PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

ČEZ dobrovolně veřejnosti

Severní Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ, tentokrát startoval 13. dubna v Ústeckém kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se ve středu pomáhalo Dětskému domovu v Mašťově, občanskému sdružení RADKA v Kadani, Domovu pro seniory Severní Terasa v Ústí nad Labem, lesní MŠ Spolku přátel Samorostu, z. s., v Proboštově a psímu útulku Nadace Tlapka v Žimu.

Severní Čechy – Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ, tentokrát startoval 13. dubna v Ústeckém kraji. V rámci skupinových dobrovolnických aktivit se ve středu pomáhalo Dětskému domovu v Mašťově, občanskému sdružení RADKA v Kadani, Domovu pro seniory Severní Terasa v Ústí nad Labem, lesní MŠ Spolku přátel Samorostu, z. s., v Proboštově a psímu útulku Nadace Tlapka v Žimu.

O den později pak ještě parta osmi silných chlapů doplněná o čtyři ženy zavítala do Skanzenu v Zubrnicích. Pomoc za ta léta víceméně již ostřílených 38 dobrovolníků byla více než různorodá, vzhledem k pěknému počasí se hlavně pracovalo venku.
Vítanou pomoc si tradičně pochvalovali v Dětském domově v Mašťově. „Sice jsme počítali s tím, že dojde na zednické a různé údržbářské práce, ale je hezky a navíc přijely, až na jednu výjimku, samé ženy. Proto jsme se pustili do jarní úpravy zeleně, odstraňování náletových dřevin, shrabání listí a podobně. Máme rozsáhlý areál a jeho údržba je takový jeden veliký nekonečný příběh. Jsme proto rádi, že k nám zaměstnanci Skupiny ČEZ letos opět zavítali na dobrovolnický den. Kdyby jezdili častěji, nebyli bychom vůbec proti,“ kvitoval pomoc Zdeněk Šimek, ředitel domova. Jak se všichni dobrovolníci shodli, v Mašťově přitom nebyl ani jeden z nich poprvé, jsou rádi, když mohou pomoci. Zvláště pak dětem, jimž dětský domov nahrazuje pravé rodiny.

Dobrovolníci, které přivítala kadaňská RADKA, měli po několika deštivých obdobích za sebou konečně možnost, pomáhat venku. Třeba osvědčená dvojice, která si v Radce vyzkoušela už mnohé od výroby keramických dárků až po mytí oken - Monika Dědková z Elektráren Prunéřov a Vanda Dvorská z Elektrárny Tušimice, se proto letos mohla věnovat ­čištění a následné sestavě hracích prvků pro dětské hřiště u ZŠ, MŠ a jeslí Raduška. Muži pak například sestavovali velký vodní mlýn a všichni společně ještě stavěli indiánské típí. „Dobrovolníci z ČEZ k nám jezdí od začátku a vždy se pro ně najde spousta práce. Pravda, většinou byli zavření v budově, protože nám nepřálo počasí. Letos to ale konečně vyšlo, a mohou celý den strávit venku. Pomáhají nám tak po zimě zprovoznit tři naše venkovní hřiště, na která instalují různé hrací prvky, trampolínu, típí a podobně,“ uvedla s díky za pomoc Hana Vodrážková, ředitelka občanského sdružení Radka.

Další tři dobrovolníci se zapojili do jarního úklidu ve psím útulku Nadace Tlapka v Žimu na Teplicku. „Obě máme doma pejsky, byť menší, takže tato práce má pro nás smysl a baví nás. Navíc jsme chtěly vidět větší psy různých plemen. Doma jsme ovšem musely slíbit, že žádného nepřivedeme domů,“ shodly se s úsměvem Ivana Mottlová a Dana Langerová z ČEZ Prodej v Děčíně. Stanislav Machačný z ČEZ Distribuce v Děčíně k tomu dodal, že i jeho do Tlapky přivedla láska ke zvířatům a smysluplná práce pro ně. „Pomoc všech tří byla pro nás velice vítaná. Máte-li se denně řádně a poctivě postarat o více jak 70 psů, tak vám zákonitě nezbyde čas na nějaké další věci, které pak neustále odkládáte na neurčito. S pánem proto společně štěrkujeme cestu kvůli odvodnění a ženy se pustily do čištění výběhů. Všichni tři jsou šikovní a nezbývá než říci – díky vám,“ řekl s úsměvem Radek Adradovský za souhlasného přikyvování hlavou manželky Romany; oba jsou ošetřovatelé v útulku.

Smysluplně strávily svůj dobrovolnický den také Lucie Brynychová z Elektrárny Počerady a Vladimíra Baumgartnerová z Elektrárny Ledvice v ústeckém Domově pro seniory na Severní Terase, které se věnovaly tamním seniorkám. Jak dopoledne, tak i odpoledne s nimi strávily venku, ať již procházkou nebo povídáním si u kafíčka v zahradním altánku. „Kontakt s okolním světem je pro naše klienty velmi důležitý. Ač se to nezdá, takhle strávený den je pro ně nejlepší terapií. Mají radost, že za nimi někdo přišel a vždycky pookřejí. Škoda, že k nám nemůžete posílat vaše lidi častěji. Jak se každoročně opakuji, je to společný den plný pozitivní energie a oznámkovaný mnohokrát podtrženou jedničkou s nekonečným počtem hvězdiček,“ poznamenala spokojeně Jarmila Kováčová, rehabilitační ergoterapeutka domova.

„Jedním slovem - bezva! Bylo nádherné počasí, vyčistily jsme velký kus pozemku od kamení a klacků tak, aby se dala zasít tráva. Také jsme odstraňovaly hluboké kořeny a natíraly dětem domečky. Na podobné akci jsem byla opakovaně, příští rok půjdu zase. Nejraději zase do Samorostu. Je tam hodně práce a tudíž i potřeba hodně dobrovolníků. Moc by se nám tam hodila chlapská ruka. Ono vyvážet kolečka naložená kamením, není úplně lehká práce. Stejně jako vykopávat kořeny. Už teď mě bolí záda, ale za ten pocit dobře odvedené práce a pomoc dětem to stojí,“ zhodnotila a popsala Lucie Jandová z Lidských zdrojů ČEZ, a. s., svůj dobrovolnický den v lesní školce Spolku přátel Samorostu v Proboštově. Stejného názoru byly i další tři dobrovolnice ze Skupiny ČEZ, všem se navíc líbilo, že měly po celou dobu možnost pozorovat dění ve školce. „Myšlenka lesní školky mě hodně nadchla. Děti jsou celý den venku, jen odpočinout si jdou do pro ně upravené maringotky,“ dodala ještě Lucie Jandová.  • Připravil: Otta Schnepp, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz


17.04.2016 08:18 898 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
135 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
537 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
70 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
129 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
352 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
349 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
487 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 11 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 11 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 23 dny
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky