Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

ČEZ Teplárenská je na severu Čech na zimu připravena

V průběhu letních odstávek vynaložila ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na severu Čech na diagnostické kontroly, údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie téměř 55 milionů korun.

V průběhu letních odstávek vynaložila ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na severu Čech na diagnostické kontroly, údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie téměř 55 milionů korun. Důvodem odstávek jsou opravy, revize a diagnostika technického stavu horkovodů a parovodů a dále nutné opravy zdrojů tepla tak, aby byla v následujícím topném období zajištěna vysoká spolehlivost dodávek zákazníkům. Všechny provozní jednotky proto hlásí plnou připravenost na zimu, přičemž ve všech lokalitách byla topná sezona definitivně zahájena po 20. září.

„Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7,14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát,“ vysvětlil na úvod Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské, proč právě mezi 20. až 23. zářím začaly pravidelné dodávky tepla pro všechny odběratele na severu Čech.

Aby byly všude zabezpečeny komfort, kvalita a spolehlivost v dodávkách tepla, bylo ovšem nutné během tradičních letních odstávek prověřit veškeré technologické zařízení a rozvodné sítě. „Během července jsme vyměnili sekční uzávěr v lokalitě Trnovany – Šanov, což byla stěžejní akce letošní odstávky v Teplicích. Dále jsme vyměnili na různých úsecích a větvích tepelného napaječe již dosluhující armatury a odvaděče. Odstranili jsme i dva úniky páry, a to z hlavního napaječe v oblasti lesoparku v Řetenicích a v kolektoru u výměníkové stanice Doubravka,“ říká Belo Svitek, manažer provozní jednotky Teplice.

Jeho bílinský kolega k tomu dodal, že i jejich letní příprava na zimu probíhala podle plánů oprav a údržby, zvláště se zaměřením na zvýšení bezporuchového provozu. „Zkontrolovali jsme všechny armatury a provozuschopnost výměníkových stanic. Pokud jsme narazili na již nevyhovující díly, tak byly vyměněny,“ konstatoval Petr Smrž, manažer provozní jednotky Bílina.

Jako každoročně byla na Chomutovsku vyměněna část potrubních systémů, u nichž předchozí diagnostika ukázala, že již se blíží na hranici své životnosti, zároveň s nimi došlo i na výměnu izolací. „Vyměnili jsme potrubí a uzavírací prvky v uzlových bodech důležitých pro spolehlivost soustavy. V rámci dlouhodobého programu sledování životnosti zařízení došlo i na další diagnostické kontroly kritických míst, kontrolou prošly i nosné ocelové konstrukce, proběhly stanovené revize elektrických zařízení a ověření správnosti měřičů tepelné energie,“ uvedl Libor Vízek, manažer provozní jednotky v Chomutově.

Prakticky stejné práce, jako ve všech výše jmenovaných lokalitách, probíhaly i v Ústí nad Labem. „Promazali jsme a protočili všechny armatury tepelné sítě a ty již nefunkční nahradili novými. Dále jsme opravili vybrané betonové základy, nosné ocelové konstrukce, závěsy a uložení. Rovněž bylo opraveno přes sto metrů dlouhé přemostění parovodu přes železnici a nechali jsme ověřit fakturační měřiče tepla,“ doplnil sondu do letní přípravy ČEZ Teplárenské na zimu Jiří Gruber, manažer provozní jednotky Ústí nad Labem.
„Na kontrolu, údržbu či opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení jsme letos na severu Čech od ledna do srpna vynaložili desítky miliónů korun. Nejvíce jsme pochopitelně proinvestovali během plánovaných letních odstávek. Rozsah prací ovšem nevybočoval z každoročního standardu a požadované kvality. Výměny některých zařízení jsou přitom součástí dlouhodobého programu obnovování a udržování vysoké spolehlivosti systému dodávajícího tepelnou energii.“ uzavřel Pavel Šušák, technický ředitel ČEZ Teplárenské s tím, že snižování budoucích nákladů na údržbu a snižování ztrát tepla při jeho distribuci konečným zákazníkům jsou v rámci dlouhodobých programů realizace poměrně finančně náročné operace. Proto je jejich plnění rozloženo do horizontu více než deseti let.
ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje na severu Čech, konkrétně v Ústeckém kraji, teplem města Ústí nad Labem, Trmice, Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Teplice, Bílina, Ledvice, Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek. Hlavními dodavateli tepla pro Teplárenskou jsou zde elektrárny společnosti ČEZ – Tušimice (Kadaň), Prunéřov (Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří) a Ledvice (Teplice, Bílina, Ledvice), plynové kotelny (Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek) a Teplárna Trmice (Trmice, Ústí nad Labem). Kromě velkých odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o zhruba 90 000 domácností.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz
Zdroj: Internet


{lang: 'cs'}


Kvido 12.10.2015 20:17 261 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
9 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
37 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
311 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
81 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
132 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4069 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
366 2 Balin50
10-03-2019 08:44