PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Dobrovolníci pomáhají ostatním jen tak, a nejen před Vánoci

Ústí nad Labem – Již šestnáct let sdružuje Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem děti i dospělé, kteří pomáhají sociálně znevýhodněným osobám, zdravotnickým službám, kulturním složkám i sportovcům v kraji. Na páteční besídce před Zlatou nedělí se v ústeckém Domě dětí a mládeže těmto dobrovolníkům i podporovaným dětem z programu Pět P rozhodlo nadělit vánoční náladu.

Ústí nad Labem – Již šestnáct let sdružuje Dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem děti i dospělé, kteří pomáhají sociálně znevýhodněným osobám, zdravotnickým službám, kulturním složkám i sportovcům v kraji. Na páteční besídce před Zlatou nedělí se v ústeckém Domě dětí a mládeže těmto dobrovolníkům i podporovaným dětem z programu Pět P rozhodlo nadělit vánoční náladu.
Za celý rok ovšem Dobrovolnické centrum úsměvy rozdalo i na mnoha dalších místech a v pomoci potřebným nezůstalo samo. Letos jeho činnost podpořily například Fond Ústeckého kraje a Nadace ČEZ.

Základem programu Pět P je vytvoření kamarádského vztahu jednoho malého a jednoho velkého přítele – dobrovolníka. Ti spolu po celý rok tráví jedno odpoledne v každém týdnu. „Pět P neboli přátelství, podpora, prevence, péče a pomoc je program pro děti ze sociálně slabého prostředí ve věku od 8 do15 let, které z různých důvodů nemohou navštěvovat volnočasové aktivity. Získaní kamarádi z řad dospělých vyškolených dobrovolníků dokážou při budování pevných vztahů rozvíjet schopnosti dětí, podchytit či zmírnit problémy plynoucí z jejich sociální situace, podpořit jejich výchovu, zdravý vývoj i komunikaci v celé rodině. Často zastávají roli pozitivních morálních vzorů,“ přibližuje Lenka Černá, ředitelka Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem.

Program Pět P je ale pouhým zlomkem rozsáhlé činnosti ústeckého centra, které v rámci kampaně Dobrovolník sdružuje zájemce s dobrým srdcem a chutí pomoci tam, kde je potřeba. Organizuje řadu vrstevnických programů, jako třeba „Ve dvou se to lépe táhne“, kde přátelská pouta na celý život získávají mladí klienti i zapojení dobrovolníci. Pomáhá i dalším skupinám lidí, jako jsou dlouhodobě nezaměstnaní nebo pacienti nemocnicích. Soustředí se rovněž na oblast záchrany kulturního dědictví, například prostřednictvím koordinace dobrovolnických služeb v ústeckém muzeu a knihovně.

Nemalé množství sil věnuje také poradenské a vzdělávací činnosti. Posiluje tak například sebevědomí rodičů v oblasti správné výchovy nebo napomáhá uvědomování si významu dobrovolnictví, sounáležitosti a sdílení napříč jednotlivými vrstvami společnosti. Nezapomíná na pravidelnou motivaci dobrovolníků a každým rokem pořádá Křesadlo aneb ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Jako nezisková organizace vítá každou pomoc, a to i tu finanční, kterou jí letos poskytla například Nadace ČEZ v podobě 150 000 korun.

„Díky příspěvku jsme kromě podpory pořádaných akcí v rámci našich programů mohli zakoupit novou sedačku, která rodičům, dětem i dobrovolníkům zpříjemňuje čekání před klubovnou našeho DC. Pořídili jsme z něj také počítač pro koordinátora dobrovolníků v městském muzeu a knihovně,“ dodala Lenka Černá.

„Dobrovolnická centra poskytují smysluplné využití času lidem všech věkových kategorií a zároveň koordinují pomoc a dopravují ji na místa, kde je jí nejvíce potřeba. I my sdílíme základní myšlenku ústeckého Dobrovolnického centra, které pomáhá a zároveň motivuje většinovou společnost k aktivnímu způsobu života, zájmu o okolí a vnímání vzájemné spolupráce a podpory jako přirozené součásti života dětí i dospělých,“ uzavřela Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

  • Připravil: Ota Schnepp
  • PC-politika.cz


23.12.2015 09:56 504 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
vlastné stránky
v PHP - Fusion 9.1
10 0 Balin50
20-03-2018 17:48
chyby po upgrade
v PHP - Fusion 9.1
30 2 Balin50
20-03-2018 11:53
Jak to žije (14), fórum
v PHP - Fusion 9.1
53 8 Balin50
20-03-2018 09:33
update a chyby
v PHP - Fusion 9.1
231 3 RobiNN
19-03-2018 08:37
Obrazky v Downloads
v PHP - Fusion 9.1
377 3 RobiNN
19-03-2018 08:34
bb tagy v comments
v PHP - Fusion 9.0
37 1 RobiNN
19-03-2018 08:30