PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Vlastní stránka na bázi articles podle Ryuuhei a Slovak

Za dobu exisatence zdejšího serveru od roku 2004 tu řešil Kvido již několik modifikací Vlastních stránek. Dokonce včetně samostatné infúze v infusions.

Za dobu exisatence zdejšího serveru od roku 2004 tu řešil Kvido již několik modifikací Vlastních stránek. Dokonce včetně samostatné infúze v infusions. Byl to "pavlac.php" který lze dohledat zde v archivu. Nyní jsem objevil dalšího autora - Ryuuhei.

Jde o vytvoření stránky na bázi "articles". Návod se zabýává základním postupem, a to databázi, která se o všechno postará. Pokud někdo podle tohoto postupú bude úspěšný. Sdělte zde. Díky a tady je návod:

1) Nejprve půjdete do databáze a vyhledáte si tabulky fusion_articles a fusion_articles_cats. Tyto dvě tabulky vyexportujete jako příkaz SQL, poté v libovolném textovém editoru nahradíte u obou textových souborů všechna slova articles za váš libovolný název rubriky. Uložíte a importujete do databáze, čímž máte tabulky vytvořené.

2) Poté půjdete do rootu vašeho webu, kde máte PHP Fusion a zde zkopírujete soubor articles.php a přejmenujete si ho dle sebe. Poté ho otevřete v textovém editoru. Zde je to trochu těžší, doporučuju použít MS Word či osvědčený PSPad pro nahrazování s rozlišováním písmen. Nejprve nastavte nahrazení na malá písmena a nahraďte všechna slova articles na váš název, poté ještě znova proveďte nahrazení, tentokrát za váš název toho, co budete chtít nahradit, připište s (kde nahradíte např. strankas za stranka) a opět nahraďte vaším názvem. To samé proveďte i u velkých písmen. Nyní jděte do složky administration a zde vás čeká stejná editace, jako výše. Jen si zkopírujte soubory articles.php a article_cats.php, přejmenujte je na váš název a nyní už můžete opět provádět stejný nahrazovací postup, jako výše.

3) Pokud máte, vraťte se do rootu a zamiřte do složky includes. Zde jděte na soubor multisite_include.php a otevřete ho v editoru. Zkopírujte řádky define("DB_ARTICLE_CATS", DB_PREFIX."article_cats" ); a define("DB_ARTICLES", DB_PREFIX."articles" ); a dejte je třeba hned pod tyto dva příkazy. Pozměňte v obou zkopírovaných řádcích slova articles za váš název, avšak pozor, u DB_ zachovejte velká písmena. Toť vše v tomto souboru.

4) Nyní zůstaňte v této složce a editujte soubor theme_functions_include.php. Zde vyhledejte řádek začínající s function articleposter… a celou funkci zkopírujte a vložte níže. Přejmenujte funkci, kdy pokud to bylo articleposter, váš název bude např. souborposter. Níže ve funkci vyhledejte všechna slova articles a změňte je za váš zvolený název. Pokud máte hotovo, sjeďte v souboru níže a narazíte na funkci articleopts. Jako výše, celou ji zkopírujte a vložte níže a udělejte to samé, co předtím, jenom místo názvu funkce souborposter bude souboropts. Pokud máte přepsáno, můžete soubor již uložit a půjdeme na předposlední krok.

5) Jděte o složku výše do složky locales/Czech (nebo prostě do vaší lokalizace). Zde zkopírujte soubor articles.php, přejmenujte si ho na váš název a editujte. Jak můžete vidět, jedná se jenom o popisky, které si pro přehlednost editujte, kdy pozměníte opět jenom slova. Pokud máte hotovo, z této složky jděte do složky admin. Zde zkopírujte soubory articles.php a article-cats.php a opět editujte popisky dle libosti.

6) Gratuluji! Nyní máte prakticky hotovo, jenom ještě poslední věc a to vytváření samostatných kategorií a článků ve vámi vytvořené stránce. Jděte do administrační sekce na vašem webu. Klikněte na přidání kategorie do článků a poté v adrese změňte article_cats.php na nazevvasistranky_cats.php. Voila! Nyní můžete přidávat kategorie. To samé udělejte i tam, kde jakoby budete chtít psát článek do článků, ale v adrese přepíšete articles.php na nazevvasistranky.php (tento poslední krok se dá i řešit jinak a to např. přidáním řádku do tabulky fusion_admin v databázi, což je ve výsledku pohodlnější a pro editaci je v administraci i vlastní tlačítko).

To je všechno. Jenom jeden problém, že toto mi na jednom webu funguje a na druhém mi při vstupu do kategorie a při kliknutí na samotný článek nenaskočí vůbec nic. Nevím, čím to je a proč je to tak, ale doufám, že Vám to půjde bez problému.

Dodatek od Slovak:

Pekný návod a určite to zvládne aj menej skúsený užívateľ, pri pozornej práci s úpravami, iba dodám, že ak budete chcieť tieto úpravy pridať aj do fusion_admin, tak bude treba nastaviť pre príslušnú položku všetky náležitosti vrátane admin_rights a aby sa vám to príslušné políčko v administrácii aj objavilo tak bude treba tento admin_rights doplniť do fusion_users => user_rights u hlavného administrátora, alebo u toho člena/admina ktorému chcete dať tieto práva, prípadne tak urobiť v administrácii toho člena, ale hl.adminovi to aj tak bude treba doplniť v DB, mne sa to tam totiž automaticky nedoplnilo a dlhšie som hľadal príčinu,

Okrem toho ešte treba vytvoriť tiež kópie súborov administration/articles.php a administration/article_cats.php s uvedenou zmenou názvu a úpravou vo vnútri skriptov, po týchto úkonoch už budete mať pohodlnú administráciu aj pre tieto doplnené položky. Dúfam, že som to popísal zrozumiteľne a že na nič som nezabudol. Ešte dodám, že takýmto pridaním do fusion_admin by už nemal nastať ani taký prípadný problém s nefunkčnosťou.

  • Připravil: Viktor Pexa
  • PC-politika.cz
Kvido 07.11.2015 10:39 198 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Video - Update publication ...
v Infuze, panely, vzhledy
44 1 RobiNN
17-12-2018 21:58
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
192 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
715 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
108 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
169 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
411 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
399 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 19 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 19 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 1 měsícem
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky