Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Instalace LAMP; díl 2.

Instalace LAMP; díl 2.

V minulém díle "Instalace LAMP", určeném pro Ubuntu 14.04xx LTS jsme skončili krokem č. 17/18. Šlo o přístup k phpMyAdmin vložením URL localhost/phpmyadmin do adresního řádku prohlížeče. Přihlašovací okno se určitě otevřelo, avšak vstup možná selhal. Zde je návod, jak chybu odstranit.


V minulém díle Instalace LAMP, určeném pro Ubuntu 14.04xx LTS jsme skončili krokem č. 17/18. Šlo o přístup k phpMyAdmin vložením URL localhost/phpmyadmin do adresního řádku prohlížeče. Přihlašovací okno se určitě otevřelo, avšak vstup možná selhal. Zde je návod, jak chybu odstranit.Jestliže se nemůžete přihlásit, MySQL/phpMyAdmin váím zřejmě hlásí něco podobného: #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) Nepodařilo se připojit jako controluser, který je nadefinován v nastaveních. phpMyAdmin se pokusil připojit k MySQL serveru, a ten odmítl připojení. Zkontrolujte jméno serveru, uživatelské jméno a heslo v souboru config.inc.php a ujistěte se, že jsou totožné s těmi, které máte od administrátora MySQL serveru.V phpMyAdmin je zcela určitě v tomto případě nastavené přihlášení k serveru bez hesla, jelikož postrádá při přihlášení k MySQL platnou session. MySQL prostě očekává přihlášení heslem, aby se servere mohl spojit s phpMyAdminem. Musíme proto v prvé řadě zapnout přihlášení pomocí hesla! A mimo toho zapnout/upravit několik základních nastavení. To proto, aby se nám pro začátek nejen otevřela databáze v phpMyAdmin, ale byly také funkční a zapisovatelné tabulky. Takže nás čeká následující postup:

 • V Terminálu napište:

  gksudo Nautilus

 • Přihlaste se heslem pro váš Ubuntu. Otevře se adresářové okno a jděte do adresáře root Ubuntu: /user/share/doc/phpmyadmin/examples/config.examples.inc.php.
 • Obsah ukázkového konfiguračního souboru config.examples.inc.php zkopírujte (CTRL+C).
 • Dále otevřete adresářovou cestu: /var/lib/phpmyadmin/config.php
 • Uvedený soubor by měl být porázdný. Pokud nikoli, vše vymažte a vložte do něj (CTRL+V) obsah předcházejícího zkopírovaného ukázkového souboru a nový obsah uložte.
 • Nyní v uloženém souboru budeme editovat některé příkazy. K tomu předesílám, že pro začátek stačí v souboru nastavit $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] na config, Tím pádem žádný přihlašovací dialog vlastně nepotřebujete. Budete se přihlašovat pomocí natvrdo zadaných údajů a to: $cfg['Servers'][$i]['user'] a $cfg['Servers'][$i]['password'], Takže, když vám běží phpMyAdmin na stejném stroji jako MySQL, musí mít povolen přístup root a údaj heslo nechejte prázdný. Uživatel 'pma' je na tom stejně (pro něj stačí právo R/W přístupu pro stejnou databázi phpMaAdmin). Chytřejší asi budete z následujicích příkazů, jak musí nastavení vypadat:

  //Nastavení konfiguračního souboru: config.inc.php
  #Authentication type and info
  $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
  $cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
  $cfg['Servers'][$i]['password'] = '';
  $cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysql';
  $cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;

  #User for advanced features
  $cfg['Servers'][$i]['controluser'] = 'pma';
  $cfg['Servers'][$i]['controlpass'] = '';Resumé

Popsané 'config' přihlašování je méně bezpečné. Je totiž uloženo pouze v plain textu v tomto konfiguračním souboru. Proto jej používáme pouze na domácím serveru (localhostu), tedy testovacím stroji. Mnohem bezpečnější je použití cookie, Nastavení je ovšěem složitější, přes zašifrování v $cfg['blowfish_secret']). Ale o tom příště v dalším našem dílu.
 • Autor:Květoslav Vícha (Kvido)
 • PC-politika.cz

 • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 17.03.2016 17:59 1,572 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
 • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
89 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
102 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
113 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
398 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
170 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
216 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4183 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky