PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Chřipka v Česku neustupuje!

S chřipkou v Česku je to vážné! Národní referenční laboratoř pro chřipku označila epidemii za plošnou. Přibývá nemocných ve všech věkových kategoriích kromě dětí mezi 6 a 14 lety. Na sto tisíc obyvatel připadá téměř 1500 nakažených. Lékaři zaznamenali už 71 klinických případů chřipky, z toho 13 lidí zemřelo. Plošné epidemii čelí i ostatní evropské země.

S chřipkou v Česku je to vážné! Národní referenční laboratoř pro chřipku označila epidemii za plošnou. Přibývá nemocných ve všech věkových kategoriích kromě dětí mezi 6 a 14 lety. Na sto tisíc obyvatel připadá téměř 1500 nakažených. Lékaři zaznamenali už 71 klinických případů chřipky, z toho 13 lidí zemřelo. Plošné epidemii čelí i ostatní evropské země.

Jaký je její průběh?
Chřipka se většinou vyznačuje rychlým nástupem, krátkým trváním (probíhá-li bez komplikací) a poměrně rychlou rekonvalescencí. K počátečním příznakům patří zimnice, třasavka, prudký vzestup teploty až ke 40 stupňům Celsia, bolesti ve svalech a kloubech. Přidávají se příznaky onemocnění dýchacích cest. Člověk má navíc pocit častého a rychlého vyčerpání organismu.

Je třeba jít k lékaři?
Pokud má chřipka klasický průběh, není okamžitá návštěva lékaře nutná. Léčbu lze konzultovat telefonicky. Jiné rady, než že máte ležet, vypotit se, hodně pít a brát vitaminy, se vám stejně nedostane. Navíc můžete ještě spoustu lidí nakazit. O neschopenku není třeba mít obavy. Lékař je oprávněn ji vystavit zpětně na tři pracovní dny. Chronicky nemocní by se ale s lékařem měli poradit co nejdříve.

Lze chřipce předejít?
Je to hlavně otázka životního stylu, životosprávy, péče o vlastní zdraví, ale i zděděné imunity. Menší náchylnost k nákaze se obecně projevuje u lidí, kteří si udržují dobrý zdravotní stav například pravidelným pohybem, cvičením, otužováním a dostatečným přísunem vitaminů. Důležitý je také celkový duševní stav, zejména schopnost nepodléhat stresům. Speciální odolnost proti chřipkovým virům lze rovněž posílit očkováním. To je ale třeba aplikovat na podzim.

Co se může stát, když přechodím chřipku?
Přechozená chřipka může způsobit například zánět průdušek nebo ledvin a zápal plic. Poškozen může být dokonce srdeční sval či chlopně. U starých lidí může onemocnění skončit smrtí.

Co radí lékaři pro boj s chřipkou:

MUDr. MILADA HOFFMANNOVÁ, praktická lékařka, Brno :
Hlavně doporučuji izolovat se od zdravých lidí, konzumovat dostatek vitaminů, tekutin. Předepsat lze paralen či ibuprofen. Antibiotika jen v případě rizikových skupin. Například u těch, kteří mají cukrovku, nemocné srdce a v případě ledvinových nemocí. Horečka by se měla snižovat. Vhodnou metodou jsou zábaly. Nově doporučuji jít do vany a osprchovat se vlažnou vodou. Ale samozřejmě ne za každou cenu srážet teplotu na šestatřicet. Rozhodně bych horečkám neponechala volný průběh. Tak, aby sebou lidé házeli v posteli.

MUDr. EVA POLACHOVÁ, praktická lékařka, Ostrava
Když už s chřipkou pacient přijde, poradím mu klidový režim - postel a vyležet se. Dobrý je i vyšší příjem vitaminu C, a to nejenom v tabletách, ale i v zelenině nebo ovoci. Na druhou stranu vitamin C se s některými léky nesnese, takže je třeba vždycky dbát pokynu lékaře. Při teplotách nad 38 stupňů doporučuji vypotit se a vzít si lék proti horečce, například ibuprofen nebo paralen. Nejlepší je ale prevence - otužování nebo očkování, to ale nejde v době, když už je chřipková epidemie. Samozřejmě pomáhají i vitaminy. Teplotu do osmatřiceti stupňů není třeba snižovat pomocí léků. Organismus by se s tím měl umět vyrovnat sám, stačí právě zmiňované vitaminy a klidový režim.  • Připravil: info
  • PC-politika.cz


16.02.2016 11:47 448 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
311 8 Balin50
11-01-2018 20:38
vkladanie videa do infusie
v Administrace obsahu
131 2 Balin50
11-01-2018 17:33
chyba Locale.inc a news.php...
v PHP - Fusion 9.1
247 0 Balin50
09-01-2018 09:07
video infusion
v Bugy a chyby
269 6 Balin50
08-01-2018 15:31
Nejnovější PHPF 9.1 na test...
v PHP - Fusion 9.1
176 1 Balin50
08-01-2018 12:06
pokus o zmazanie vlákna vo ...
v Administrace obsahu
227 2 Balin50
06-01-2018 13:54
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí