PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Instalace LAMP; díl 2.

Instalace LAMP; díl 2.

V minulém díle "Instalace LAMP", určeném pro Ubuntu 14.04xx LTS jsme skončili krokem č. 17/18. Šlo o přístup k phpMyAdmin vložením URL localhost/phpmyadmin do adresního řádku prohlížeče. Přihlašovací okno se určitě otevřelo, avšak vstup možná selhal. Zde je návod, jak chybu odstranit.


V minulém díle Instalace LAMP, určeném pro Ubuntu 14.04xx LTS jsme skončili krokem č. 17/18. Šlo o přístup k phpMyAdmin vložením URL localhost/phpmyadmin do adresního řádku prohlížeče. Přihlašovací okno se určitě otevřelo, avšak vstup možná selhal. Zde je návod, jak chybu odstranit.Jestliže se nemůžete přihlásit, MySQL/phpMyAdmin váím zřejmě hlásí něco podobného: #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) Nepodařilo se připojit jako controluser, který je nadefinován v nastaveních. phpMyAdmin se pokusil připojit k MySQL serveru, a ten odmítl připojení. Zkontrolujte jméno serveru, uživatelské jméno a heslo v souboru config.inc.php a ujistěte se, že jsou totožné s těmi, které máte od administrátora MySQL serveru.V phpMyAdmin je zcela určitě v tomto případě nastavené přihlášení k serveru bez hesla, jelikož postrádá při přihlášení k MySQL platnou session. MySQL prostě očekává přihlášení heslem, aby se servere mohl spojit s phpMyAdminem. Musíme proto v prvé řadě zapnout přihlášení pomocí hesla! A mimo toho zapnout/upravit několik základních nastavení. To proto, aby se nám pro začátek nejen otevřela databáze v phpMyAdmin, ale byly také funkční a zapisovatelné tabulky. Takže nás čeká následující postup:

 • V Terminálu napište:

  gksudo Nautilus

 • Přihlaste se heslem pro váš Ubuntu. Otevře se adresářové okno a jděte do adresáře root Ubuntu: /user/share/doc/phpmyadmin/examples/config.examples.inc.php.
 • Obsah ukázkového konfiguračního souboru config.examples.inc.php zkopírujte (CTRL+C).
 • Dále otevřete adresářovou cestu: /var/lib/phpmyadmin/config.php
 • Uvedený soubor by měl být porázdný. Pokud nikoli, vše vymažte a vložte do něj (CTRL+V) obsah předcházejícího zkopírovaného ukázkového souboru a nový obsah uložte.
 • Nyní v uloženém souboru budeme editovat některé příkazy. K tomu předesílám, že pro začátek stačí v souboru nastavit $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] na config, Tím pádem žádný přihlašovací dialog vlastně nepotřebujete. Budete se přihlašovat pomocí natvrdo zadaných údajů a to: $cfg['Servers'][$i]['user'] a $cfg['Servers'][$i]['password'], Takže, když vám běží phpMyAdmin na stejném stroji jako MySQL, musí mít povolen přístup root a údaj heslo nechejte prázdný. Uživatel 'pma' je na tom stejně (pro něj stačí právo R/W přístupu pro stejnou databázi phpMaAdmin). Chytřejší asi budete z následujicích příkazů, jak musí nastavení vypadat:

  //Nastavení konfiguračního souboru: config.inc.php
  #Authentication type and info
  $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
  $cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
  $cfg['Servers'][$i]['password'] = '';
  $cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysql';
  $cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;

  #User for advanced features
  $cfg['Servers'][$i]['controluser'] = 'pma';
  $cfg['Servers'][$i]['controlpass'] = '';Resumé

Popsané 'config' přihlašování je méně bezpečné. Je totiž uloženo pouze v plain textu v tomto konfiguračním souboru. Proto jej používáme pouze na domácím serveru (localhostu), tedy testovacím stroji. Mnohem bezpečnější je použití cookie, Nastavení je ovšěem složitější, přes zašifrování v $cfg['blowfish_secret']). Ale o tom příště v dalším našem dílu.
 • Autor:Květoslav Vícha (Kvido)
 • PC-politika.cz


infoadmin 17.03.2016 17:59 760 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
 • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
мтб 1 4 многофункциональный...
v Bugy a chyby
13 1 Balin50
19-01-2018 21:46
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
22 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
21 0 Balin50
19-01-2018 15:15
video infusion
v Bugy a chyby
532 13 RobiNN
18-01-2018 13:35
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
111 3 Balin50
17-01-2018 09:06
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
402 8 Balin50
11-01-2018 20:38
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (211x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí