PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Steve Jobs proslavil Apple

Steve Jobs, americký podnikatel, byl spoluzakladatelem, předseda a výkonný ředitel (CEO) Apple Inc. Za několik měsíců to bude již pět let od jeho smrti. Byl jednou z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Jeho odkaz zůstává stále mezi námi. Připomíná ho také největší soukromí sbírka produktů firem Apple, Pixar a Next v Praze.

Steve Jobs, americký podnikatel, byl spoluzakladatelem, předseda a výkonný ředitel (CEO) Apple Inc. Za několik měsíců to bude již pět let od jeho smrti. Byl jednou z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Jeho odkaz zůstává stále mezi námi. Připomíná ho také největší soukromí sbírka produktů firem Apple, Pixar a Next v Praze.

Steve Jobs nebyl jen pouhou figurkou na poli moderní vědy. Byl synonymem pokroku, symbolem čistého nadšení z vědy a osobností, která navždy změnila vnímání značky Apple. V tomto duchu před několika měsíci vznikla největší soukromí sbírka produktů firem Apple, Pixar a Next v Praze. Navštivte Apple Museum Prague a nechte se unášet příběhem génia, který dokázal ovlivnit celý svět.
Apple v průběhu let

Psal se rok 1976. Rok, kdy začala historie nejdiskutovanější počítačové společnosti všech dob. Steve Jobs spolu se Stevem Wozniakem a Ronaldem Waynem při tehdejším dýchánku v garáži Jobsových rodičů založili v té době ještě Apple Computer Inc. Název se později změnil na Apple Inc., filosofie firmy však po celá léta zůstala stejná. „Think different and then again.“, říkával Jobs a v podstatě touto prostou větou charakterizoval úsilí celé organizace. Již první model Apple I, kterého bylo ručně vyrobeno pouhých sto kusů, znamenal průlom na poli osobních počítačů. Jeho následovník z roku 1977 Apple II této pověsti dostál, prodalo se ho několik milionů a jeho pozdější varianty se na školách používaly až do počátku 90. let. Ne vždy byl však Jobs součástí Apple Inc. Uvádí se, že trvalo celých dvanáct let, než se tento génius do společnosti, ze které byl údajně kvůli sporům vyhozen, vrátil. Během té doby Jobs koupil Pixar, a tím odstartoval revoluci animovaného filmu. Nakonec v témže roce, kdy vyjádřil svou touhu koupit Next, Jobs triumfálně oznámil návrat k Apple. Firma se po svém úpadku začala vzpamatovávat a počala pomalu válcovat ostatní velikány na trhu. Mac, iPhone, iPad, iPod, Apple Watch. Tyto a další produkty získaly pozornost široké veřejnosti a dnes je vlastní lidé napříč všemi generacemi. Ty jsou spolu s dalšími kousky taktéž vystaveny v Apple Museum Prague.
Apple Museum

Muzeum, které vzniklo v pražské Pop Art Gallery, není jen pouhopouhým muzeum. Jedná se o místo, které vás vtáhne do děje. „Naším cílem je nejen to, aby návštěvníci pochopili, jak obrovský kus cesty musela společnost Apple urazit, ale především to, aby se na svět kolem sebe dokázali podívat očima Steva Jobse.“, říká Lukáš Hrudička z Apple Museum. Jedinečnou sbírku v Husově ulici v Praze tak návštěvníci mohou vyhledat z čiré zvědavosti, budou však odcházet s otevřenou myslí, kterou míval i sám Jobs. „Naše kolekce obsahuje nejkomplexnější sbírku počítačů od roku 1976 až po 2012. Mimo jiné u nás ale návštěvníci uvidí i další předměty společností Pixar a Next. Při realizaci projektu jsme kladli důraz na použití kvalitních materiálů, čistotu a jednoduchost výstavních prostor v historickém interiéru tak, aby vše korespondovalo s filosofií značky Apple. Ne nadarmo Jobs říkal: Design matters.“, dodává Hrudička.


V muzeu zákazníci najdou i jedinečné bistro Steven´s food, které nabízí produkty dle Jobsových stravovacích zásad. Ten byl již od studentských let přísný vegetarián a po léta se zajímal o nejrůznější diety, svého času byl i frutariánem. „Jedna legenda dokonce tvrdí, že to bylo právě Jobsovo frutariánství, které dalo za vznik logu firmy.“, poznamenává Lukáš Hrudička.

Koncepci celé expozice podtrhává fakt, že veškerý výtěžek je věnován na nadační účely, a to především lidem po traumatických nehodách, kteří mají částečnou nebo trvalou ztrátu pohyblivosti.  • Připravili: Michalička Vincenc, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz


Kvido 28.05.2016 15:19 338 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
93 11 Balin50
13-11-2018 14:40
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
231 8 RobiNN
08-11-2018 19:06
9.00.04
v Obecná diskuse
155 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
280 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
290 8 grootcz
11-10-2018 18:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
411 1 Kvido
28-09-2018 12:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
395 2 RobiNN
23-09-2018 12:37