PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Jak na instalace operačních systémů

Jak na instalace operačních systémů
Nemáte předinstalovaný operační systém na svém počítači? Podívejte se na návod, jak velice snadno, ačkoliv se to může zdát jakkoliv složité, nainstalovat Windows, Linux, nebo jiný operační systém.

Nemáte předinstalovaný operační systém na svém počítači? Podívejte se na návod, jak velice snadno, ačkoliv se to může zdát jakkoliv složité, nainstalovat Windows, Linux, nebo jiný operační systém.

Nejprve se musíme dostat do BiOSu [Basic Input-Output System]. BiOS je v podstatě základní firmware osobního počítače. Lze v něm nastavit základní operace při vstupu či výstupu jednotlivých médií, nastavit heslo pro vstup do BiOS, nebo heslo pevného disku, nastavit funkci či „nefunkci“ Wifi, integrovaného mikrofonu a kamery, atp.

Do BiOSu se dostaneme mačkáním klávesy F2, kterou najdeme na horním části klávesnice vlevo. U různých modelů mohou být různé klávesy pro vstup do BiOS. U Aceru máme 100% jistotu že jde o klávesu F2. Do Asusu bychom se zase měli dostat pomocí klávesy Del. Důležité je, že klávesu musíme stisknout ihned po spuštění počítače, tedy v době, kdy ještě nenaběhl operační systém. Většinou to bývá malá chvíle kdy se zobrazí pouze logo firmy která vyrábí notebook.

Pokud jsme se tedy do BiOSu dostali, ovládáme ho klávesami. Mezi jednotlivými záložkami posouváme pomocí šipek doleva a doprava. Pokud chceme najít jistou volbu, nastavení chcete-li, posouváme mezi nimi klávesami nahoru a dolu. Pokud chceme změnit nastavení nebo volbu, najedeme si na nastavení a stiskneme Enter.

V našem případě, kterým je instalace nového operačního systému najedeme do záložky BOOT. Zde máme seznam bootování, respektive načítání operačního systému z jednotlivých médií. Lajcky to v praxi popíšeme tak, že máme seznam, na němž je na prvním místě HDD. BiOS tedy načítá operační systém z pevného disku počítače. Pokud tam žádný nenalezne, načte ho z dalších médií podle pořadí v seznamu.

My na pevném disku žádný systém nemáme a než abychom předešli komplikacím, nastavíme na první místo CD-ROM. Pokud máte jiný název, který je podobný, konejte stejně. Mechaniky mohou mít různé názvy. U mě je to Matshita. Jak nastavit pořadí by měl BiOS ukázat sám v pravém polovině otevřené záložky. U našeho firmwaru se jedná o klávesy: F5 – posunutí o jednu nahoru, F6 – posunutí o jednu dolů

Dejme tomu že máme tento krok za sebou. Na prvním místě máme naší mechaniku CD-ROM. Vložíme DVD a restartujeme systém.. Po restartu by nám měl BiOS nabídnout volbu „press any key to boot CD or DVD“. Stiskneme libovolnou klávesu a dostaneme v dalším menu enternetem vybereme Enter Setup. Tím se dostaneme do samotné instalace Windows, kterou již pochopí snad každý, jelikož nás systém sám navede.

Potíže s instalací systému – Čtěte! Důležité!

Pokud Vám při instalaci systém řekne, že nemůže nainstalovat systém jelikož instaluje pouze na jednotky formátované v NTFS, neztrácejte hlavu. Vše se dá jednoduše napravit smazáním celého disku. O tom je zde na serveru již uveřejněný článek.  • Připravil: Neajťák
  • PC-politika.cz


14.03.2016 09:58 572 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
reCAPTCHA
v PHP - Fusion 9.0.3
10 0 Balin50
19-06-2018 21:04
Užívatelia a priatelstvo
v PHP - Fusion 9.0.3
14 0 Balin50
19-06-2018 15:23
Preklad
v PHP - Fusion 9.0.3
26 0 Balin50
18-06-2018 17:05
Aktualizace na novou verzi
v PHP - Fusion 9.0.3
122 9 Kvido
18-06-2018 07:14
chyba token.php
v PHP - Fusion 9.0.3
25 0 Balin50
17-06-2018 13:34
FAQ ako také [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
118 1 Kvido
10-06-2018 14:00