykovy univerzity (CEITEC MU) Cenu předsedy Grantové agentury ČR. V oceněném projektu základního výzkumu se zabýval studiem vzniku nekódující RNA. Právě o této největší součásti genomu se předpokládá, že stojí za řadou lidských onemocnění. Pochopení jejích funkcí by mohlo lidstvu pomoci v porozumění mechanismů vzniku například Alzheimerovy choroby nebo rakoviny. Zjištění českých vědců publikovala nejprestižnější světová vědecká periodika, mezi nimi například časopis Cell.

„Temná hmota genomu je samozřejmě nadnesený výraz, který je paralelou k temné hmotě ve vesmíru,“ říká Richard Štefl. „Obojí tvoří majoritu, lze je jen obtížně pozorovat, ale jejich efekty vidíme především nepřímo. Temná hmota genomu neboli nekódující RNA, byla objevena teprve nadávno a stále ještě neumíme říct, jaké jsou její všechny funkce. Dlouho se dokonce myslelo, že je vlastně k ničemu. Teprve před zhruba patnácti lety se tento názor změnil díky výzkumu s pomocí moderních technologií. Nyní je nekódující RNA obrovskou výzvou pro všechny obory od chemie až po medicínu. Stále jsme však pouze na začátku,“ dodává Richard Štefl a zmiňuje, že výzkumem této oblasti se v současné době na celém světě zabývá mnoho vědců i badatelských týmů.

Čeští specialisté využívají v brněnském vědeckém centru CEITEC na výzkum nekódující RNA unikátní přístrojové a laboratorní vybavení, které centrum řadí mezi evropskou i světovou špičku. Například jde o nukleální magnetickou rezonanci, nebo kryoelektronovou mikroskopii. V mezinárodním měřítku svědčí o silné pozici českých specialistů na tuto problematiku i to, že se jim podařilo navázat na základní výzkum financovaný českou Grantovou agenturou nejprestižnějším evropským grantem uděleným Evropskou výzkumnou radou. Richard Štefl ho získal na pokračující studium detailních mechanismů vzniku a funkce temné hmoty genomu. Práci jeho laboratoře tak na dalších pět let podpoří příspěvek ve výši dvou milionů eur.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet04.10.2015 19:14 250 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
323 8 Balin50
11-01-2018 20:38
vkladanie videa do infusie
v Administrace obsahu
145 2 Balin50
11-01-2018 17:33
chyba Locale.inc a news.php...
v PHP - Fusion 9.1
270 0 Balin50
09-01-2018 09:07
video infusion
v Bugy a chyby
304 6 Balin50
08-01-2018 15:31
Nejnovější PHPF 9.1 na test...
v PHP - Fusion 9.1
202 1 Balin50
08-01-2018 12:06
pokus o zmazanie vlákna vo ...
v Administrace obsahu
244 2 Balin50
06-01-2018 13:54
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí