Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Jak na instalace operačních systémů

Jak na instalace operačních systémů
Nemáte předinstalovaný operační systém na svém počítači? Podívejte se na návod, jak velice snadno, ačkoliv se to může zdát jakkoliv složité, nainstalovat Windows, Linux, nebo jiný operační systém.

Nemáte předinstalovaný operační systém na svém počítači? Podívejte se na návod, jak velice snadno, ačkoliv se to může zdát jakkoliv složité, nainstalovat Windows, Linux, nebo jiný operační systém.

Nejprve se musíme dostat do BiOSu [Basic Input-Output System]. BiOS je v podstatě základní firmware osobního počítače. Lze v něm nastavit základní operace při vstupu či výstupu jednotlivých médií, nastavit heslo pro vstup do BiOS, nebo heslo pevného disku, nastavit funkci či „nefunkci“ Wifi, integrovaného mikrofonu a kamery, atp.

Do BiOSu se dostaneme mačkáním klávesy F2, kterou najdeme na horním části klávesnice vlevo. U různých modelů mohou být různé klávesy pro vstup do BiOS. U Aceru máme 100% jistotu že jde o klávesu F2. Do Asusu bychom se zase měli dostat pomocí klávesy Del. Důležité je, že klávesu musíme stisknout ihned po spuštění počítače, tedy v době, kdy ještě nenaběhl operační systém. Většinou to bývá malá chvíle kdy se zobrazí pouze logo firmy která vyrábí notebook.

Pokud jsme se tedy do BiOSu dostali, ovládáme ho klávesami. Mezi jednotlivými záložkami posouváme pomocí šipek doleva a doprava. Pokud chceme najít jistou volbu, nastavení chcete-li, posouváme mezi nimi klávesami nahoru a dolu. Pokud chceme změnit nastavení nebo volbu, najedeme si na nastavení a stiskneme Enter.

V našem případě, kterým je instalace nového operačního systému najedeme do záložky BOOT. Zde máme seznam bootování, respektive načítání operačního systému z jednotlivých médií. Lajcky to v praxi popíšeme tak, že máme seznam, na němž je na prvním místě HDD. BiOS tedy načítá operační systém z pevného disku počítače. Pokud tam žádný nenalezne, načte ho z dalších médií podle pořadí v seznamu.

My na pevném disku žádný systém nemáme a než abychom předešli komplikacím, nastavíme na první místo CD-ROM. Pokud máte jiný název, který je podobný, konejte stejně. Mechaniky mohou mít různé názvy. U mě je to Matshita. Jak nastavit pořadí by měl BiOS ukázat sám v pravém polovině otevřené záložky. U našeho firmwaru se jedná o klávesy: F5 – posunutí o jednu nahoru, F6 – posunutí o jednu dolů

Dejme tomu že máme tento krok za sebou. Na prvním místě máme naší mechaniku CD-ROM. Vložíme DVD a restartujeme systém.. Po restartu by nám měl BiOS nabídnout volbu „press any key to boot CD or DVD“. Stiskneme libovolnou klávesu a dostaneme v dalším menu enternetem vybereme Enter Setup. Tím se dostaneme do samotné instalace Windows, kterou již pochopí snad každý, jelikož nás systém sám navede.

Potíže s instalací systému – Čtěte! Důležité!

Pokud Vám při instalaci systém řekne, že nemůže nainstalovat systém jelikož instaluje pouze na jednotky formátované v NTFS, neztrácejte hlavu. Vše se dá jednoduše napravit smazáním celého disku. O tom je zde na serveru již uveřejněný článek.  • Připravil: Neajťák
  • PC-politika.cz

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 14.03.2016 08:58 739 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
60 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
79 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
356 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
129 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
176 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4138 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
422 2 Balin50
10-03-2019 08:44