PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Naturhouse; jak zabránit celulitidě

Praha – Celulitida se v různé formě nevyhne téměř všem ženám. Dokonce podle odborníků dnes postihuje stále mladší a mladší osoby. Podle výživových poradců NATURHOUSE je její výskyt nejčastěji spojený se špatným stravováním, nedostatečným a nesprávným pitným režimem a špatnou péčí o pokožku. Společně s odborníky poradíme, jak s tímto strašákem snad každé ženy účinně bojovat.

Praha – Celulitida se v různé formě nevyhne téměř všem ženám. Dokonce podle odborníků dnes postihuje stále mladší a mladší osoby. Podle výživových poradců NATURHOUSE je její výskyt nejčastěji spojený se špatným stravováním, nedostatečným a nesprávným pitným režimem a špatnou péčí o pokožku. Společně s odborníky poradíme, jak s tímto strašákem snad každé ženy účinně bojovat.

Podle hlavní výživové poradkyně NATURHOUSE Věry Burešové pomáhá vhodně sestavený výživový plán a zařazení do stravování produktů s drenážními vlastnostmi redukujícími tukové buňky. To je nejlepší a zároveň nejjistější řešení.

Společně s odborníky z NATURHOUSE jsme sestavili 12 výživových doporučení:

Rada číslo 1: Hodně pijte
Pijte alespoň 2 l nesycené, neslazené, nechlazené vody denně, nejlépe mezi jídly, abyste poskytli tělu dostatečné množství tekutin a cítili jste se nasycení. „Správný pitný režim vám usnadní odstraňování toxinů z organismu,“ upozorňuje Věra Burešová, hlavní nutriční specialistka sítě výživových poraden NATURHOUSE.

Rada číslo 2: Jezte pravidelně
Jídlo podle odborníků konzumujte pravidelně každé 3 hodiny bez mlsání mezi stanovenými jídly. Nevynechávejte žádnou z denních porcí jídel ani dopolední a odpolední svačiny.

Rada číslo 3: Když už, tak raději čaj
Pokud jste milovníkem lahodné kávy či černého čaje, raději si toto odpusťte. Pijte zelený, bílý či červený čaj. Jen pozor, nepřidávejte do čaje žádný cukr.

Rada číslo 4: Kouření a alkohol přísně zakázán!
Jestli to s bojem proti celulitidě myslíte skutečně vážně, určitě byste měli zapomenout na opojný alkohol a cigarety vůbec. Už tak máte problém s odvodem toxických látek z podkoží a následným ukládáním tuků, čemuž dalším „odpadem“ určitě nepomůžete.

Clulitida, problém na stehnech a hýždích u zadečku...Clulitida zasahuje především stehna a hýždě, a to v důsledku hromadění tukových buněk a stárnutí podkožního vaziva. Protože je ovlivněna mimo jiné ženským pohlavním hormonem estrogenem, postihuje hlavně ženy. V obdobích, která jsou typická hormonální bouří, jako je puberta, těhotenství, klimakterium nebo užívání hormonální antikoncepce, se pak celulitida zhoršuje.Rada číslo 5: Na smažené zapomeňte
Olej ano, ale je podle výživové poradkyně z NATURHOUSE povolené konzumovat denně jen 2 lžíce, a to olivového oleje nebo jiného kvalitního rostlinného oleje – třeba dýňového a lněného pro studenou kuchyni a pro teplou kuchyni řepkového. „Vyhněte se však určitě smaženým a tučným jídlům,“ upozorňuje Věra Burešová.

Rada číslo 6: Vláknina, vláknina, vláknina
Jídla by měla být bohatá na vlákninu, která podporuje odstraňování odpadních produktů metabolismu. Opravdu bohatým zdrojem vlákniny je sušené ovoce (pozor však na přemíru cukru), kukuřice, mandle, jablka, hrušky, ovesné vločky, brokolice či třeba avokádo.

Clulitida, problém na stehnech u zadečku...
Rada číslo 7: Konzervy ne, vyhněte se regálům s čínskými polévkami
Jíte ve spěchu? Máte rádi či si občas dopřejete „hotovky“ typu guláš v konzervě? A co takhle starý známý lunchmeat? Tak to je jistě další kategorie potravin, které naprosto vynechejte. Vyhněte se hotovým a konzervovaným jídlům či instantním výrobkům.

Rada číslo 8: Vařte v páře či jídlo pečte
A jak jídlo upravit bez smažení? Správný způsob přípravy jídel je: grilování, pečení na roštu, vaření v páře, pečení v troubě, vaření, dušení, vaření ve vlastní šťávě, pečení v alobalu.

Clulitida, problém na stehnech u zadečku...Rada číslo 9: Soli jen opravdu ždibec
Sůl a celulitida jsou velké kamarádky. Ačkoliv by to v životě bylo fajn, v boji s celulitidou dejte tomuto svazku utrum. Sůl omezte dle doporučení odborníků na minimum, raději sáhněte po čerstvých či sušených bylinkách, česneku či cibuli.

Rada číslo 10: Zamezte chutím na sladké
Bílý cukr zcela vynechejte. Určitě se vyhněte kromě něj také medu, čokoládě, kakau, sladkostem a zmrzlinám.

Rada číslo 11: Zelenina bohatá na draslík
Zvláště se doporučuje konzumovat zeleninu bohatou na draslík a zeleninu s drenážním účinkem, mj. chřest, petrželku, okurku, cibule, rajčata, které redukují tuk.

Rada číslo 12: Ovoce určitě nevynechávejte
Při kúře proti celulitidě se dle Věry Burešové z NATURHOUSE doporučuje také jíst ovoce, a to zejména citrusy, ananas, vodní meloun, meloun, kiwi, jahody či borůvky. Ideální je si dopřát ovoce k dopolední i odpolední svačině. Jedna porce by měla být tak velká jako je vaše dlaň.

Vzorový jídelníček proti celulitidě na 1 den:

Snídaně: 1 sklenice čerstvé pomerančové šťávy, 4 sušenky FIBROKI nebo 2 celozrnné toasty FIBROKI s marmeládou DIETESSE.3
Svačina: 2 kiwi + 200 ml bílého jogurtu/kefíru + 2 lžíce vlákniny FIBROKI, 1 sklenice čerstvé šťávy
Oběd: 1 talíř očišťovacího pyré, drůbeží maso bez kůže (150 g), petrželový nápoj
Svačina: ½ papáji + malý bílý jogurt + 1 lžíce vlákniny FIBROKI
Večeře: 1 talíř očišťovacího pyré, libové rybí maso (150 g), zelený čaj


Přírodní látky vhodné proti celulitidě podle Věry Burešové, hlavní výživové poradkyně NATURHOUSE?

Bromelin obsažený v ananasu je enzym, který rozbíjí celulitidu. Zabraňuje otokům, působí přímo na zánětlivé mediátory – celulitidu. Bromelin štěpí peptidové vazby, čímž podporuje trávení bílkovin.

Tip: V každé výživové poradně NATURHOUSE lze zakoupit kapsle MIVINAT BROMELAIN s výtažky z ananasu. Užívá se 1 kapsle denně. Balení stojí 474 Kč/60 kapslí, vydrží 2 měsíce.


Hloh je bohatý na flavonoidy, pomáhá regulovat krevní oběh, zlepšuje průchodnost cév a tepen a prokrvení celého těla, čímž podporuje odvádění toxinů z těla.

Flavonoidy jsou přírodní látky rostlinného původu s antioxidačními vlastnostmi. Mají velmi příznivý vliv na práci kardiovaskulárního systému, brání vzniku aterosklerózy, varixů. Uvolňují cévy, čímž lehce snižují krevní tlak. Podporují odstraňování nahromaděné metabolické vody, účinně bojují s celulitidou.

Dalšími bojovníky jsou:

Červené hroznové víno, borůvka, citrón, černý bez, smilax lékařský, chřest, heřmánek

Vláknina FIBROKI
2 polévkové lžíce vlákniny FIBROKI dodají 7 g vlákniny. Dospělý člověk potřebuje průměrně 30 g vlákniny za den. U dětí je denní dávka vlákniny 5 g + věk dítěte. Vlákninu kombinujte s kysanými mléčnými výrobky, protože vláknina spolu s mléčnými kulturami vytváří příznivé prostředí v dolní části zažívacího systému. Balení vlákniny FIBROKI 250 g stojí 288 Kč a vydrží přibližně 14 dní při užívání 2 polévkových lžic 2x denně po obědě a večeři zamíchaných do bílého jogurtu. Účinná látka: otruby, sušené jablko, syrovátka, minerální prvky. Lze zakoupit v každé výživové poradně NATURHOUSE.
Více na www.naturhouse-cz.cz.

Recepty

Očišťovací pyré
Ingredience na 4 až 5 porcí:
1 kg hlávkové kapusty, 3 cibule, 3 zelené papriky, 2 zralá rajčata nebo plechovka loupaných rajčat v přírodním nálevu a kostka bujonu DIETESSE.3

Příprava:
Uvařte ingredience v litru vody se zeleninovým bujonem DIETESSE.3. Můžete rozmixovat mixerem pro dosažení konzistence pyré, rozdělte na části a zbytek dejte do mrazničky.

Petrželový nápoj
Ingredience na 2 porce:
1 citron, 2 jablka a svazek petrželky

Příprava:
Oloupejte citron a jablka, všechny ingredience smíchejte. Dejte do odšťavňovače. V případě potřeby přidejte vodu.

Dokonalým doplněním kúry proti celulitidě je lipoaktivní gel a krém série REDUNAT.  • Připravil: Pavel Kašpar
  • PC-politika.cz
  • Zdroj: http://www.naturhouse-cz.cz


12.05.2016 06:56 1,117 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
167 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
170 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
247 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
272 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
200 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
248 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
360 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy